Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az normális, hogy egy 2 és...

Az normális, hogy egy 2 és fél (lassan 3) éves kislány nem tud még beszélni?

Figyelt kérdés

Egyenlőre csak halandzsázik, de értelmes szót még nem mondott. Még olyat sem, ami egy picit is hasonlított volna akár egy szóra is.

De nem ez az egy probléma. Még mindig nem szobatiszta és még mindig nem tud orrot fújni.

Szóval nem az, hogy nincs egy értelmes mondat, hanem még szavakat sem tud. Talán egyszer kimondta, hogy "ap", amikor meglátta az apját (én a 18 éves nagybátyja vagyok) de semmi több. De én már komolyan aggódom, hogy még semmi nyoma a beszédnek és nyoma sincs a szobatisztaságnak. Én foglalkozom vele, minden nap folyamatosan beszélek hozzá, de a család többi tagja szerint teljesen normális, hogy nem tud beszélni, de még az is, hogy egyetlen szót nem tud, sőt, szerintük az is normális, hogy még pelenkázni kell.

De szerintem nem.


2014. márc. 26. 12:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
33%
Normális és az is normális, hogy még nem szobatiszta.
2014. márc. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

Az orrfújással és a szobatisztasággal még nincs elmaradva! A beszédjével vagyis inkább nem beszédjével sincs probléma, majd most beindulni, lányom két és fél éves,most kezd beszélni.

"Ne hasonlítsuk gyermekünk beszédfejlődését máséhoz! Még a testvérek között is vannak eltérések abban, hogyan alakul ki a nyelv. Ha aggódunk azért, hogy keveset beszél, vagy azt vesszük észre, hogy nem figyel a beszédre, nem érti, mit kérünk tőle, forduljunk szakemberhez! A háziorvos, a védőnő, aki ismeri a gyermeket és addigi fejlődését, meg tudja mondani, kell-e logopédushoz fordulni és hova, érdemes-e hallásvizsgálatot kérni. Általában elmondható, hogy 2,5 éves kor előtt nem szoktunk logopédiai terápiát kezdeni, inkább időt adunk a gyermeknek, hogy a maga ütemében fejlődjön."

2014. márc. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
59%

Az hogy pelenkás még normális, majd a tavasszal-nyáron leszokik, amikor már meleg lesz és csak egy bugyi és kisnadrág lesz rajta. Az orr fújás is normális, unokahúgom, már 3 is elmúlt, és még mindig nem tud.

A beszéd már más kérdés, ez több problémát rejthet magában, de azt mondod halandzsázik, ez kezdetnek nem rossz. 2 éves státuszon rám is furcsán nézett a védőnő, amikor azt mondtam nem beszél mondatokban, mert szerinte már 2 évesen mondatokban kellene beszélnie. De nincs semmi baj még. Ne aggód túl.

2014. márc. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Pedig normális, még a határon belül van.
2014. márc. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%

Én igenis aggódnék hogy lassan 3 évesen egyetlen értelmes szava sincs. 3 éves gyerek már ki kell hogy fejezze magát verbálisan bizonyos fokig.

Ha a 3. év betöltéséig nem javul jelentősen a helyzet, érdemes felkeresni a nevelési tanácsadót.


(Le lehet pontozni. Itt mindenkinek ráér még a gyereke, meg majd beindul, az óvodákból meg tömegesen küldik a gyerekeket beszédindításra, mert nem, NEM növi ki. Egy gyógypedagógus)

2014. márc. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%

Úgy tűnik akkor én vagyok az egyetlen, aki azon a véleményen van, hogy gond van. Na nem az orrfújással és a szobatisztasággal. Majd nyáron, ha rendesen nekikezdtek a szoktatásnak, akkor szobatiszta lesz, nincs elkésve vele.

A beszéddel viszont gond van. Ez már megkésett beszédfejlődés, pláne egy lánynál, lehet hogy idegrendszeri éretlensége van, vagy a beszédértéssel vannak problémák. A halandzsázás sem jelent jót már ebben a korban. Ha az én lányom lenne elvinném hallásvizsgálatra, ha az negatív, utána pedig logopédushoz, aki nagy valószínűséggel TSMT tornát javasolna beszédindítás céljából. Na persze attól függ mi okozza a problémát. De minimum a nevelési tanácsadóba (pedagógiai szakszolgálat) elvinném, rajtuk keresztül ingyenesen megkapná a fejlesztéseket.

2014. márc. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%

barátnőmnem hasonló problémája volt.ő elvitte valami orvoshoz 2,5 évesen annyit mondott a doki,ha mutogat,gagyog hogy mi kell neki,ne figyeljenek rá mintha meg se hallották volna.így tettek,2 hét múlva beszélt a gyerek.

Szobatisztaság meg ráér nyáron :)

2014. márc. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szobatisztasag, orrfujjas biztos h nincs lemaradva. Altalaban en ugy hallottam 6 eves kor kurol kezdenek el normalisan orrot fujni. Lanyom 4.5 eves es meg nem fuj orrot, de meg tudja torolni. Szobatisztasag is ugy kb 3.5 evesen lett teljesen nappalra es meg ekkor is voltak balesetek. Ejszakara meg nem szobatiszta sajnos, annyira melyen alszik h nem ebred fel h kell neki. Egyebkent agyut lehetne dorgetini mellette ha alszik akkor sem ebred fel. Beszed? nem vagyok benne biztos. Egy ismerosomnek azt mondtak 2.5 eves fiara h le van maradva mikor meg szavakat sem mondott, kesleltetett beszednek hivjak ezt job megvizsgaltatni. Tesom fia is 2.5 eves es cask rovid szavakat mond, igaz naprol nara tobbet de cask szavakat. Kislanyom mar ilyenkor jobban beszelt, de kortarsaihoz kepest le volt o is maradva. Igaz o ketnyelvu, en Magyar papa ausztral, tehat o egyszerre az angolt es a magyart is tanulja. Mara mar behozta a lemaradasat. De ugyanakkor minden gyerek mas, viszont a beszedet azt megnezetnem szakemberrel.
2014. márc. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Gagyog meg mutogat, hogy neki mi kell. Én végig sejtettem, hogy ha úgy akarvalamit, hogy gagyog meg mutogat, akkor nem szabad megszólalbom. De a család többi tagja egyből adja neki ami kell. Viszo t szerintem a hallása rendben van. Ha mondok neki valamit, akkor megérti. "Hozz nekem egy almát a konyhából" akkor szokott nekem hozni. Elmegy és hoz. Ha meg nem találja, akkor meg a vállát huzogatja és hümmüzik, meg "üüűhhmmm..." "zliíím" stb hangokat ad, közben meg mutogat, hogy nem találja, én meg mondom neki, hogy "de ott van a gáztűzhellyel szemben, a kosárban". Akkor ha megtalálta, felnevet és hozza. Szóval a hallása rendben van. De amikor gagyog (mint amikor nem talál valamit) akkor csak ritkán szoktam neki szólni, mint pl. hogy "ott van a kosárban". Max csak annyit szoktam neki szólni (azt is csak ha már percek óta gagyog nekem) hogy nem értem, meg tessék beszélni. De akkor meg hisztizve elmegy.

Szóval kétlem, hogy a hallásával lenne gond. Ha beszél hozzá valaki, látni, hogy érti. Mindenki azzal akar nyugtatni, hogy majd egyszer csak megszólal, de akkor folyékonyan. Jó, ez még így hihető is, de nem hiszem, hogy a kislány úgy gondolja magában, hogy "majd csak akjor szólalok meg, hogy ha már mindent tudok".

Mondjuk hallottam már olyat, hogy 4-5 évesen szólalt meg valaki. De nem azért, mert nem tudott, hanem azért, mert nem akart. Lehet, hogy itt is ez a helyzet?

2014. márc. 26. 14:09
 10/13 anonim ***** válasza:
Én korán elkezdtem beszélni, tesóm 3 éves kora után, addig az össz' szókincse az ööööö volt, aztán egyik pillanatról a másikra elkezdett mondatokban beszélni.
2014. márc. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!