Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek tejallergiás a gyermeke...

Akinek tejallergiás a gyermeke és elmúlt 3 éves miben jelentkezik ez? Milyen tünetei vannak? Bőr tünetek? Többi lenn

Figyelt kérdés
voltunk tejallergia vizsgálaton, kislányom bőre az első órában ekcémás lett tőle, erre azt mondták az orvosok nem baj, ettől függetlenül adjam a tejet, szépen fokozatosan és hozzászokik, sajnos a kis bőre azóta dorozsmás lett, sokszor csalánkiütéses, viszket, többször fáj a pocakja, azt mondják ez nem súlyos , adjam a tejfélét, gondolom nem akarják megadni az emelt csp-ot és a mellette járó gyest, mert ezzel ő tartós betegnek lenne minősítve, de, ha ilyen tőle a bőre, viszont, ha megvonom a tejfélét rendeződik akkor mit tegyek, fitying semmi, de szép a bőre, viszont, ha ez így van, akkor ami jár az jár. és hosszú távon nem lenne ennek szövődménye. sajnos a dokik nagyon elzárkóznak, nem segítenek, keressek magán dokit? van valami tapasztalatotok vagy ez tényleg nem súlyos?

2014. ápr. 12. 22:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Kérdésedre sajnos nem tudom a választ, de lányom 1,5 éves és tejet még nem ivott, de tejtermékeket már evett és neki is ilyen a bőre, mint a te lányodnak. Az lenne a kérdésem, hogy milyen az a tejallergis vizsgálat és milyen orvos végzi? köszönöm a válaszodat.
2014. ápr. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Közel 4,5 éves fiam tej- és tojásallergiás (ezen kívül por- és tőkehal) súlyos atópiás dermatitiszben szenved, azaz neki teljesen a bőrén jelentkeznek az allergia tünetei.

13 hónapos kora óta egyáltalán semmilyen tejterméket nem eszik, olyat sem, amely nyomokban tartalmazhatja. Előtte se vittük túlzásba, mert már egészen korán látszott, hogy problémás a bőre. A gasztroenterológus joghurtot engedélyezett 10 hónapos korában, és 11 hónaposan kellett bevezetnem a túrót. Miután súlyosbodtak a tünetei, teljesen átálltunk a nulltoleranciás diétára.

Nagyon súlyos szövődményei lehetnek annak, ha a lányod tejallergiás és mindig találkozik az allergén anyaggal. kiskorban az a cél, hogy a szervezet "elfelejtse" a "rossz reakciót".

Nem akarlak ijesztgetni, de még rendszeres orvosi ellenőrzés mellet is vannak olyan betegségek, amelyek a bőrproblémákhoz társulnak. Mi két éve majdnem elveszítettük a kisfiunkat egy banális herpeszfertőzés miatt. Aztán ott vannak a muscullomok (szemölcsök, amik kimondottan az atópiások betegsége). 2 nap alatt!!! 143 szemölcs lett a gyereken.

És mi magán úton kezdtünk el járni, mert bennünket is leráztak azzal, hogy 8-9-10 hónapos a gyerek, majd kinövi. Aztán majdnem "ráment" a gyerek, mire magánúton jó bőrgyógyászt találtunk.

Egyébként a mi fiunk a bőre miatt tartósan beteg, a megyénkben az egyik legsúlyosabb atópiás dermatitiszes beteg.

2014. ápr. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Nekem is közel 4,5 éves a kisfiam, és szintén tej- és tojásallergiás, mint az előző válaszolóé. Annyi a különbség, hogy nálunk nem olyan régen derült ki, viszont én már jó ideje gyanakodtam, csak nem találtuk meg a megfelelő orvost, aki elküldte volna arra az egyszerű vérvételre, ami be is bizonyítja az allergiát. Neki "csak" annyi tünete volt, hogy gyakorlatilag folyamatosan náthás volt, állandóan folyt az orra, és ez gyakran társult köhögéssel is. Emellé társult még időnként haspuffadás, plusz nyálkás széklet, utóbbi rendszeres volt. Azt hiszem, épp időben jutottunk el a megfelelő orvoshoz, mert egy éjszaka kruppos rohama lett (pedig addigra magamtól már valamennyire diétáztattam), és utána elhúzódó, asztmatikus köhögéstől szenvedett. Ennek fél éve, akkor derült ki az allergia, és azóta diétázunk, szigorúan, tehát olyan élelmiszert sem eszik, ami tartalmazhat tejet vagy tojást. Mi még nem kapunk emelt összegű családi pótlékot, a doktornő, akihez járunk, azt mondta, hogy fél év után jár, úgyhogy elvileg a következő látogatásunk alkalmával lesz esedékes a dolog.

Kérdésedre válaszolva: igen, érdemes magándokit keresni. Mi pulmonológushoz mentünk, és azóta is hozzá járunk vissza, mindezt úgy, hogy jellegzetes pulmonológiai probléma hála az égnek nincs. Bőrgyógyászhoz simán mehetsz ezzel, ő is beutalhat vérvételre. És igen, súlyos a probléma, nem szabad annyiban hagyni. Ahogy az előttem válaszoló is írta, súlyos következményei lehetnek, ha folyamatosan kapja azt, amire allergiás.

2014. ápr. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
bocsáss még kérdező, még mindig az első vagyok. Azt szeretném tundi tőletek, akik válaszoltak a kérdésre, hogy akkor szerintetek bőrgyógyászhoz vagy gasztros orvosnál kezdjünk?
2014. ápr. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok:


Én bőrgyógyászhoz vinném először.

Mi egyszerre kerestünk bőrgyógyászt és gasztroenterológust, és nagy szerencsénk lett azáltal, hogy a bőrgyógyászhoz kaptunk először időpontot. Egy nagyon lelkiismeretes bőrgyógyászdoktornőt sikerült találnunk, ő küldte tovább mindenféle vizsgálatra a gyereket. A gasztroenterológussal eléggé melléfogtunk, hasonlóan hányaveti nő, mint akikkel te találkoztál. A fiunknak még mindig 2660sz ÖsszIge szintje, az utolsó laboron is 4-es szintű allergiát mutat a tejre. A gasztroenterológus szerint el lehet kezdeni apránként adni neki, hátha szokja! De legyen, aki gyorsan be tud vinni bennünket a kórházba, ha probléma lenne! Hát köszi... Most keresünk másik gasztroenterológust!

Mi is járunk pullmonológushoz, tavaly jött elő a fiunknak az allergiás asztma. Szerencsére egy kórházzal, és két súlyosabb rohammal megúsztuk eddig, napi 2*1 puff Flixotide-dal.

2014. ápr. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Én is inkább a bőrgyógyászra szavaznék. Nekem személyes tapasztalatom ugyan nincs sem bőrgyógyász, sem gasztroenteorológus terén, de egy ismerős tejallergiás kislány allergiájára is a bőrgyógyász, és nem a gasztrodoki derített fényt gyorsan és költséghatékonyan. Valljuk be, egyik sem hátrány.
2014. ápr. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Lemaradt, 3-as válaszoló voltam.
2014. ápr. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Mi gasztroenterológián jártunk. 2 soha eddig nem fogyasztott tejet még nyomokban sem,mert már az anyatejjel átvitt tehéntej is allergizálta. 2 évesen simán megkaptuk az emelt csp-t. Most 3 éves kontrollon, szórakoznak. Első kérdező, nekünk sima terheléssel bizonyított, mivel, ha fogyaszt csúnya a bőre és fáj a pocakja. Köszönöm a válaszokat.
2014. ápr. 13. 07:58
 9/17 A kérdező kommentje:
Azt akartam írni, h 2 éves kora előtt.
2014. ápr. 13. 07:59
 10/17 anonim ***** válasza:
Lányom 4,5 éves és tejfehérje allergiás. 2 évesen diagnosztizálták nála és azóta kapjuk az emelt csp-t. Akkoriban atópiás ekcémája, csalánkiütése, gyakori felsôlégúti panaszai (orrfolyás, tüsszögés, stb.), nyálkás széklete volt. Azóta diétázik, de ha néha becsúszik valami tejes, rögtön kijön rajta az ekcéma, csalánkiütés. Tôlem az utolsó kontrollon kérdezte a gasztrós doki, hogy próbálkozom-e néha a tejjel-tejtermékkel, de még mindig kijönnek a kiütések. Úgy tudom, hogy csak a pulmonológus és a gasztroenterológus adhat olyan igazolást az allergiáról, amire fizetik az emelt csp-t, bôrgyógyásztól ételallergiára nem adják meg. 10 nap múlva megyünk megint kontrollra, meglátjuk mi lesz. Amúgy a lányomnál se a vérvizsgálat, se a bôrteszt nem mutatta ki az allergiát, csak az étrendi napló és az eliminációs diéta igazolta, ha kapott tejet, voltak tünetei, ha nem, csökkentek, vagy eltûntek.
2014. ápr. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!