Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg rosszul kezeltem a...

Tényleg rosszul kezeltem a helyzetet? Mit kellett volna csinálnom a részeg pasassal, aki üvöltözött a gyerekkel az utcán?

Figyelt kérdés

Hétvégén vártuk a buszt a párom kislányával. Jött egy negyven körüli, totál részeg pasas a kisfiával, a kisfiú motorozott, a nevelt lányom meg hirtelen odaállt a kisfiú elé. Rögtön rászóltam, hogy ezt nem szabad, de a pasas ordenáré stílusban elkezdett ordítani a kislánnyal. Hogy milyen neveletlen, és hogy hogy csinálhat ilyet, és én is kapjam be, mert mekkora plázaku.rva vagyok, és miért nem nevelem meg ezt a büdös kölyköt. Legalább öt percig üvöltözött velünk.


Még én is megijedtem, és persze a kislány is nagyon félt, láttam rajta. Azonnal bocsánatot kértem, de a pasas tovább ordított. Nem akartam leállni vitatkozni vele, mert annyira agresszív volt, hogy féltem, hogy megüt vagy engem, vagy a gyereket. Ezért hátat fordítottam neki, közé és a kislány közé álltam, a gyereket magamhoz húztam, betakartam a kabátommal, hogy tompítsam az ordítás hangerejét, és megöleltem, hogy kicsit meg tudjam vigasztalni. (Ha egy kicsivel is normálisabb hangnemben beszél a pasas, akkor odaküldtem volna a kiscsajt a fiához, hogy kérjen tőle bocsánatot, de így nem mertem.) Aztán amikor végre megérkezett a busz, felszálltunk, alig vártam hogy elhúzhassak onnan.


Utána természetesen megnyugtattam a gyereket, mondtam neki, hogy nem az ő hibája volt, az a bácsi nagyon gonosz, és részeg is volt, nem is rá haragudott, csak mindenképpen kiabálni akart valakivel. És hogy ne foglalkozzon vele, megígérem, hogy többet nem fog vele találkozni.


Amikor elmeséltük a kislány anyukájának, anyuka teljesen kiakadt, hogy miért nem védtem meg a gyereket, ha ő lett volna ott, biztos kikaparta volna a pasas szemét.

Tényleg bele kellett volna mennem a vitába? Nem akartam még jobban felingerelni ezt az idiótát, komolyan féltem, hogy meg fog ütni, ha leállok balhézni, meg a gyereket sem akartam még jobban megijeszteni. Rosszul csináltam?



2014. márc. 11. 08:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem megtetted, amit lehetett. Részegekkel teljesen felesleges és veszélyes vitatkozni.
2014. márc. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Jól csináltad. Részeg, agresszív emberrel nem szabad leállni, mert tényleg megüthetett volna Téged vagy a kislányt.
2014. márc. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%
Teljesen jól reagáltál. Te voltál a helyzetben, te láttad milyen a férfi viselkedése, és azt, hogy mi a legjobb megoldás. Megmondanám az anyukának, hogy a helyzetnek megfelelően reagáltál, nem ő volt ott, könnyű neki utólag okosnak lennie. Így viselkedik egy okos felnőtt ember, hogy nem áll le az utca közepén üvöltözni, és mégjobban hergelni az amúgy is elmeroggyant részeg felet. Amúgy is kár utólag ezen gondolkozni, hogy mi lett volna ha, mit kellett volna másképp, elmúlt a veszély, megoldottad a helyzetet és szerencsére nem történt baj.
2014. márc. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy, isten ments egy ilyen állattal leállni vitatkozni.

Én mondjuk biztos elmentem volna onnan, és inkább akkor mentem volna csak vissza a buszmegállóba, mikor a fazon már elment.

Szörnyű, hogy ilyen barom állatok vannak, és még gyerekük is van. Szegény kisfiú :((((!

2014. márc. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :)

Én is úgy gondolom, hogy ez volt a helyes reakció, csak az anyuka kicsit elbizonytalanított. Mert szerinte így nem tanulja meg a gyerek, hogy ki kell állnia magáért. Szerintem viszont a gyerek biztonsága előbbrevaló.


#4,

igen, nekem is eszembe jutott, hogy elmegyek onnan, de amikor óvatosan tettem 3 lépést, a pasas jött utánunk, szóval jobbnak láttam inkább ott maradni.

2014. márc. 11. 09:32
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
"A gyereknek kiallni magaert"? Pont az, hogy egy gyereknek meg kell tanulnia, hogy az eletben nem minden "harcot" erdemes megvivni mert egyszeruen vannak olyan "harcok" amibol nem lehet nyertesen kijonni vagy nem is erdemes. Az egeszseges egyensulyt kell megtanitani nekik, hogy felismerjek az ilyen helyzetet mert maskent bizony bajba, nagy bajba kerulhetnek. Szerintem te jol cseledkedtel mert ez pont egy ilyen helyzet volt.
2014. márc. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!