Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Antibiotikum mellett adhatok...

Antibiotikum mellett adhatok a 3 éves kislányomnak germicid kúpot?

Figyelt kérdés
SOS segítségre lenne szükségem. Péntek óta lázasodott a kislányom, ma voltunk a dokinál, azt mondta kezdődő tüdőgyuszi. Adott antibiotikumot, amit ma be is adtam neki, viszont megint magas a láza. Nurofent nem merek adni, mert azt kapja már 3-4 napja, de nem tudom germicidet lehet-e?
2014. ápr. 15. 22:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze, lehet, add nyugodtan.
2014. ápr. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Márciusban sürgősségire kerültünk a majdnem 3 éves lányommal 40,5 fokos láza volt,ott okosítottak ki,hogy a germicid kúp már nem hat ilyen nagy gyerekeknek csak kisbabáknak.Úgyhogy adj neki Nurofent,holnap pedig vegyél Mexalen kúpot a gyógyszertárban.Jobbulást!
2014. ápr. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2014. ápr. 15. 22:56
 4/5 anonim ***** válasza:
A germicid piciknek való. 1 év felett már más lázcsillapítót szoktak felírni. Adj panadolt, vagy más hatóanyagú lázcsillapítót.
2014. ápr. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyobbacskáknak germicid helyett az antipiretikus kúpot ajánlják, vagy ezzel váltva adható cataflam, mexalen kúp, nurofen. A nurofen és a mexalen is adható váltva, mert eltérő hatóanyagú. Nurofen és cataflam csak min 8 órás különbséggel adható, mert hasonló hatóanyagcsoport, ugyanúgy mint a mexalen és a panadol.

Végszükség esetén ha nem megy le, én algopyrint is adtam a lányomnak, 1/3 tablettát.


Antibiotikum mellé természetesen adható lázcsillapító, bármilyen hatóanyagú.

2014. ápr. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!