Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyiért vállalnátok?

Mennyiért vállalnátok?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nagyon csúnyán hangzik ezt pénzben mérni, de kíváncsi vagyok mások véleményére! Bébiszitternek kértek fel, úgy hogy bármikor elérhető legyek, akár hajnalban, akár este 10 órakor is. Bármikor eltudjak menni a kisgyermekért, autóval (a távolság miatt), ha beteg akkor is, ha beteg vigyem el az orvoshoz, vagy éppen itthon ápoljam, úgy, hogy mellette 3 kisgyermekem van és háztartás, kerti munkák, nyáron befőzés, stb...

Ez elég nagy felelősség és teljes lekötöttség, mert mindig vigyázzban kéne állnom, mert bármikor szólhatnak, vagy épp este 10-kor jönnének érte.


Ti mennyiért vállalnátok, illetve elvállalnátok-e vagy sem?

Ne az legyen a mérvadó, hogy most én mennyiből élek, hanem, hogy vállalható ez így szerintetek, ti vállalnátok vagy sem? Tudom nekem kell döntenem...


Előre is köszönöm a segítőkész válaszokat!


2014. márc. 19. 12:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

utolsó vagyok

700 ft???ilyen feltételekkel???nevetséges!!!!

Én 2006-2008 között vigyáztam egy kislányra 700 ft-s órabérért és már akkor azt kérdezték az ismerőseim,hogy ennyiért miért vállaltam el...(nem kellett minden nap menni és ismerősök voltak)

2014. márc. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

3 gyerek mellett kizárt, hogy elvállalnám. 700 ft-os órabér nagyon kevés az ilyen "ügyeletes" munkaért.

Évekkel ezelőtt iskolatársam babysitterkedett, a fix órabére 800 volt, ha hirtelen be kellett ugrania előzetes egyeztetés nélkül, akkor 1500.

2014. márc. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

700 ft/óra? ezt komolyan gondolják? hát ez vicc, ezért biztos nem vállalnám el ezt a dolgot!

Én voltam aki írta, hogy 1000 Ft az átlag bébiszitter óradíj felénk.

2014. márc. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen nem vállalnám el, ha nem lenne NAGYON muszáj (pl. elúszott hitel vagy csak gyes a 3 gyerekre stb.- mert az egy szükséghelyzet és akko valószínűleg nem válogathatsz).


Azt azért nem tudom elképzelni már ne is haragudj, hogy éjszaka te a 3 gyerek mellől autóba pattansz, hogy másnak a beteg gyerekét magadhoz vedd és éjjel ápold- közben a sajátjaid nyugodtan pihenjenek, ne kapják el a fertőző betegséget, te magad is kipihenten, frissen ébredj és a saját gyermekeidre ezután is ugyanannyi időt és odafigyelést tudj biztosítani.


...egyébként mi az, hogy egy kisgyermekért este 10 után mennek ovi után?

Gratulálok a szülőknek komolyan.


Befőzés, kert, házimunka mellett 4 gyerek??? Jajj.

Ez azért max. csak megőrzés lehet, de hogy értelmes, a szó jó értelmében vett babysitterkedés nem, az biztos (ez utóbbi alatt a közös játékot, mesélést, tartalmas időtöltést érteném...)


Számomra fontosabb lenne a meglévő 3 gyermekem egészsége, a velük való tartalmas és értelmes időtöltés, a családi otthonom tisztasága, a férjemmel együtt töltött idő esténként- és ha ezután még mindig maradna energiám, akkor azt inkább magamra, esetleg tanulásra, hobbira, kikapcsolódásra fordítanám- azzal tennék a legjobbat a családomnak is.

Üdv: egy édesanya

2014. márc. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


Nem nekem kell este 10 órakor elmenni érte, hanem ahol eddig vigyáztak rá ott volt rá eset, hogy este 10-kor mentek a gyerekért, és nálam is előfordulhatna...


Pontosan ez az én dilemmám a többi között, hogy betegen vegyem magamhoz az én egészségesem mellé, vagy ha beteg az enyém, akkor ővele, őérte mászkáljak...

Nem is értem miért gondoltak rám???

Köszönöm még egyszer! Igazából csak megerősítést vártam, hogy nem csak én gondolok arra, hogy nemet mondjak, mert más is így gondolja, ha értelmesen átgondolja. Persze egy vészhelyzet az más...

2014. márc. 19. 14:46
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy gyermekem mellett sem vallalnam es pont a betegseg resze miatt. Meg az miatt hogy mondjuk este 10re jonnek erte de az enyemnek 8kor agyba kene lennie ahhoz hogy masnap reggel ne ugy kaparjam ossze hulla faradtan az agybol hogy oviba vigyem.

nagyon rossz anyagi korulmenyek kozott is jol meggondolnam..pl tegyuk fel leulok gyurmazni a fiammal 10perc mulva telefon hogy "Pistike beteg!" A gyerekem csalodott arcat kene neznem mikozben apolgatom a mas gyermeket..kizart dolog!!

2014. márc. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!