Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha 2-3 évesen nagyon jó a...

Ha 2-3 évesen nagyon jó a memóriája, könnyen jegyez meg dolgokat egy gyerkőc, az jelentheti, hogy később is könnyen-gyorsan tanul?

Figyelt kérdés
2,5 éves kislányom szépen, választékosan beszél, összetett mondatokban 2 éves kora óta , imád mesét hallgatni,eddig is visszamondta őket, mesélt a babáinak, de tegnap hallottam, ahogy szóról szóra idézve "olvassa" a micimackó könyvet ( ami szerintem nem könnyű nyelvezetű, mint pl. az Anna Peti Gergő, vagy a Bogyó és Babóca) , amit eddig 5-6 szor olvastunk el neki, nem rég kapta... annyira meglepődtem, még a hangsúlyozás is stimmelt... ( még mielőtt lehurrognátok, hogy dicsekszem, pontosan tudom, hogy másban meg lassabban érik, pl. még nem szoba tiszta) Érdekel, hogy ez is olyan amit idővel behoznak a gyermekek, vagy jelentheti azt, hogy esetleg a tanulás is jól fog menni?
2014. márc. 14. 12:01
 1/9 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem ha nem hagyjátok ellaposodni ezt a jó kis képességet, akkor később is hasonlóan könnyen fogja használni.

Amúgy az én lányom is hasonló kaliber volt és most 5,5 évesen is messze megelőzi a korosztályát a kommunikációs képességeivel. A memória és a vizuális részképességek gyakran vannak átfedésben ezzel, nála szintén nagyon jók, esetleg ti is próbáljátok ezeket is erősíteni.

Amúgy a lányomat már 4,5 évesen iskolaérettnek titulálták, (csak ugye fizikálisan nem felelt volna meg), de mivel évvesztes, csak 7 évesen lesz majd elsős. Nem bánom, mert remekül differenciálnak az óvodapedagógusok (vegyes csoportba jár), illetve mi itthon is igyekszünk kielégíteni a kíváncsiságát és az információigényét. Soha nem "tanítjuk", de mivel nagyon sok minden érdekli, sok mindent szívesen gyakorol, állandóan kérdez, próbálgat stb, néhány részképességében már olyannyira előrébb jár, hogy előre tudom, nehéz lesz megfelelő alsós tanítót találnunk. pl tökegyedül meglátott olyan matematikai/logikai összefüggéseket, hogy csak lestem, pl simán összead-kivon 100-as számkörben, igaz, a tízesátlépések még csak összeadásban mennek neki hibátlanul. De ezt tökegyedül. Vagy pl huszasával számol 100-as számkörben és hasonlók. Nagyon tájékozott, természetismeretből kenterbe verne simán egy átlagos alsóst. Verset-mesét-éneket 2-3-4 hallás után megjegyez, visszamond. De ha pl valami esetleg nem érdekli, akkor nem is figyel oda és nem is jegyzi meg, ahhoz meg nem volt motivációja egyenlőre, hogy muszájból tanuljon... ugyebár majd ha sulis lesz ez akkor lesz porondon, és kíváncsi vagyok, hogy az ilyen nemszeretem dolgokkal mennyire halad majd jól...

Most azt találtam ki, hogy vettem ilyen gyakorlós foglalkoztatófüzeteket, és minden nap nagyjából ugyanabban az időben meg kell csinálnia belőle minimum 3 oldalt. Eddig csak akkor ült le, ha kedve volt, és random választott feladatot, most azt kell csinálnia ami jön és ugye minimum elvárás is van. Hááát... szokogatja, általában 4-5 oldalt csinál, de ha van közben olyan ami neki nem tetszik, akkor megy a szájhúzogatás. Bevezettem a jutalmazórendszert is, a hibátlan oldal egy nyomda, 5 nyomda 1 pirospont. pirospontot mással is szerezhetnek amúgy (van egy 4 éves fiam is), tegnap pl az öcsi egyedül öltözött fel reggel, meglepiből nekem, kapott is érte pontot. Az előző 10 pirospontért egy-egy kis apró játékot kaptak, de emelni fogom a tétet, ha nem használják fel, több pontért valami nagyobb dolog jár majd.... még nemrég kezdtük ezt, egyenlőre nincs sok pontjuk :)

2014. márc. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én soha nem gondoltam, hogy ennyi idő korában, már megfordul a fejemben, hogy hogyan is kellene őt "fejleszteni" , de látom, hogy szívja magába a dolgokat, már az is megfordult a fejemben, hogy esetleg képekkel angol szavakat lehetne neki tanítani... miért ne??? volt aki lehurrogott emiatt, de ha egyszer ennyire természetes neki?
2014. márc. 14. 12:30
 3/9 anonim ***** válasza:
Én nem hurroglak le, de az én lányom is ugyanilyen volt ennyi idősen. Én nem tartottam különleges képességnek, persze örültem neki, hogy ilyen kis okos. Talán mert a környezetünkben nem tűnt kirívónak a többi gyerek mellett. Szerintem a legtöbb gyereknek ennyi idősen még szivacs az agya, ezért is tanulnak meg könnyen több nyelvet egyszerre, minél idősebb, annál nehezebben fog menni.
2014. márc. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A mi gyerekeink 1,5 éves koruk óta ismerkednek az angollal. Nem tanulják hanem játszanak angolul. Óriási különbség. Ezt csak azoknak írom akik szeretik lehurrogni azokat a szülőket akik korán elkezdik fejleszteni a gyerekeiket.

Szóval,hihetetlen szivacs az agyuk, 2-2,5 éves korukra már néhány mondatos párbeszédet lehetett velük folytatni angolul, mondókákat, dalokat tudtak, tökéletes kiejtéssel.

Úgyhogy ha van lehetőséged ismertesd meg vele az idegen nyelv varázsát. És egyáltalán ne érdekeljen, hogy ki mit szól hozzá.

Sok sikert.

2014. márc. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Lányoknál gyakori ez a jó verbális képesség. Nyilván jó eszű a kislányod, de a beszédkészség és a jó memória nincs szoros összefüggésben az általános intelligenciával. Inkább a manipulatív, kreatív konstrukciós képességek jelzik előre pl. a logikai készséget.

Habár az én gyerekeim még kicsik, és nincs ilyen jó beszédkészségük, ha nekem egy olyan gyerekem lenne, mint a tiéd, próbálnám minél többet kivinni a szabadba, rengeteg mozgás természetes közegben, és emellett próbálnám az egyéni érdeklődését megtalálni, támogatni. Ha megkérdez valamit, hogy van angolul, mondd meg neki. De a tanító játékok szerintem nem jók, pláne az ő korában.

Zenével hogy áll? Gyakran a jól beszélő gyerekek muzikálisak is.

2014. márc. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, elnézést az offért.

Első válaszoló vagyok. Árulja már el a lepontozó, miért ítélte ennyire haszontalannak a válaszomat? Én csak leírtam a mi példánkat, igaz, hogy nem tizenX év tapasztalatát, mert csak 5,5 éves a lányom, de nálunk igenis megmutatkozik, hogy a nagy átlagnál azért egyel jobb részteljesítményeket mutatott korábban is, és most! Kérdezem én, kinek fáj ez? Merthogy ez volt a kérdésben, esetleg a későbbiekben megmutatkozhat-e hasonlóan előremutató tendenciák bizonyos részképességeknél? Igen. Megmutatkozhat! Ha a gyerek intelligenciájából, képességeiből és belső motivációiból kialakulni látszó tehetség találkozik a környezet támogatásával. Sok minden kell ahhoz, hogy később esetleg valóban kamatoztatni is tudja a jó(jobb) képességeit.... De igenis lehetséges. Persze nem egy 2-3 éves gyereknél fogunk messzemenő következtetéseket levonni, sem egy 5 évesnél. De az a tehetséges kisgyerek, akinek a fejlődését tudatosan egyengetik, igenis nagyobb eséllyel lesz kiemelkedő bizonyos téren felnőttkorában is(kutatásokkal bizonyított tény). Az, hogy az én lányom 2 évesen is "okos" volt és könnyen tanult, és most 5 évesen is, nem garancia arra, hogy felnőttként is így lesz - de az esélyét én lerontani nem akarom. Ő sem zseni. Mindenki erősebb valamiben és gyengébb más dolgokban, ő sem kivétel. De nagyon sajnálatos, hogy attól, hogy valamiben igenis jó, lesajnálják őt, vagy minket, és negatívan értékelnek egy olyan választ, ami objektíven a kérdésben feltettekre reagált. Ez prímán megmutatja azt a kicsinyességet, ami ezen az oldalon annyira dívik.

Akinek nem inge, ne vegye magára, annak szólt, aki ész nélkül nyomogatja a kezeket....

2014. márc. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat mindenkinek, és a kedves segítséget! Persze, nem gondolom, hogy zseni, sőt, remélem, hogy nem az, inkább csak szeretném kielégíteni a kíváncsiságát, a tudásszomját - és igen, rengeteget van a szabadban, imádja a természetet, kertes házban lakunk, ismer rengetek "tücsköt-bogarat" :) A zenét is szereti, vannak kedvenc dalai ( mármint nem gyerek dalok, hanem slágerek ) , amiket különböző "koreográfiákkal" előad naponta többször is :) Egyébként ő például a mozgásfejlődésben nagyon késsőn érő volt, már gyerekneurológusnál is jártunk, majd hirtelen mindent behozott 2 hét alatt... ( 11 hónaposan ült fel, ekkor még nem mászott, és nem is kúszott, majd 11 ésfél hónaposan felált, 2--3 napig bútorok mellett lépegetett, majd elindult...) szóval a másik oldalt is ismerem... nem zseni ő, csak ebben kicsit kitűnik :)
2014. márc. 15. 09:35
 8/9 anonim ***** válasza:

Akár az én lányomról is írhattál volna. Ő most 3 és fél éves, továbbra is folytatódik ez a tendencia. Én játékosan tanítom németre, szívja az agya (nyelvtanár vagyok).

Viszont egy észrevételem had legyen: a nagyon rövid mászó időszak késöbb gyakran jelent prolémát, pl.disz-esség megjelenésében. Figyelj majd nagyon oda! Kívánom, hogy ne legyen semmi gond.

2014. márc. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, rengeteget olvastunk-beszéltünk a mászás hiányáról annak idején, de végül egy neves fejlődésneurológus doktor úr megnyugtatott, hogy ő több száz esetet kísért már végig a gyermekek 14 éves koráig, és nem tapasztalta , hogy kirívóan több lenne a tanulási nehézségekkel küzdő gyermek azok között akik később, vagy keveset másztak... de természetesen figyeljük, rengeteget jártunk utána ennek akkor, és azóta is bennem van, hogy nehogy baj legyen...
2014. márc. 16. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!