Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » SOS! Oviba beszoktatást...

SOS! Oviba beszoktatást nagymama nélkül hogy oldjátok/oldottátok meg a nagyobb gyerkőccel? Lányom januártól megy oviba, de min.1 hétig napi pár órát bent kellene maradnom vele. Addig mit csináljak a picivel- 2 hónapos?

Figyelt kérdés
2009. dec. 14. 11:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Én vittem magammal, mivel nem tudtam rábízni senkire. Kenguruba tettem és így mentünk édes hármasban az oviba. A pici senkit nem zavart.
2009. dec. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem vidd be őt is magaddal, akkora időzíts, mikor amúgy is alszik. De ha lenne barátnőd, akire rábíznád, akkor addig tudna vele sétálni. Kizárólag etetés után, hogy ha felébredne, akkor se legyen éhes.

Nekem is most ment oviba, 2 éves a középső, 2 hónapos a legkisebb. Én úgy tapasztaltam, legalábbis itt nálunk, hogy segítőkészek az óvónők. Igaz, nem én szoktattam be, hanem az apja, de volt, hogy a középsőt is elvitte, addig ott játszott ő is.

Esetleg szólj a védőnőnek, vagy tud segíteni, vagy ajánl valakit.

2009. dec. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Na csak az,hogy pont akkor tetőzik a járvány,ti nyugodt szívvel bevinnétek egy ilyen picit?


Barátnőre meg ilyen picit...szóval marad az,hogy vidd magaddal:(


SZegénykém nem irigyellek:(



Ada és Abi

2009. dec. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Pont ez a gondom, hogy a járvány miatt féltem a Picit-amúgy bevinném..Szóval egyelőre tanácstalan vagyok..talán az óvónők segítenek vagy megértőek lesznek.
2009. dec. 14. 20:37
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha már a nagy ovis lesz úgy is haza viszi a betegségeket. Sajnos. Tapasztalatból mondom. Ha a járványtól félsz akkor ne add be a nagyot se. Azt hogy a nagy betegségeket kap el nem tudod kiküszöbölni, és sajna azt se hogy a pici elkapja. Sakk matt. Vagyis én vinném magammal. Mégis csak nálad van a legjobb helyen.
2009. dec. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
MIért adod be a nagyot? Nálunk uez a helyzet és én csak idén adom be, ha elmúlt négy éves és a Pici is addigra egy éves lesz, lesz erősebb immunrendszere. De ha egy újszülött elkapja az influenzát, hát Isten óvja, vagy a rettegett rotát...sztem ne add be, várj szept-ig. Vagy ha azóta már beadtad, hogy alakult? ÍRj!
2010. jan. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Beadtam oviba, imád járni. A beszoktatás végül pár nap alatt lezajlott, minden nap kicsit később kellett érte mennem-csak az első nap kellett végig ott ülnöm ebédig-addig Pici apával otthon-szabadság.. Nem bántuk meg, hogy beadtuk, mert úgy éreztem, hogy én már kevés voltam Neki - és ez nem a Pici miatt, hiszen vele korántsem kell annyit foglalkozni, mint a naggyal- hanem egyszerűen a gyerektársaság miatt. A közelünkben nincs hasonló korú gyerek vagy játszótér-kis helyen lakunk- így szükségesnek tartottuk, hogy gyerekekkel is legyen, necsak velem és a kistesóval. De a lényeg, hogy nem bántuk meg, minden reggel örömmel megy és örömmel jön haza, tehát az itthonlét is felértékelődött:) Szóval örülök, hogy jól alakultak a dolgok:)
2010. febr. 2. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!