Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ételallergiás gyerekek,...

Ételallergiás gyerekek, anyukái? Ezt csak a mi családunk nem tudja felfogni, hogy be kell tartani?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 éves és tojásallergiás. Lassan egy éve tudjuk és anyósom a mái napig nem bírja felfogni, hogy be kell tartani a tojás mentes táplálkozást. Pedig elvileg értelmiségi.

Még csak delikátot vagy maggi kockát sem használhatok, vagy csirkét sem ehet a gyerek, mert rögtön ki pöttyösödik töle.

(egy nagyon kedves anyuka hívta fele a figyelmemet, hogy a maggi kockában is van száritott tyukpor, amióta ezeket is kiiktattuk , fényévekkel szebb a böre. Mert ráadásul még ekcémás is.

Állitólag imádja az egyszem unokáját de soha nem csinál neki olyan kaját amit ő is megehet. Sőt eteti tojásossal , mint egy nem allergiás gyereket.

A napokban is láttam, hogy nyomja a szájába a nagydarab piskótát és még a képembe hazudik, hogy ő nem adott neki! Már annyira ki vagyok. Nem akarok vele haragban lenni de ezt nem bírom már töle elviselni.

Nem tudom ezt senkivel megbeszélni, muszáj volt magambol kiírni!



2014. ápr. 15. 13:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Az én anyósom se volt hajlandó tudomásul venni, hogy nem ehet tejfehérjét az unokája. Szerencsére kinőtte a lányom, de sok csetepaté volt miatta. Egyébként az én anyósom is értelmiségi lenne, de ugye a diplomával észt nem adnak:-)))

Ezzel most senkit nem akartam megbántani, nekem is van diplomám.

2014. ápr. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szia! Az idősebbek egyszerüen nem akarják ezt felfogni, hogy ilyen van. Sajnos nem tudunk mit tenni be kell tartani a diétát. Ehhez az kelett, hogy nekem is teljesen átt kelett álni de mindent a gyerekért! Hogy néz az ki, hogy főzök és semmiböl nem ehet a gyerek! csak olyat amit külön készitek esetleg! Nem h...e már egy 2 éves , kiváncsi , neki is olyan kell amit mi eszünk. De mindent meg lehet oldani egy pici akarással. És nem is olyan nehéz mint elsőre gondolná az ember!
2014. ápr. 15. 13:52
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos sok idős nő elsősorban anyós, és csak aztán nagymama.

Inkább árt az unokának, csak nehogy a menyének bármiben igaza legyen.


Az az a tipikus "én öt gyereket felneveltem, egyiknek se lett semmi baja, nekem te ne beszélj", illetve a "ez is ilyen divatbaromság, mint a vegetarianizmus meg a paleo táplálkozás, bezzeg a mi időnkben nem volt ilyen, és mégis minden gyerek egészséges lett", kombinálva egy kis "attól nő nagyra a gyerek, még a végén alultáplált lesz, ezt én jobban tudom" hozzáállás.


Annyit tehetsz, hogy vagy nem engeded meg, hogy a nagyinál egyen a gyerek bármit is, vagy nem engeded át hozzá, nem mentek oda.

Amikor a piskóta után kipöttyösödik, és neked kell a bőrét kenegetni, akkor szépen vidd át a drága nagyihoz, hogy ezt ő művelte. Lesz szíves intézkedni!


Nálunk is ez ment.

Nincs a gyereknek semmi baja, majd ő jobban tudja, öt gyereket felnevelt, blablabla... A gyerek ott evett, itthon kijön rajta, én ápolom, ő szenved, nagymama veri a mellét, hogy ugye hogy nincs a gyereknek semmi baja.

Átvittem a kedves nagyihoz, hogy akkor most hallgassa ő, ahogy az unoka szenved. Ezt neki köszönheti.


Érdekes, egyből leesett a tantusz, hogy esetleg mégsem a "modern menye" bolondériája az egész. Egy síró, szenvedő gyerek elég meggyőző.


Vannak szabályok, amit a gyerek érdekében be kell tartani. Aki ezt szándékosan megszegi, az a gyereket veszélyezteti.

Ha ezen múlik, akkor nyugodtan legyél vele haragban, mert igazad van.


Első körben bevezetném a helyedben, hogy csak annyit és addig vagytok a nagyinál, amíg nem jön el a kajaidő. Aztán látványosan elvonultok, mert "a nagyi nem tud semmit úgy elkészíteni, hogy az unoka is ehessen". Esetleg viszel magaddal ételt előre elkészítve, és egy percre nem hagyod vele ott a gyereket. Amint a lábad kiteszed, azonnal beletöm valamit. Csakhogy neki legyen igaza.


Mivel anyósról van szó, jó lenne, ha a férjed beszélne a kedves anyjával. A gyerek egészsége nem játék, nem vitatéma, nem egyezkedés tárgya. Ha unokázni akar, akkor betartja az ORVOSI utasítást, és nincs vagy.

Tehát nem TE kéred, mert arra továbbra is kakilni fog az anyós.

2014. ápr. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szia! Nagyon köszi mindkettőtök válaszát!

Kedves második nagyon szépen leírtad! Nálunk ez pont így van szó szerint. Az a vicces, hogy a férjem is azt mondta már, hogy azon sem csodálkozna ha teljesen el tiltanám a gyereket töle! Már annyiszor el magyaráztam de mintha a falnak beszélnék. Egyébként a tesóm is azt mondta, hogy anyósom féltékeny, amiért olyan jó kajákat tudok így is csinálni. Lehet van benne valami.

most is megy a sértődés mert megmondtam, hogy nem ebédelünk ott husvétkor mert ugy sem főz ugy, hogy a gyerek is tudjon enni belöle. Tyukhusleves lesz. Nem venne tojásmentes tésztát sem. Akkor nekem ugy is kell főzni, minek mennjünk nála! De nem érdekel! A gyerek érdeke a fontos nekem!

2014. ápr. 15. 14:22
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk hála Istennek mindenki figyelembe vette: anyós, após, anyum, apum, tesók, keresztszülők, mindenki. A férjem orvos, ő leültette őket, elmondta, hogy mától nulla tej, váltunk, mindenki egyetértett. Az egész család leváltotta a tejet rizs- vagy zabtejre, később szójatejre, a tejszínt mandula- vagy rizstejszínre, a joghurtot/tejfölt szójajoghurtra, és mindig-mindenből, így globálisan áttértünk a tejmentes táplálkozásra a kedvéért. Figyelnek, hogy csokiból étcsokival kedveskedjenek neki, a keresztszülők a szülinapjára készítettek totál tejmentes tortát :) Természetesen ez nem azt jelentette, hogy nem ittam/iszok - ittunk/iszunk tejeskávét, vagy cukrászdai sütit, de az ételek többségében a tejmentes diétához tartjuk magunkat.



Pszichológus vagyok, tudom, hogy nagyon rosszul tudja érinteni a gyerekeket az evés körüli felhajtás, és sok kicsi reagál elutasítással - ezt nem akartuk, így ételben nincs tiltás, nincs olyan, amiből otthon ő nem ehet-ihat (kiv. kávé-alkohol :)))), minimálisra akartuk csökkenteni azt a mondatot, hogy te ebből nem kaphatsz. Nagyon jóevő kislány, nem akartam elvenni a kedvét. Emellett egyébként tudja, hogy ő bocitejeset most nem ehet, csak ha nagyobb lesz. Ezt akárhol el is mondja (pl. bölcsiben), tőlem is rákérdez, hogy ebben vagy abban van-e "bocitej", olyankor elmondjuk, hogy nem, csak rizstej. :)


A bölcsijében is külön főznek neki, külön alapanyagból.



Nem értem, hogy mit nem lehet ezen felfogni, sajnálom, hogy ilyen anyósod... :/

2014. ápr. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sőt, képzeld, az én 80 éves nagyikám múltkor 1 órát álldogált a tescoban, hogy átbogarássza az összes csokinyúl összetevőjét, hogy a dédunokájának olyat szerezzen, amiben nincsen tej. Tehát nem is a korral jön, hogy ezt valaki nem fogja fel...
2014. ápr. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi neked is. Van anyósomnak egy tesója,ő mindig ugy főz, hogy az én fiam us tud enni a családi összejövetelek alkalmával. Például a gujáskevesböl vesz ki mielött beleteszi a nokedlit! Anyósomnak ez eszébe nem jutna. Nekem meg a szivem megszakad mikor azt kell mondjam ebböl sem ehetsz. Ő is bölcsis és külön főznek neki. Ott is meg tudják oldani. Ő is mondja, hogy tojásallergiás vagyok. Szépen beszél már. Nemtudom anyósomnak ez ho igy , hogy soha nem ehet itt semmit az egy szem unokája!
2014. ápr. 15. 15:09
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam tej- és tojásallergiás.

Nálunk a férjem szépen elmagyarázta az anyukájának, hogy mit is jelent ez, és hogy kell főzni. (Nem is lett volna vele gond, de sajnos ő az a típus, hogyha nem látjuk nem lehetett tudni, mit csinálnak, de főleg apósom nagyon gáz.) Azért észrevehetően mindig tünetes volt a gyerek valamennyire a mamánál, míg egyszer anyósom szeme láttára lett a bőrén nagyon durva allergiás reakció, amitől fél éjjel sírt, hiába adtam neki bármit vagy kentem bármivel. Na, onnantól kezdve mama olyan csudakajákat csinál tej- és tojásmentesen, hogy csak lesünk! Keresget a NET-en recepteket, kísérletezik. Most már csak az a baj, hogy nem hordja a szemüvegét, és nincs türelme olvasgatni az összetevőket, úgyhogy sokszor otthon jön rá, hogy feleslegesen vett meg valami tök drága dolgot.


Knorr húsleves kockát sem ehet a gyerek? Mert a mienk azt ehet. Igaz, ő elvileg a tojásfehérjére allergiás, de a sárgáját nem tudjuk úgy leválasztani, még főve sem, hogy ne legyen benne egy kis fehérje, és attól is pöttyös lesz.

2014. ápr. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!