Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor kezdett el beszélni a...

Mikor kezdett el beszélni a gyereked?

Figyelt kérdés
Hány hónapos volt, amikor már érthetően, helyesen (konkrét dolgokat nevezett meg) mondta ki a szavakat? Mennyivel később kezdett el két szavas mondatokban beszélni?

#szavakat mondani
2013. dec. 4. 14:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
8 hónaposan mondott szavakat, de 12 hónapos koráig csak ugyanazt a négyet. Utána beindult, most 18 hónapos, olyan 1,5-2 hónapja mond kétszavas mondatokat.
2013. dec. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
22 hónapos most a fiam. Kb 2-3 hónapja beszél. Mostanra be nem áll a szája, fantasztikus! Kedvence a reklám újság. Abban szinte mindent ismer, mondja, mutatja. És amikor visszük magunkkal bevásárolni.....az neki egy álom. A tejtől a liszten, olajon át annyi mindent felismer.....félelmetes! A védőnőnk, meg a dokink le van döbbenve, hogy mekkora szókinccsel rendelkezik, abszolút jól megérteti magát, és megért mindent! Bár, szerintem a felfogása, és a hallása eléggé szelektív :))))) Az összepakolni szót, mintha nem értené sokszor:))))
2013. dec. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Na akkor az én gyerekem béna, nekem nincs ilyen zsenipalántám:) 2 hónap múlva lesz 3 éves a lányom, minden szót mond már, de többnyire csak a saját nyelvén halandzsázik. 2-3 szavas mondatokban nemrég kezdett el beszélni, de ritkán használja őket. Ha úgy van kedve mondja, ha úgy van kedve halandzsázik. Semmivel nincs lemaradva, teljesen normális ez is.


Fiam másfél éves lesz februárban, ő kb. 4 szót mond, ennyi. Nem is hiszem, hogy többet kellene mondjon ennyi idősen.

2013. dec. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz. A fiam 1,5 éves kb. 10-12 szóból áll jelenleg a szókincse. Az igaz, hogy mostanában szinte napról napra tanul új szavakat, de a mondatokban beszéléstől még messze van. Viszont olyan viselkedésbeli/értelmi dolgokat produkál, hogy csak ámulunk, hogy miket felfog,tud, megjegyez. Minden gyerek más, ezt el kell fogadni.
2013. dec. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
8 hónaposan volt a lámpa, aztán jött a többi is. Egy évesen nagyon sok szót mondott már. Másfél évesen 2-3 szavas mondatokat mondott. Igazi kis dumagép, egész álló nap be nem áll a szája. Most lesz 3 éves, nagyon fejlett a szókincse, rengeteg dalt, mondókát ismer kívülről. De ő már egészen pici korában is imádta a könyveket, szerette, ha olvastam neki, imádta a baba zenéket is. Szöval én nem csodálkozom. :)
2013. dec. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Lányom is 1,5 éves, és sok szót mond már, de sokat csak néhányszor, és utána már nem. Leginkább a saját nyelvén magyaráz, de azt egész nap! :) Nagyon várom már, hogy elkezdjen "rendesen" beszélni.
2013. dec. 4. 14:47
 7/13 anonim ***** válasza:
11 hónaposan mondták ki az első értelmes szavukat, és a nagy 13 hónaposan már rengeteg szót használt, a kicsi csak párat. 2 szavas mondatokat a nagy 14, a kicsi 15 hónaposan kezdett használni (Anya gyere! Ott az autó!) A nagy másfél évesen folyékonyan beszélt, a kicsi pedig most 16 hónapos, és kb 30-40 szót használ a fentebb említett tőmondatokkal.
2013. dec. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

2. vok.

Nekem sincs zsenipalántám: a védőnő igen intenzíven leb....ott, hogy miért nem eszik egyedül, miért nem iszik egyedül, és miért nem érdekli a bili?! Én meg csak álltam, köpni-nyelni nem tudtam.

2013. dec. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%

Sziasztok,


A fiam 2 éves koráig a saját nyelvén halandzsázott csak, pedig aztán énekeltem, mondókáztam, olvastam stb. Aztán szépen lassan elkezdett mondani mindent, miután már rengeteg szót használt elkezdett mondatokban beszélni. Most 3 éves és szerintem már mindent mond, amit akar. Énekel, mondókázik :) a mostani kedvenc a Télapó itt van... igaz a jég a cipője az úgy hangzik nála, hogy jég a piszője :) Amúgy ő is szelektíven hall :) ő a "ne rohangálj a szobában!" mondatot nem érti ;)

2013. dec. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
8 hónaposan nevezett meg először dolgokat pl cica,hinta,mama stb. 1 évesen már elég nagy szókincse volt,16 hónaposan már tőmondatokban beszélt,21 hónapos korától folyékonyan,összetett mondatokban.
2013. dec. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!