Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ehet tiramisut 20 hónaposom?...

Ehet tiramisut 20 hónaposom? Nyers tojás miatt.

Figyelt kérdés
2014. márc. 21. 12:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Naná, attól fog szépen fejlődni...Úristen.
2014. márc. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Én nem adnám, a nyers tojás miatt semmi képpen, mert ha véletlenül valami mégsem ok vele akkor a szalmonella veszélyesebb egy kisgyereknél, másrészről meg a kávé miatt, nem kell még neki ilyen, hacsak nem macikávé vagy kakaó.

Gondolom nem ezzel akarja jól lakatni a gyereket a kérdés kérdezője, csak biztos vettek, csinálták, kapták és a gyerek úgyis oda fog menni kiváncsiskodni és egy kanállal kapna. Nálunk is az van, ilyen korú az enyém is :) hogy azt szeretne enni amit mi, ez rendben is van, de van mikor olyat is eszünk amit nem adnék még vagy tényleg nem neki való pl nem fog Colát inni!!!! és ettünk már tiramisut és abból sem adtam, a kávé miatt, de mikor én csináltam, nem tettem bele nyers tojás és kávé helyett kakaót tettem bele, abból adtam kóstolót mikor kért.

Én nem adnám amúgy ezt a nyers tojásos verziót.

2014. márc. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

én még a 4,5 évesemnek sem adom. de talán túl parás vagyok, egyébként mindent eszik csak nyers húst (tatár) és nyers tojásos ételeket nem. majonézt is inkább megveszem a tojásporos vackot mint házi nyers tojásosat adjak neki.


de persze ha jó a tojás akkor nem lesz baja tőle, de azért ez elég lutri. táblázatokat néztem, hogy mikor lehet adni nyers tojást-húst, ott 8-10 éves kort írnak, de persze felnőtteknek sem ajánlják.

(férjem volt szalmonellás, hát nem kívánom egy kisgyereknek az biztos)

2014. márc. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem ezen akarom felnevelni bunkókám!


Én csináltam és maci kávé van benne de sajnos a tojás nem jutott eszembe csak amikor kész lett. Vendégség lesz de majd akkor szólok mindenkinek hogy nem kostolhatja meg.

2014. márc. 21. 12:50
 5/13 A kérdező kommentje:
Vagy inkább nem is rakom ki nehogy hozzájusson valahogy.
2014. márc. 21. 12:52
 6/13 anonim ***** válasza:
hacsak nem romlott a tojás,amit használsz,akkor adhatod. semmivel sem veszélyesebb, mint bármi bolti vacak,mert ugye arról csak sejtésünk lehet,mit tartalmaz...(bár nekünk saját tojásunk van,így biztos lehetek benne,hogy friss)
2014. márc. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A szalmonella-fertőzéshez meleg kell. Utánanéztem, mielőtt házi majonézt adtam másfél év körüli gyerekemnek. Ha a tiramisut a hűtőben tartod, amíg meg nem eszitek, akkor ehet belőle nyugodtan.
2014. márc. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem!


Inkább készíts neki egy külön kis adagot tojás nélkül, én alapból úgy csinálom, bababarátra :)

2014. márc. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi! Nekiállok egy másik adagnak tojás nélkül, pudinggal..
2014. márc. 21. 13:08
 10/13 anonim ***** válasza:
Na most hívnom kell a férjemet, hogy hozzon mascarponet meg babapiskótát, mert nekem is csinálni kell :D
2014. márc. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!