Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány kilóig biztonságos...

Hány kilóig biztonságos gyereket hátsó kerékpárülésben szállítani?

Figyelt kérdés
4 és fél éves lányom igaz hogy csak 14 kg, de ezzel a súllyal már nagyon nehézkesen tudom szállítani, instabil a bicaj a súly miatt. Aki közlekedik így, meddig használtátok ezt a konstrukciót?

#gyerek #szállítás #kerépkárülés
2014. ápr. 8. 09:22
 1/9 anonim ***** válasza:
14kg? Az én 4,5 éves lányom 20kg, én simán tudom őt vinni, nincs vele problémám. Az ülésünkre az van írva, hogy 25kg-ig használható, én biztosan ki fogom használni ezt a súlyhatárt, hacsak addig nem tanul meg a lányom 2 keréken tekerni, és akkor már nem ülésbe fogom szállítani, hanem mellettem fog tekerni.
2014. ápr. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

3 éves lányom 17 kg. :) Minden gond nélkül viszem még, és fogom még ősszel is az oviba.

Talán jövőre, már majd saját bicajon fog közlekedni.

2014. ápr. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A fiam 17 kg és 3 és fél éves, de még simán tudok vele biciklizni. Van, hogy hazafelé az oviból még bevásárolok és meg van rakva elöl a kosár, hátul a gyerek és még úgy is simán megy a bicajozás.

És a miénk is úgy tudom, hogy 20 vagy 25 kg-ot bír el. De azért attól valószínűleg előbb fogjuk elhagyni, mert ő már tud biciklizni, szoktunk gyakorolni, hogy minél nagyobb távokat is tudjon menni és mivel kis településen élünk, így nagy valószínűséggel hamarosan már a saját biciklijén megy az oviba. De azt gondolom, hogy azért még 1-2 évet, ha úgy van, simán tudjuk a bicikli ülést is használni.

2014. ápr. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A gyerekülések 20 vagy 25kg súlyhatárt bírnak. Még simán bírnia kéne. Milyen márkájú az ülés? Jól van rögzítve?
2014. ápr. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom a márkát, de adapteres, nem közvetlen a vázon van, minőségi darabnak néz ki. Ezek szerint csak én bénázok...
2014. ápr. 8. 10:28
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam 3 éves, 16 kg és még simán tudom biciklivel hordani, bár most megtetszett neki is a biciklizés így egyre ritkábban van rá szükség. :)Férfivázas kerékpáram van, az ülés pedig szintén adapteres, nincs is csomagtartó a biciklimen. A felszállás nem volt egyszerű az elején, de most már nem gond. :) 20 kg körülig biztos hogy simán bírnia kell az ülésnek, elvileg 25 kg a súlyhatár. A lányom 25-26 kg körül van, őt mondjuk már nem tenném bele, de sztem bele sem férne.
2014. ápr. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

szintén 4,5 évesem van,csak fiú és 18 kiló

én simán viszem,semmi gond nincs.mondjuk nekem a hátsó csomagtartóra rögzítve van,és a bicajom is elég erős 28-as méretű

2014. ápr. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
3,5 éves fiam 17 kiló, simán viszem hátul. Nekünk is olyan adapteres fajta van, a mienk 22 kilóig használható.
2014. ápr. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a sok hasznos hozzászólást, akkor még gyakoroljuk :)
2014. ápr. 9. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!