Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » A fiam és barátnője 7 éve...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kikicsoda kérdése:

A fiam és barátnője 7 éve járnak együtt. Szeptemberben elmentek pár napra Bécsbe, és eljegyezték egymást. Azt mondták nem kell "felhajtás", egy ebéd se, semmi. Mi így is tettünk, de a kislány szülei adtak nekik 100. 000ft. -ot. Ti adnátok valamit?

Figyelt kérdés

Van egy 2 szobás lakásunk,abban laknak ketten. A kilánynak is van egy garzon a nevén, de oda nem mentek, mert panel.Itt fizetik a fogyasztást, mi csak a közösköltséget.

Mit tegyek?



#2 szobás lakásunk van #abban csak ők laknak. #Közösköltséget mi fizetjük.
2013. dec. 2. 10:34
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
9%
Persze, hogy adni kellene nekik, ajándék csak kell.
2013. dec. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
63%
ne hívja már kislánynak..
2013. dec. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mi is így voltunk, elmentünk nyaralni Horvátországba ahol a férjem megkérte a kezem. Hazajöttünk elmondtuk és kijelentettük semmi flancolást ebédet összejövetelt nem akarunk...majd ott lesz az esküvő. Nem is kaptunk ajándékot de el sem fogadtuk volna....mondjuk az esküvőbe mindkét szülő besegített ez nagyon jól esett, lehet ez nézni ajándéknak. Mi teljesen külön éltünk/élünk.
2013. dec. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
33%

"Van egy 2 szobás lakásunk,abban laknak ketten. A kilánynak is van egy garzon a nevén, de oda nem mentek, mert panel.Itt fizetik a fogyasztást, mi csak a közösköltséget. "


Ne haragudj, de ez hogy jön ide? Hogy nem adsz ajándékot, mert amúgy is a ti lakásotokban laknak, és a fogyasztást fizetik? (Nem írtad ezt így le, de ebből adódik, hogy nem fizetnek nektek bérleti díjat, tehát ingyen használják a lakást.)


Hát akkor vegyél egy képeslapot, és írd bele, hogy "továbbra is a lakásban maradhattok!"


Basszus, tényleg nem érzed, hogy illene valamit adnotok??? Nem azért mert a lány szülei adtak, hanem azért, mert TI akartok. Tudod, belső indíttatás! Az, hogy nem kell nagy felhajtás, az csak a ceremóniára vonatkozott. Ettől függetlenül illik vmit adni. Az eszem megáll...

2013. dec. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
93%
Most csak azért adni, mert a lány szülei adtak? MI ez? Verseny?
2013. dec. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
98%

Ez most egy komoly kérdés?

Az ember akkor ad ajándékot, amikor úgy érzi, hogy ajándékot akar adni...

2013. dec. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem épp elég "ajándék", hogy külön lakhatnak. (Ha nekünk ez csak egy évig megadatik, most sokkal bejjebb lennénk.)

Másfelöl pedig, tényleg nem versenyezni kell, de ha mégis valami jelképes ajándékkal meglepné őket és az könnyítene a lelkén, hát akkor én valami használati tárgyat vennék. Teszem azt egy nagyon szép ágyneműhúzatra, vagy kávéfőzőre aminek örülnének.

2013. dec. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
51%

Nem. Ha a lánynak lett volna esze, akkor visszautasította volna a 100 rongyot, és elvi okokból. Azt KÉRTE ő és a srác, hogy senki se csináljon felhajtást, senki se vegyen semmit. Ezt a kérést a szülei lazán ignorálták, azaz teljesen hülyére vették a lányt, a srácot és mindkettejük akaratát.


Nos, ezzel akarsz versenyezni?

2013. dec. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Én meg azt nem értem,hogy miért kell manapság egy eljegyzésből fene nagy flancot csinálni. Az még nem esküvő!

Nálunk szépen kettesben megtörtént az eljegyzés, és rá 3 napra vasárnap volt egy ebéd anyuéknál (egyébként is ott szokott lenni), ahova elhívták a férjem családját és kész. Bontottunk egy pezsgőt aztán csókolom!

Barátnőméknek 80 fős!! eljegyzési partijuk volt, ajándékokkal meg minden, rá félévre, meg dobták a babaruhát!

2013. dec. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

4/8 válaszára: Nem érted a lényeget, a lakást már megkapták, de abban igazad van, hogy lehet, csakversenyezni akartam.

Most, itt olvasgatva a kommenteket, rájöttem: mi, a 4 szülő, igazán megérdemeltük volna, hogy összejőve, tényleg legalább egy ebéden jelentettéék volna be.

ez így majdnem olyan, hogy nem hívnak el egy pl. szülinapra, de küldök ajándékot. De lehet, neked van igazad. Te fiú, v. lány vagy?

2013. dec. 2. 14:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!