Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért félhet egy 6 éves...

Miért félhet egy 6 éves kisfiú, hogy elveszítheti az anyukáját? Az elmúlt hónapban 2-3 alkalommal is sírt miatta.

Figyelt kérdés
Másfél éve halt meg a dédipapa, tisztában van a halál fogalmával.
2013. nov. 24. 21:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Talán most tudatosult benne, hogy elveszíthet téged is.
2013. nov. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én annó kb 5-6 évesen láttam egy filmet amiben meghalt a gyerek anyukája onnantól rettenetesen féltem ettöl sok-sok éven át....
2013. nov. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lányom 4 éves, és rettentően tart h elveszít valakit a családból. rengeteget kérdezz a halálról, gondolata szerint visszatérünk,de nem tudom megmagyarázni neki, h ez így nem igaz...
2013. nov. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, szerintem ne is akard neki megmagyarázni, hogy ez nem így van, ő ebben hisz. Az én lányom is 4 éves, és minden nap elmondja, hogy nem akar meghalni, és nem akar a földbe kerülni. Tegnap megbeszéltük, hogy aki meghal, annak nem fáj a seb az ujján (most van neki egy, és fájlalja), és különben is szép helyre megy, és fentről mindent lát. Nem vagyok vallásos, nem is hiszek ezekben, de legalább ez megnyugtatja egy kicsit.
2013. nov. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Oviba/suliba nem halt meg esetleg valakinek az anyukája vagy közelo hozzátartozòja?
2013. nov. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ÉN is kb 6éves lehettem mikor tudatosult bennem a halál fogalma, hogy onnan nincs visszaút. Kb két hétig minden nap anya nyakában hosszasan sírtam, hogy nem akarom, hogy meghaljon. De aztán egyre inkább elfogadtam ezt a tényt, mert anya sokat beszélgetett velem, és elmagyarázta, hogy ez nem most fog bekövetkezni, hanem még hosszú idő mulva... Még ma is él anyukám-hálaistennek, pedig már 38éves vagyok! :)

Szóval tudatosul ez a fogalom a kis lelkében, fel fogja dolgozni, meg fogja érteni, el fogja fogadni- csak türelmesnek kell lenni vele. Beszélgess sokat vele!!

2013. nov. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!