Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményetek a kint...

Mi a véleményetek a kint altatásról? (bölcsőde) Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Tegnap tudtam meg, hogy a választott bölcsinkben, ahova januárt közepén kezdünk beszokni a kisfiammal (21 hónapos) a kint altatás dívik, mínusz 5 fokig...Nem tudom, hogy van ez a gyakorlatban, nem tudom elképzelni se. Beöltöztetik overallba, betakarják és aludj? És ha fázik, vagy nem akar kint aludni? Én ebbe beleszólhatok? Vannak bent is ágyak, de az csak a kicsiknek van, akik délelőtt is alszanak még. de délután a legkisebbek is kint alszanak az udvaron. Annyira idegenkedek ettől! Vagy ne tegyem? Eddig akárkit kérdeztem erről a bölcsiről, mindenki dícsérte (módszertani amúgy) szóval írjanak, akiknek így alszik a gyerekük a bölcsiben, vagy gondozónők, akik ezt alkalmazzák! Köszönöm.
2009. dec. 22. 08:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a cikkben azt írja a babapszichológus, hogy lehet kint altatni:


[link]


Ha ez ott már bevált módszer, akkor biztos nem lesz gond.

2009. dec. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs ilyen tapasztalatom hogy bölcsiben kint altatják a babákat VISZONT az én kislányom tavaly júliusban született és attól kezdve kb idén márciusig kint aludt a babakocsiban az udvaron legalább napi 1szer. Aztán csak azért hagytuk abba mert már nem volt neki kényelmes abban aludni. Ha esett az eső, hó, ráraktam az esővédő fóliát és ennyi. Nagyon jókat aludt kint mindig a friss levegőn, egyszer sem volt beteg azóta sem. Tehát szerintem ne idegenkedj a kint alvástól, tudják a bölcsisek mit csinálnak, rosszat nem akarnak.
2009. dec. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

értem. köszi az eddigieket, és várok még konkrét tapasztalatokat!

igazából az alternatíva hiánya idegesít, mi van, ha nem lehet bent aludni?

2009. dec. 23. 09:33
 4/7 anonim ***** válasza:

A nagyfiam is bölcsis. A kicsiket, 1-2 év közöttieket valóban kint altatják. Vannak kint rácsos vas ágyak, ott alszanak a gyerkőcök. Bár még soha nem láttam, mert ilyenkor nem megyek a bölcsibe, de a mienkben bevett gyakorlat.

Én is sokat altattam kint a gyerekeimet, még hidegben is, mert nagyon jó volt az idő. Jól beakarva pedig kutya bajuk sem lett!

2009. dec. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem sem bölcsődés tapasztalatom van, viszont a mai napig gyakran altatom kint a 20 hónapos kisfiamat. Például ma sem akart elaludni bent, csak rohangált össze-vissza a lakásban, ugrált az ágyon, nem bírtunk vele. Beraktam a babakocsiba, amiből a lába már erősen lelóg :-) és addig sétáltunk így, amíg el nem aludt. A jó levegőn mindig jókat alszik.

Szóval csak azért írom: ne félj, bármilyen hideg van, ha jól fel van öltöztetve, nem fázik meg! Ha hozzászokik a hidegben is a levegőn, kint alváshoz, olyan edzett lesz, hogy csak na! Mi a múltkor egy este -12 fokban jöttünk haza egy háromnegyed órán át a mamáéktól. Végig a babakocsiban aludt. Az elmúlt 20 hónap alatt gyakorlatilag egyáltalán nem volt még megfázva, egyetlen egyszer volt 1 napig náthás.

2009. dec. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm ismét, de sajna még nem mindenre kaptam választ. Tudom, hogy nem fázik meg, hiszen mi is babakocsizunk, tavaly télen rengeteget aludt így, de már nincs babakocsink, nem szereti, nem alszik el benne. Itthon úgy alszunk, hogy fogja a kezem és simogatja, míg el nem alszik, de szerintem furcsa lesz neki, hogy beöltöztetve kiviszik (mintha sétálni menne) erre berakják egy ágyba, azt aludj :) nem fog menni, akkor erőltetik? Beviszik aludni egy idő után, vagy hogyan? Mikor ezt kérdeztem, kitérő választ adott a gondozó néni: hát annyira fáradt lesz, hogy el fog aludni.
2009. dec. 26. 14:02
 7/7 A kérdező kommentje:
babakocsizTunk, bocs :)
2009. dec. 26. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!