Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen fajta C vitamint adtok...

Milyen fajta C vitamint adtok 3 éves gyermeketeknek? Melyik ár érték arányban a leggazdaságosabb?

Figyelt kérdés
2014. márc. 28. 18:57
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Eddig a Béres rágótabletta volt nálunk népszerű a finom íze miatt. Mostanában megtaláltam a gazdaságosabb és jobb megoldást. Vettem c vitamin port(aszkorbinsav) a patikában. Nem szívesen adják és korlátolt mennyiségben mérik ki felénk. A patikus szerint késhegynyi mennyiség felel meg 1000mg-nak. Szóval belekeverek mindenkinek egy kávéskanálnyit egy pohár vízbe és cukorral édesítem. Limonádéként imádják. Akár naponta többször is kérik. Főleg akkor szoktunk gyakran "limonádézni" ha valamilyen járvány van az oviban. Bár a négy évesem inkább édesen mint savanykásan szereti , ezért neki kevesebb vitamint sikerül a poharába keverni.
2014. márc. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

"késhegynyi mennyiség felel meg 1000mg-nak. Szóval belekeverek mindenkinek egy kávéskanálnyit egy pohár vízbe"


ez azért nagyon durva, a késhegynyi és a kávéskanálnyi között kb. 10x-es a különbség ha nem több, ez azért már inkább ártalmas mint jó.

előző, 4 évessel ne játssz ilyen butaságot, nem véletlenül nem adják ki szívesen, azért 10.000mg az rengeteg, azt már a veséje bánja!

bocs az offért



én cebiont adok neki még mindig, 10 csepp, ha beteg akkor 2x10 csepp, plusz citromos tea minden nap :)

2014. márc. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Cebion csepp, 2,5 , és 1 évesem is ezt kapja.
2014. márc. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Cebion
2014. márc. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2014. márc. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló vagyok. Sokat olvastam a vitaminokról. A C vitaminról pedig általános iskolában tanultuk hogy nem lehet túladagolni. Tudjuk hogy a felesleges mennyiség a vizelettel távozik, viszont az immunrendszernek nagyon nagy erőkkel segít leküzdeni a legtöbb betegséget.
2014. márc. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A patikában is megmondják, hogy azért nem adják ki szívesen a C vitamin port, mert szívesebben veszik ha a C vitamin készítményekből választanak a vásárlók.
2014. márc. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
DM-ben vettem aszkorbinsavat, van hozzá adagolókanál is. Kb. 120mg-ot mér ki. Naponta kétszer-háromszor egy csapott kanállal teszek az italába. Talán 800Ft volt a 100g.
2014. márc. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi is C-vitamin port veszünk, amit a patikában mérnek ki. Napi 2 késhegynyit nyalogatnak el, nagyon ritkán betegek a gyerekeim (mondjuk sokáig szoptak/szopnak), az 50 g-os C vitamin így csak kb 500 ft.
2014. márc. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!