Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen következményei lehetnek...

Milyen következményei lehetnek, ha egy tejallergiás gyermekkel nem tartatják be a diétát?

Figyelt kérdés
5 éves, csak bőrtünetek vannak, amik nem súlyosak. Nehéz körülmények között él a család, nem mindig tudják megoldani a nulldiétát. Lehetnek súlyos következményei, ha sokszor találkozik az allergizáló összetevővel?
2014. ápr. 16. 18:11
 1/3 JanoviczkiFerencné ***** válasza:
100%
Nem fogja kinőni! Az én kisfiam is tejfehérje-allergiás, a családban sok volt,az összes rokon gyerek kinőtte 6 éves korára, de csak úgy, hogy semmilyen tejfehérját nem kaptak. Mi sem vagyunk gazdagok, és pl. gluténérzékeny is vagyok. Kevés pénzből is meg lehet oldani a diétát. Ami drága az a tejfehérje-mentes kakaó és "tej". Rizstej, szójatej, zabtej tényleg nagyon drága, de rizstejet otthon is lehet készíteni, nagyon egyszerű, bár nem lesz olyan mint a bolti, de be lehet ízesíteni és főzéshez lehet kiválóan használni. Nem tudom a tápszer hány éves korig jár, de az is egy megoldás lehet, pl.a milumil Ha2 2500 ft egy doboz recept nélkül és elég sokáig elég. Na most a süteményeket margarinnal kellkészíteni, de nem minden margarin jó, én a Vénuszt használom, abba nincs tej. Édességnek még ott van az eszti-geszti, illetve van egy olyan pici csoki (nem jut eszembe a neve), zöld és meggyszínű csomagolásban van (banános, meggyes), 45 ft, a Penny-ben lehet kapni és biztosan nincs benne tej. Azonkívül a főzeléket liszttel csinálom nem habarom, de az én kisfiam alapvetően húst, zöldséget és gyünölcsöt eszik. Ja és bölcsibe jár, ott főznek neki tejmenteset, ez kötelező egyébként. Gondolom jár oviba, azonkívül már csak az otthoni étkezést kell megoldani. Kolabász, szalonna, zsíros kenyér hagymával, pörkölt, rántott hús, főzelékek rántva, bableves (tejföl nélkül), palacsinta (tej nélkül), stb...
2014. ápr. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát én nem tudom hogy működik ez, de én kicsiként csupa ekcéma voltam, tilos volt az eper a tojás, tejtermék stb. Hát egy ideig tartatta velem anyu a diétát, de nem lett jobb az ekcéma így nem kínzott tovább ehettem amit a család amit kívántam. 10 évesen elmúlt az ekcémám. 14 évesen allergiás lettem a porlenre szinte mindenre, legalább 5 féle gyógyszert próbáltam, de semmi nem segített csak álmos voltam tőle. Nem szedtem semmit 2 évig, 3 évtől pedig teljesen allergia mentes lettem. Bár a bőr teszt szerint még mindig mindenre allergiás vagyok és dokik szerint muszáj ezt kezelni, de mivel semmi tünetem nincs én nem szedek semmit. Nyilván nem jó ha tejérzékeny és még is fogyasztja a tejet, de ha csak bőr pírt okozz akkor talán nagy baj nem lesz, de előfordulhat, hogy rosszabbodik és hasi panaszai is lesznek a "túlterheléstől".
2014. ápr. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A bőrtüneteket sem szabad félvállról venni, mert nagyon könnyen kialakulhat súlyosabb betegség is belőle.

Egyrészt valóban az a veszélye, hogy nem növi ki a gyerek, másrészt, mint írtam a bőrtünetekhez egyéb betegségek is társulhatnak. Pl. asztma, vírusos szemölcsök, herpesz, a repedezett bőr miatt könnyebben kialakulnak fertőzések, amelyek egy gyenge immunrendszerű gyerekre nagyon súlyos következménnyel járhatnak.

Nem próbálták az emelt családihoz beadni a papírokat?

Az én szomszédasszonyomnak is tejallergiás a lánya, egyedül nevel két gyereket úgy, hogy a fizetésének közel fele a lakástörlesztésre megy, mégis betartják a diétát. Ő otthon süti, amit lehet, vízzel készít mindent, amibe tej kellene, felvágottból a kisebb boltokban (ahol van ARO-s termék)vásárol.

Az én fiam is tej- és tojásallergiás, de mi nem élünk annyira nehéz körülmények között, azért én meg tudom venni a rizstejszínt és kókuszsűrítményt.

2014. ápr. 17. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!