Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi édességet esznek...

Mennyi édességet esznek (ehetnek) gyerekeid? Mit?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 6. 16:58
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
6 éves lesz a kislányom. Csoki (minőségi) egy héten 1x két kocka, vagy egy szelet. Joghurt (cserpes) gyümölcsös naponta-két naponta attól függ kívánja e. Méz a teába de azt csak akkor iszik ha beteg amúgy vizet iszik azt szereti. Tejszelet, vagy túrórudi két-három naponta egy db. Nyalóka, cukorka, gumicukor az amit soha nem kap. Nyalókát egyszer evett, de azt a tudtom nélkül ette, mert az óvónéni adta neki. Amúgy most már jönnek a gyümölcsök, úgyhogy az lesz a nasi neki. Eddig pedig hetente 1x biztosan kapott valódi ananászt. Naponta alma, banán, narancs, mandarin. És aszalt gyümölcs még amit mi édesség gyanánt adunk neki.
2014. ápr. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Olvadós rágó a kedvenc, 3-4et megeszik olyan pici kockát. 2 naponta vagy ha kér puding. Uzsira néha gabonapehely. Pukit, kekszet ilyeneket szokott rágcsálni. Csoki nem jellemző, nyalóka ritkán.
2014. ápr. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

4 éves, nem igazán szereti az édességet.

boltba mindig választhat valamit, túrórudit vagy pinguit szokott, azt még csak csak megeszi, mondjuk hetente 2-3db-ot, 2-3 hetente 1 joghurtot.

csokik is mindig vannak itthon, a szeme előtt, azt is 2-3 hetente eszik 3-4 kockát. egyszer volt olyan mikuláskor, hogy egy egész tábla csokit megevett :D

amúgy kb. fél évig tart egy tábla csoki neki...

gyümölcsöt viszont imádja, bármit, bármennyit.

mondjuk így hétvégén megeszik 1 kiló epret vagy 1-2 kiló almát és körtét.

hétközben itthon csak 1-1 almát eszik meg mert oviban sokat kapnak, így este már annyira nem kívánja.

2014. ápr. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi. De irigyellek.

Az enyéimet is próbálom meggyőzni, hogy ne egyenek. Kevés édességet veszek otthonra. De olyan nehéz. A legnagyobb baj, hogy valaki jön akkor mindig hozzák a sz.rabbnál sz.rabb édességeket. Amit utálok én is azok főleg a gumicukrok, cukrok. A másik dolog, hogy én hiába nem akarom hogy egyék, ha a nővéremék és anyum alattunk laknak, és persze mindig adnak nekik mert hát kérte a gyerek. Meg rám néznek furán ha nemet mondok a gyereknek hogy ezt már ne edd meg ma. Hát azt a picit még megeheti! Ettől kivagyok! Csak az a baj hogy nem akarok senkit megsérteni. De amennyi rosszat olvasok a cukorról, nagyon jó lenne minél kisebb mennyiségre leszoritani. De nagyon nehéz, főleg hogy én magam is függő vagyok. :(

2014. ápr. 6. 17:16
 5/10 anonim ***** válasza:

A kicsi másfél éves,ő nagyritkán (2 hetente) megeszik egy túrórudit, más nem is kell neki, el sem fogadja egyelőre, még a tortát sem fogadja el ha valakinek szülinapja van.


A nagy 3 éves, na ő már más tészta:) Imádja az édességet. Hiába szoktatom, nem szoktatom, hiába rakom elé a gyümölcsöt, kisbaba korában sem igen ette meg. Gyümölcsök közül szőlő,eper,néha alma amit megeszik, mást nem. Igyekszem nem mértéktelenül engedélyezni az édességet,

úgyhogy kb naponta ebéd után eszik 1 túró rudit vagy 1 kinder pingvint. A csokit nem eszi meg (kinder, milka ilyesmi) hál istennek. A tejszeleteket és a süteményeket viszont nagyon szereti, na meg naponta reggel az elmaradhatatlan 2 deci kakaó (az is édességnek számít szerintem). Mézet eszik, nagyon szereti a mézes kenyeret, úgyhogy többnyire azt vacsorázik tejjel.

2014. ápr. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Fiam nagyon szereti.Sajna a rokonok állandóan elhalmozzák hiába kérem,hogy ne már annyit elértem hogy ne neki adják hanem nekem én majd beosztom,vagy pl hoznak joghurtot és valami süteményt.

Itthon szoktunk sütit csinálni,palacsintát gofrit kb 1-2 hetente sütök,heti egyszer-kétszer kap túró rudit vagy kinder csokit,vagy 2-3 kocka milka csokit,de szereti az ét csokit is.Ezenkívül Paula pudingot szokott kapni,vagy joghurtot.Van itthon győri édes keksz,és pufi és szépen be van osztva igyekszem minél kevesebbet,próbálom kompenzálni a nagymamákat,dédiket nagynéniket egyelőre Ő az egyetlen unoka,unokaöcs,keresztgyerek,dédunoka.

2014. ápr. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ja 3 éves kisfiú
2014. ápr. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
lemaradt szereti a mazsolát, többi aszalt gyümölcsöt,és a friss gyümölcsöket is szerencsére
2014. ápr. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2014. ápr. 6. 20:26
 10/10 anonim ***** válasza:

4,5 éves fiam van

én nem tiltom az édességtől,mert mértékkel arra is szüksége van.vékony típusú,elhízni nem fog tőle az biztos

minden nap eszik édességet amikor az oviból hazajön.1-2 tejszelet,1-2 dörmi vagy túró rudi,müzli szelet

csokit,cukrot,gumicukrot nem eszik

kakaót nem iszik,csak tejet.gyümölcslevet heti 2-3 alkalommal kér,amúgy vizet iszik,vagy nagy néha minőségi szörpöt

néha két chipset,akkor kap egy zacskóval,olyat szoktam venni,amiben nincs ízfokozó,meg csökkentett zsírtartalmú,egy zacskó 3-4 napig kitart

tehát túlzásba nem viszi,de eszik édességet.én az arany középút híve vagyk.ja és a fogai gyönyörűek most voltunk fogorvosnál.

2014. ápr. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!