Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 évesnek még érdemes kismotor...

3 évesnek még érdemes kismotort venni?

Figyelt kérdés

Elég pici már a mostani kismotor, és lehet egy nagyobbat kapna szülinapjára a nagyszülőktől. Nagyon szeret motorozni a kislányom, ezért úgy gondoltam tökéletes lesz még neki egy nagyobb. De annyian irják itt a futóbiciklit meg a segédkerekes biciklit, kiváncsi lennék mások véleményére is. Van háromkerekű járgány is, de azt még nem nagyon használja, a pedált még nem nagyon tudja hajtani, max a lejtőn. Futóbicikli nekem nem igazán szimpatikus.

(jövő hónapban lesz 3 éves a kislányom)


2014. ápr. 2. 19:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%

én cikinek tartottam mikor a 3 évesem motorozott.

kicsi is és tényleg nem neki való volt. akkor kapott 2 kerekű biciklit, szerencsére beleszeretett és pár perc alatt meg is tanulta használni :)


ha te még nem szeretnéd akkor én is a futóbringát ajánlom, azért az mégsem egy műanyag kis vacak ;)

2014. ápr. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
szerintem nem érdemes, mi baj a futóbiciklivel? nagyon szeretik a gyerekek és remekül fejleszti az egyensúlyérzéket
2014. ápr. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
3 évesen már nem a motorozásra, hanem a bicajozásra kell ösztönözni. A futóbicajjal semmi gond, de az kisebb korban ajánlott mert akkor jobban ki tudja használni. Motor helyett inkább pótkerekes 14-es bicajt vegyetek neki, a mocit pedig tegyétek el.
2014. ápr. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
36%
Nem értem, miért írja mindenki, hogy kicsi neki... lehet kapni egészen nagy motorokat is, nyilván nem egy picit vennének neki! - kislányom júniusban lesz 3 éves, igazából csak 2,5 évesen kezdte ténylegesen élvezni a motorozást, nem fogom eltenni nyáron csak azért, mert másoknak nem tetszik,az tuti!
2014. ápr. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Én is inkább futóbiciklit vennék neki! A háromkerekűvel az a gond, hogy hamis biztonságérzetet ad, nem fejleszti az egyensúlyérzékét.
2014. ápr. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 5-ös méretű motorunk is van, majdnem 3 éves volt a lányom, amikor vettem neki. Időnként még használja (3,5 éves elmúlt már), de a legjobban a futóbiciklit szereti. Nálunk minden ilyen korú (vagy kicsit kisebb/idősebb) gyerek ezt használja, a motort már nem igazán. Ha gondolod, nézd meg a tanulobicikli.hu oldalt, ott mindent jól leírnak a futóbiciklikről, mi onnan vettük (pont a honlap hatására). :-)
2014. ápr. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Lányom 3,5 evesen tanult meg segedkerek nélkül ketkerekuzni, most 4,5 éves es ennek ellenére is a kismotorjat részesíti előnyben. Van neki nagyobb fajta motorja is, de azt nem szereti csak ezt a kicsit, pedig szinte mar leér a térde a földig. Ha a motort szereti, akkor vegyetek neki azt.
2014. ápr. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 aHermann ***** válasza:

Szia!

Nekünk 3-as motorunk van, a fiunk már egy kicsit kinőtte, de szereti használni. Van két örökölt bicaj is, az egyiken van pótkerék, a másikról apa leszerelte a pedált és futóbicajként funkcionál a hétvége óta. Pár nap alatt tökéletesen használja a "futóbicajt", és már egyre jobban érdekli a pótkerekes klasszikus is, már próbálja hajtani. Egy hete még rá se akart ülni.

Nekünk szerencsénk van a két bicajjal, mert mindkét verziót tudja használni.

Esetleg nézzetek egy olyan bicajt, amiről leszerelhetitek a pedált, és használja kezdetben futóként, majd lehet pótkerékkel sima.

Futóbicajt mi sem vettünk volna, megbeszéltük, hogy pedál leszerelés lesz (az is van).

2014. ápr. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
47%
4 éves a lányom.(20napon belül) s ő most kapott rá a motorozásra. Eddig nem igazán szerette. Van pótkerekes bicaja is de az még nehéz neki. 3as motorja van.Egyébként anyum ovijában a középsősök is minden nap motoroznak az udvaron,nem értem miért ne motorozhatnának a nagyok is. (100cmes a lányzó.)
2014. ápr. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! A lepontozásról csak annyit, hogy nem értem miért kell negativnak értékelni azt a választ ami valakinek nem tetszik vagy nem ért vele egyet, nekem igenis hasznos az a válasz is, amiben a kismotort pártolják, igazság szerint én is húzok a motor felé, leginkább azért mert az udvarban nem fog bicajozni szerintem, hanem inkább motorozik, tetszik neki ahogy száguldozhat vele. Viszont azzal is egyetértek, hogy már nem lenne annyira kihasználva a motor, főleg, hogy nem mi vesszük neki, hanem a nagyszülők és kár lenne azért hogy aztán ősszel meg a sarokban porosodik mert lehet addigra kedvet kapna a biciklizéshez. A futóbiciklit megint csak a kihasználatlanságért nem szeretnék, úgyhogy lehet őszig gyakoroljuk a pedálozást a háromkerekűn, aztán meg jöhet a bicikli, de még átgondoljuk. A motorhoz még annyit, hogy igen, van elég nagy méret, mi is néztük hétvégén az 5-ös méretűt és valóban még majdnem nagy is, csak lehet van valami abban, hogy nagyon széles terpeszben kell tartani a lábát. Még egyszer köszönöm a válaszokat, illetve még aki szeretne hozzászólhat, szivesen olvasom más véleményét!
2014. ápr. 3. 09:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!