Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan aki egyett ért...

Van itt olyan aki egyett ért ezzel a kijelentéssel?

Figyelt kérdés

Olvastam itt az oldalon egy kérdést.Az anyukát és gyerekét csesztette egy öregasszony a buszon.

Erre ezt írta valaki :


"viszont azzal egyetértek,

hogy hülyeség gyereket

egyedül hagyni. sőt,

egyáltalán

tömegközlekedésen

szállítani. akinek

gyerekre telik, vegyen

hozzá kocsit is.

egyébként meg nem kell

bkvzni.

ha meg nem telik, nem

kell gyereket csinálni.

nem kell nyakrafőre

szülni a gyereket ellátás

nélkül ebbe a beteg világba"

Ez így van szerintetek? Ha van gyerek legyen kocsi is a háznál?

Mi most akarunk babát vállalni, de nincs kocsi.Nem is lesz mostanság, mi is buszozni fogunk.

Nektek erről mi a véleményetek?

(Ha ne talán olvassa az aki a hsz-ást írta, részemről ez nem támadás jellegű kérdés.Egyszerűen csak elgondolkoztam ezzen.)


2014. márc. 7. 11:45
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

melyik ez a kérdés? belinkelnéd?


3 gyerekünk van, nincs kocsink, a gyerekek köszönik jól vannak.

2014. márc. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Akinek gyerek csak kocsi mellett lehet vállaljon úgy. Jó nekünk a busz is. Az a világ még nem jött el, hogy egy vadidegen megmondja, mikor vállalhatok gyereket. Annyit mondtam volna, hogy fogja be és törődjön a saját dolgával.
2014. márc. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Nekünk ugyan van autónk, de a szüleimnek például nem volt, jogosítványuk sem volt, mi buszoztunk, mégis felnőttünk. Ha nem lett volna autónk, mi akkor is vállaltunk volna gyereket, fel sem merült bennünk, hogy a gyerekvállaláshoz autó is szükséges. Persze, ha valami isten háta mögötti helyen élsz (és ezzel nem akarok senkit megbántani), akkor hasznos lehet, mert lehet, hogy egy nap csak két busz közlekedik. De városban teljesen jól lehet létezni autó nélkül is.
2014. márc. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Én nem igazán értem az összefüggést a gyerek és a kocsi között. Talán vidéken könnyebb ha van autó, és nem a központban lakik az ember. Ha Pesten laknék, akkor nem hiszem, hogy közlekednék autóval. Máshol sem muszáj, egyszerűen csak könnyebb.
2014. márc. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
18%

Részben egyet értek, én is szeretnék arra egy kocsit.

Reggel amikor babakocsis gyerekektől nem férünk el a buszon, valahogy nekem is volt már ilyen gondolaton. Meg akkor is amikor a gyereket viszi anya a buszon oviba és az anya kiköveteli az üres buszon pont az a helyet amin más ül mert nekik "jár".

Másrészt lehet emberileg is utazni gyerekkel is.

2014. márc. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

nem rég ki is írt egy ilyen kérdést itt valaki (talán épp az övé ez a hsz). arra volt kíváncsi, h vajon más is elítéli-e a gyerekkel tömegközlekedő anyukákkat, mert szerinte nagyon gáz és ha nincs kocsi, akkor menjenek már mindenhová taxival bkv helyett.


nem értek egyet.

2014. márc. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
mint tudjuk sok családnak nincs autója és nem ezen mulik a családalapitás. AMi szerintem feleltölenség az az hogyha valaki ugy válal gyereket hogy mindennapi megélhetési gondjaik vannak. Sokszor mutatnak a tv-ben is rossz anyagi körlmények között élö családot akinek van 3-4-5 gyerek. Na ezt elitélem. Minek kellett ennyi gyerek???? AKinek kevés pénze van szüljön egy gyereket. ne kettöt vagy többet. Az én környezetemben is van ilyen család, sirnak hogy nincs pénz de most jött a 4. gyerek, nem érti hogy, becsuszott, na most aki nem akarja annak nem csuszik be. Ja és ök nem prmitiv emberek mindeketten egésszégügyben dolgoznak és föiskolát végeztek, de mint tudjuk sokszor a felelös családtervezéshez nem elég a diploma. AZ egy dolog hogy autójuk nincs de a gyerekeknek épphogy az alap dolgok megvannak, alig fütenek a házban stb, na ezt nem tudom megérteni és igenis elitélem. Anuyka már rég vissza mehetett volna dolgozni és jobban élmének ehelyett 5 éve otthon van és sorba szülte a gyerekeket akik csak ugy becsúsztak és apuka nem engedte az abortuszt.
2014. márc. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Kb egy hete én is olvastam itt egy ilyen jellegű kérdést ahol valami elkényeztetett kiscsaj piszkálta a bkv-zó kisgyerekes anyukákat, hogy vagy taxizzanak vagy vegyenek saját kocsit, mert akinek erre nem telik az már nem lehet jó, felelősségteljes szülő.

A valóság azonban teljsen más.

Mi is az első babánkat várjuk, van egy lakásunk amin van ugyan hitel de teljesen kibírható, ezen kívül tartozásunk nincs semerre, mindketten dolgozunk (vagyis dolgoztunk, mert én sajnos már a 8. héttől veszélyeztetett terhes vagyok, egy kicsit csökkent a bevétel). Nem vagyunk gazdagok, nem dúskálunk a pénzben, de amire kell arra jut, és van egy kevés megtakarításunk, de nincs autónk.

Nem érzem magunkat felelőtlennek, mert gyereket vállalunk, nem szorulunk segélyekre, nem az állam nyakán akarunk élősködni. A szüleim is tisztességesen fel tudtak nevelni minket, pedig mikor kisgyerekek voltunk a szüleinknek sem volt autója, mindenhova busszal és vonattal jártunk mégis normális felnőtt ember lett belőlünk.

Szóval nem azon múlik, hogy jó szülő e valaki, hogy megengedheti magának azt, hogy 1-2 autó legyen a családban.

Ez az én véleményem 30 évesen (szerintem egy teljesen normális értékrenddel).

2014. márc. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

Na én sem értek egyet ezzel!!!!!!!!

Ez engem kiakaszt. Volt egy hsz a neten, hogy ha vki nem tudja megfizetni a császárt és a magánkórházat a szüléskor, akkor ne legyen gyereke, mert akkor arra sem tud költeni. Jesszus...

Képzelem kben h annak az öregasszonynak milyen kocsija volt. Pf.

2014. márc. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Hosszú, hosszú vita pont erről a kérdésről


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..


Egyébként egyáltalán nem értek egyet a kijelentéssel. Mindenkinek mások az igényei meg a lehetőségei, és nem attól lesz valaki jó szülő, hogy autó van a feneke alatt. Ezzel az erővel még azt is el lehetne ítélni, akinek 5 évnél régebbi az autója, vagy albérletben lakik, vagy nincs egyetemi diplomája, szemüveges stb stb

2014. márc. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!