Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak en viselem ezt ennyire...

Csak en viselem ezt ennyire nehezen?

Figyelt kérdés

Annyira vacak anyanak erzem magam. Van egy 2 evesem es egy hat hetesem, annyira leszivnak, hogy komolyan a legrosszabbat hozza ki belolem ez a helyzet.

A 2 evesemmel egesz nap harcolunk, fegyelmezes az egesz nap, kis tulzassal semmi orom csak kuzdelem vele non stop. A kicsi iszonyat hasfajos, ez mar javult, de azert nem konnyu vele. Teljesen ki vagyok merulve, lelkileg is, pedig meg segitseg is van, anyukam is jon hetente legalabb ketszer, a ferjem is rengeteget segit, megis...

Sokat gondolkodom rajta mas miert tud annyi deruvel es nyugalommal, humorral atelni ezt a korszakot, mi hianyzik belolem, amiert nekem ez nem megy?

El vagyok keseredve, mondjatok tippeket, nektek mi ad erot, mi segit?


2014. márc. 20. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:
97%

Elmúlik.


Sajna nem tudok okosat mondani, túl kell élned. :S

Magnebéhatot és halolajat szedj sokat, pihenj, amikor csak tudsz. Ha nincs nagyon ellenedre, vegyél egy hordozókendőt és kösd magadra a kicsit, így talán könnyebb menni a nagy után és őt is megnyugtatja a testközelséged.


Erőt kb. az ad, mikor a kétéves hozzám bújva elalszik, nézem a nagy szempilláit és már el is felejtem, hogy micsoda kisördög volt egész délelőtt :) Meg mikor puszit kapok, mikor úgy ébreszt reggel, hogy simogatja a fejem :) Csak adott "idegállapotban" ezek valahogy sose jutnak eszembe :(


Kitartás! Jön a jóidő, mehettek sétálni, hátha jobban lefárad a nagy és kicsit könnyebb lesz vele is.

2014. márc. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
13%

Nincs még 46284 másik ilyen kérdés? Milyen találó a név... GYAKORI kérdések :) Mi az hogy mi ad erőt? A gyerekeid... Most jönni fognak itt a tippek hogy menjetek el pár napra kettesben a férjeddel hogy kipihend magad.


Az "Akkor minek válaszolsz" és a "Ment volna anyád abortuszra" jellegű "oltogatóknak" üzenem: Jó éjszakát :)

2014. márc. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
96%
Én mindig arra gondolok, hogy ezek a rossz idők előbb utóbb elmúlnak. A másik pedig, hogy aki szereti a gyermekét az nem rossz anyuka, ezt vésd jól a fejedbe! Emlékezz csak, vissza a nagyobb gyerekkel is milyen nehéz volt az első idő, de túl vészeltétek, sajnos 3 hónapos korig szerintem iszonyat nehéz a "gyerek nevelés" főleg így, hogy van egy nagyobb is mellette. A nagy érzi, hogy fáradt vagy, hogy kimerültél, ettől fusztrált és "fél azért viselkedik úgy ahogyan. Próbáld őt is megérteni és talán így kevésbé leszel ideges ha valami kis semmiséget csinál, nem szólsz rá mérgesen, ettől pedig nem lesz ideges és nem folytatja az esztelenkedést. Hazudik az az anyuka (vagy ő egy csoda anyu) aki állandó mosollyal tud létezni a helyedben. Hagy a takarítást és minden egyebet, csak a gyerekek számítsanak. Anyukád nem tud többe jönni? Nem tudja abban a heti 2 napban délelőtt a nagyot elvinni csavarogni? Estére nem tudod még odaadni a nagyobbat, hogy nála aludjon? Légy erős, mert lassan kilábaltok ebből a rettenetes időszakból!
2014. márc. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%
Pont 2 év van a két lányom között. Sokszor előfordult, hogy mindkettő sírt valamiért, én meg tiszta ideg lettem, hogy most hova kapjak, mit csináljak, türelmetlen voltam az egyikkel, hogy mehessek már a másikat is vigasztalni. Nekem az segített, amikor elfogadtam, hogy minden gyereknél természetes, hogy sír, mert sok mindent még így tud csak kifejezni. Én meg azzal teszem a legjobbat nekik, ha emiatt nem idegeskedem, hanem egyszerűen tudomásul veszem, hogy problémájuk van, és azt legjobb tudásom szerint igyekszem minél hamarabb orvosolni, ha meg addig az egyik sír 5 percet, nem lesz tőle semmi baja. A 2 évesnél azt sem árt elfogadni, hogy dackorszakban van, némi testvérféltékenységgel társítva, természetes nála, hogy feszegeti a határait, próbálgatja az új helyzetet, ez része a személyiségfejlődésnek.
2014. márc. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Annyira szeretném tudni, hogy mi haszontalan volt a válaszomban. De tényleg!
2014. márc. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!