Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Három éves gyereknek szeretnék...

Három éves gyereknek szeretnék angol nyelvű mesét nyelvtanuláshoz. Milyen meséket ajánlotok?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 13. 19:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Szerintem bármit a Youtube-ról, ami amúgy is a kedvence. Ha már angolul "kell" néznie, legalább olyan legyen, amit szeret.

Egyébként a kisfiam 3 éves és a következőket nézi angolul: Sam a tűzoltó, Kung Fu Panda, Herkules. Az utolsó kettő egész estés film, tehát nem sorozat. De nagyjából bármit megnéz angolul, amit magyarul is szeret.

2014. ápr. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
36%
Szegény gyerek
2014. ápr. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
0%

Feleslegesen nyüstölöd.


Egy hozzáértő

2014. ápr. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
angol a gyerek?
2014. ápr. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
79%

Már megint senki nem is tud semmit, de ítélkeztek! Mi Angliában élünk, a kisfiunk oviba jár. Itthon néz néha angol mesét, ezzel is segítve a nyelvtanulást. Mert gondolom azt nem kell magyaráznom, hogy mikor egyszerűbb neki egy angol oviban:ha beszéli a nyelvet, vagy, ha nem?

Kizárólag akkor nézi angolul, ha ő választja és vannak olyan mesék, amik angolul vannak csak meg DVD-n. Ha azokat akarja nézni, akkor megnézi angolul. Egyébként nem is gondolnátok, hogy a gyerekeket mennyire nem érdekli, hogy milyen nyelven beszélnek.

A fiam még a kínai tűoltómeséket is simán végignézi a youtube-on.

Szóval nem kell leszegényezni a gyereket, amíg nem tudjátok a hátteret, vagy amíg nem próbáltátok.

2014. ápr. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy 1-es voltam.
2014. ápr. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
55%

Mi Mo-n élünk, de a kislányunk már ovis kora óta tanul angolul. Most lesz hat éves. Ő inkább a mondókákat szereti, de bármilyen mesét megnéz a youtubon angolul és más nyelven is. Őket még tényleg nem érdekli hogy mi milyen nyelven van.

Amiket a kislányom szertett és szeret azóta is. Tomy Tomb, Selly the camel, Old McDonald, Head end soulders, a számokat 1-10-ig (most már tovább is ), az ABC-t énekelve, dance dance to dance című mondóka, Teddy bear, teddy bear.... Ez csak néhány példa volt. És bocsánat ha nem jól írtam ezeket, de én németes vagyok, és hát fáradt is :) Ilyenkor még olyan az agyuk mint a szivacs, és amit kis korban sajátítanak el, az örökre bevésődik, amit felnőttként, az elszáll. Saját tapasztalatból írom ezt.


Egy "nem hozzáértő" :))) Ez csak vicc volt, az előttem szóló "hozzáértőre" célozva.

2014. ápr. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
50%
Attól,hogy angolul néz mesét nem fog tudni angolul azt majd akkor tanulja meg ha bekerül az angol közösségbe,ezt arra írtam aki Angliában él,aki Magyarországon annak teljesen felesleges a gyerekét ezzel nyüstölni,mert jót nem tesz vele.
2014. ápr. 14. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
51%
A hozzaerto vagyok, pszichologus, pszicholingvisztikaval foglalkozom. Tartom, hogy helen doron ide-oda, butasag ekkora gyerekkel iranyitott nyelvi foglalkozast vegezni, jatekosan is, kiveve, ha ezt a lakohely indokolja.
2014. ápr. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
53%
9-sel értek egyet!
2014. ápr. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!