Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most akkor ezt elrontottam?...

Most akkor ezt elrontottam? Így nem voltam következetes?

Figyelt kérdés

Hétvégén itt volt a párom ötéves kislánya, és vasárnap délutánra eléggé elfáradt, mert kimaradt a délutáni alvás.

Elkezdett nyafogni azon, hogy ő szeretne egy nyalókát. Mivel nem akartuk, hogy felpörögjön a cukortól és este ne tudjon aludni, mondtuk neki, hogy vigye inkább haza anyához, és beszéljék meg, hogy megeheti-e vacsora után, vagy inkább majd csak holnap.

Erre persze kitört a hiszti. :)


Amikor már sehogy sem tudtuk lenyugtatni, betettük a szobájába, hogy majd kijöhet, ha befejezte a hisztit. Ez eddig mindig bevált, de most csapkodta az üvegezett ajtót, féltünk, hogy betöri, felmászott a kanapéra, féltünk, hogy leesik. És közben ordított, hogy a nyalókáját akarja most azonnal. Hiába hajtogattuk, hogy majd akkor tárgyalunk, ha abbahagyja az ordítást.


Egy idő után elszakadt nálam a cérna, és közöltem vele, hogy vagy befejezi az üvöltést, vagy kidobom a nyalókáját a kukába most azonnal. Rögtön megnyugodott, mintha elvágták volna a hisztit. Bocsánatot kért, mondtuk, hogy nagyon szeretjük, nem haragszunk, adtunk neki puszit és elmagyaráztuk, hogy mi volt a baj, miért kapta a büntetést. Eddig oké is minden.


De amikor utána megint rákérdezett, most már nyugodt hangon, hogy megeheti-e a nyalókát, azt mondtuk neki, hogy jó, akkor amíg odaérünk anyához, megeheti útközben.

És csak utána gondolkoztam el rajta, hogy akkor ezt most elrontottuk? Mert így most ez mégis úgy jön le neki, mintha hisztivel elérhetné, amit akar? Vagy ebből azt szűrte le, hogy ha hisztizik, akkor annak nincs eredménye, viszont ha szépen kér valamit, akkor meg lehet velünk beszélni?

Ti mit csináltatok volna, hogy kellett volna helyesen reagálni?



2014. márc. 17. 13:21
 1/6 anonim ***** válasza:

"felpörögjön a cukortól és este ne tudjon aludni, " - na ez az indok nem indok :)


igen, leszűrte, hogy ha szépen kéri akkor van eredmény (igaz, az sem baj, ha kicsit hisztizik előtte)

2014. márc. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát a kiscsaj láthatóan úgy pörög a cukortól, édességtől, mint én az energiaitaltól vagy kávétól. Megeszik egy csokit, nyalókát, és le se lehet állítani, rohangászik, ugrál, amit egyébként sosem szokott. :)
2014. márc. 17. 13:31
 3/6 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem jól tettétek, hogy odaadtátok neki, én már elsőre is odaadtam volna. A következetesség megvolt azzal, hogy a hisztiért megbüntettétek. Gondoljátok és beszéljétek át, hol legyenek azok a határok amiket még megkaphat, megtehet és mi az amit már nem. 5 éves kislány nagyon szeretett volna egy nyalókát. A szigorú nevelésnek szerintem nem erre kell irányulnia. Nézzétek néha az ő szemszögéből is a világot, és gondolkodjatok eszerint, így hozzatok helyes, felelősségteljes döntést. Nagykorában a példátokat fogja követni, nem csak a nevelési elveiteket.
2014. márc. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

szerintem is megérdemelte a nyalókát. na nem a hisztiért, azt jól kezeltétek, következetesek is voltatok és végül beláttátok, hogy azért hülye indok, hogy 5 éves azért nem ehet nyalókát mert túl fáradt és nem aludt volna éjjel :)

szerintem nincs ezzel baj, ha majd jogos lesz az indok akkor majd hiszti után se kapja meg de ez nem volt jogos szerintem se, 5 éves meg nagyon okos már, ilyen marhaságokkal nem lehet átvágni :)

2014. márc. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Csak részben voltatok következetesek, részben nem.


Ha a kijelentett szó az volt, hogy csak anyjánál akkor ehhez a hiszti végével is tartanotok kellett volna magatokat.

A szobába semmi de semmi esetre se zárjátok be egyedül. Ha kell a kikapcsolódás kedves apuka üljön be mellé. Ne foglalkozzon vele, de semmi esetre se legyen egyedül. Egyrészt veszélyes, másrészt teljesen elesett, elvezsett. Neki a hiszti oka ebben a pillanatban egy nagy probléma, ezzel nem tud kijönni, egyedül egy szobába zárva még rosszabb neki.

Amit az elsö percben kellett volan tenni, hogy ha hisztizik akkor az anyjánál sem lesz nyalóka el sem viszitek a nyalókát magatokkal.

2014. márc. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

hát én pedig a nyalóka ügyben igazat adok nektek,az én 4 évesem is felpörög nagyon a cukros meg kakaós dolgoktól,mondjuk nyalókát meg alapból sem kap,nincs is itthon.

Én már nem adtam volna neki oda késsőbb sem!

2014. márc. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!