Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hogy csinálnátok, az...

Ti hogy csinálnátok, az elejétől az oviban kellene aludniuk? Szeptemberben kezdi az utolsó évet az oviban a lányom, az öcsi pedig kiscsoportos lesz. A lányom eddig nem aludt ott, ebéd után elhoztam, de nem is alszik már évek óta.

Figyelt kérdés
Én kb. márciusig még itthon leszek. Nem tudom, hogy csináljuk majd: ott aludjanak az elejétől, hogy ezt szokják meg, főleg a kicsi? Vagy: hozzam őket el ebéd után és majd egy-két hónappal a munkába állás előtt kezdjem ott altatni őket? Én szívem szerint ezt választanám, ha már/még úgyis itthon vagyok. Csak nem tudom, a kicsinek nem lenne-e nehezebb, ha pár hónapig eljönne ebéd után és aztán kellene ottmaradnia.
2014. ápr. 17. 16:00
 1/3 anonim ***** válasza:
De, a kicsinek sokkal nehezebb lesz. Aludjanak ott szeptembertől, így nem lesz nagy a változás, kivéve persze a nagyobbnak.
2014. ápr. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én kicsim is csak januártól kezdett bent aludni, előtte szept-től ebéd után járt haza. Egyáltalán nem zavartam össze. Megbeszéltem vele, eddig nem aludtál ott, de most már anya dolgozik, bent kell aludnod.

Beszéld meg vele.

Amíg lehet maradj velük minél többet, ha elkezdesz dolgozni, úgyis úgy fognak hiányoozni, hogy a szíved kiesik. Amikor elkezdesz dolgozni, onnan aludjanak ott szerintem. Meg fogják érteni, hidd el.

Két gyerekemen tapasztaltam ezt, ráadásul mindkettő a legrugalmatlanabb fajtából való.

2014. ápr. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Öcsi alszik ebéd után?

ha igen akkor ott hagynám őket alvásra mert ha meg elhozod könnyen lehet az hogy kiverődik a kicsinek a szeméből az álom,tudom mert az én fiam is ilyen volt,hazaértünk meglátta a játékait,elkezdett játszani velük,jól felpörgött,átesett a holtponton utánna az Istennek nemtudtam elaltatni,persze így meg délután 4-kor már nemtudtam vele mit kezdeni olyan hulla fáradt volt csak ment a sírás,hiszti,esett-keltstb!

Szerintem a nagylányod már van ahhoz elég nagy hogy megértse hogy most neki is ott kell maradnia!

Közvetlen ébredés után meg mehetsz értük,nállunk ez 3 óra még az uzsonnát sem várjuk meg hanem elhozzuk!Végül is hogy 1-kor vagy 3-kor hozod el nem olyan nagy idő,utánnna még ott az egész délután amit velük tölthetsz!

te pedig hosszú évek után szánj magadra egy kis időt,menj el turiba,fodrászhoz,kozmetikushoz vagy csak nézelődj a kirakatoknál,hangoldj a munkára,csinálj egy nagytakarítást a lakásba(már bocsánat hogy ezt írom,nem feltételezem hogy kosz van nállatok csak magamból indultam ki hogy két kicsi gyerek mellett évek óta csak "tűzoltásképp"takarítok),utánna ha visszamész dolgozni úgy sem lesz rá időd,menj el sportolni,barátnőzni,süss nekik finom sütiket mire hazahozod őket az oviból stb,hidd el jó fog esni egy kis kikapcs!

2014. ápr. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!