Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ilyenkor mit lehet mondani...

Ilyenkor mit lehet mondani vagy tenni? A 4 és féléves kislányom azt mondta az apjának, hogy őt csak nagyon kicsit szereti és anyát meg hatalmasan szereti.

Figyelt kérdés
Az volt a szitu,hogy a párom vett egy kis kézi kvarcjátékot a lányunknak és megakarta neki mutatni,hogyan kell vele játszani.De a gyerek olyan türelmetlen volt,mert már azonnal játszani akart volna vele,hogy kikapta apja kezéből a játékot,és rákiabált az apjára,hogy az az övé és más nem játszhat vele.Apja persze rendre intette,és erre nekivágta ezt a mondatot.Hirtelen csend lett,azt se tudtuk mit mondjunk.Aztán annyit mondott neki a párom,hogy jó akkor majd csak anya megy érted az oviba.Én mondtam a kislányunknak,hogy ezzel megbántottad apád,pedig játékot vett neked.Igazából nem hatotta meg a gyereket.Pedig imádja az apját,sokszor inkább őt kéri meg,hogy este mesét olvasson.Nem tudjuk jól válaszoltunk-e,vagy reagáltunk-e erre,de nagyon ledöbbentünk amit mondott.A párom eléggé lelkizős,és nagyon rosszul esett neki,hiszen mindene a kicsi lánya.Tegnap bújócskáztak,és olyan jó volt a hangulat,ma meg a kicsink mondata elrontotta a jókedvet.Nem tudom mit lehetne tenni,hiszen ha ő tényleg így érez avval nem tudunk mit tenni.Azért örülnék,ha maradna a jó apa-lánya kapcsolat.
2014. márc. 23. 20:44
 1/7 Jégtánc ***** válasza:
100%
Marad persze,ha a férjed túl tud rajta lépni.Hirtelen a türelmetlenség tehetetlenségében mondta ezt.Nehogy azt higyjétek hogy ezt a lányotok komolyan is gondolja....Ő elfelejti hogy mit mondott.
2014. márc. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

Ezen miért vagytok kiakadva? Minden gyerek jobban szereti egyiket mint a másikat. Ezen nem is kell leállni. Majd nagyobb lesz és megtanulja, hogy ne érdekből szeresse a szüleit (mert itt ugye a kvarcjáték miatt nem-szerette hirtelen apát).

Ne csináljatok ebből ügyet.

Én bármikor megkérdezem kíváncsiból a lányomat, kit szeret jobban, mindig apát mondja. Ez van, ettől nekem nem rossz, tudom hogy engem is szeret, csak apát egy fokkal jobban. De amúgy ha apa mérges rá, akkor hozzám jön, hogy most engem szeret.

Ez természetes a piciknél, nyugi.

Ha apa megsértődik ezen, akkor meg is érdemli.

2014. márc. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hűűűűűűűűűűűűűűűűű, én felsorolni sem tudnám, hogy hányszor mondott ilyet, sőt "rosszabbat" a 4,5 éves fiúnk. Főleg ha egyikünk nem enged meg neki valamit, akkor rendszerint hozzánk vágja, hogy téged nem szeretlek. Erre csak annyit szoktunk mondani, hogy én akkor is szeretlek nagyon. Ő még durcázik kicsit, aztán tovább lépünk rajta. Pár perc múlva már bújik, hogy szeretlek...

Esetleg ha nagyon hajthatatlan, akkor még beszélgetünk róla, hogy ilyet nem szabad mondani, mert ez rosszul esik, szomorúak leszünk tőle, és mi nagyon szeretjük akár hogy viselkedik, még akkor is ha hisztis, durcás, stb., de már rég volt ilyen, általában 1 mondattal lezárjuk a dolgot. Nem kell felfújni a dolgot.

2014. márc. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy mérges gyerek sokszor mondhat meggondolatlanságot csak azért, hogy akkor és ott bántson - ez nem azt jelenti, hogy nem szeret. 3,5 éves fiam nagyon sokszor eljátssza ezt, hol egyikünkkel, hol másikunkkal "kivételez" (attól függően, ki volt a szigorúbb).
2014. márc. 24. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne viccelj már, ennek semmi jelentősége nincsen. A kisgyerekeknél a "nem szeretlek" annyit tesz, hogy "haragszom rád".
2014. márc. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Semmi jelentősége, számtalan variációban megkaptuk hasonló korú gyerekünktől. Én csak anyát szeretem. Én apát jobban szeretem. Nem szeretem a nagyit. Semmi jelentősége tényleg.
2014. márc. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Na tényleg pont ez az amit se lereagálni, sem komolyan venni nem érdemes.

A fiam 5 éves, egy nap alatt 20x szeret és 20x nem szeret, hol engem, hol apát.

Van hogy egyik percben mondja hogy anya szeretlek, 5 perc múlva azt mondja hogy engem nem szeret csak apát.Vagy épp pont fordítva. De olyan is van hogy azt mondja hogy egyikünket sem szeret, vagy épp azt hogy mind kettőnket nagyon szeret.

Ha ép nem szeret max annyit mondok rá hogy jól van.

Ha azt mondja hogy szeret akkor mondjuk hogy mi is szeretjük.

2014. márc. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!