Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan vegyem rá, hogy itthon...

Hogyan vegyem rá, hogy itthon is kakiljon, ne csak az óviban?

Figyelt kérdés
Kb. 4 hónapja küzdünk a kakilással. 3 x volt fájdalmasabb neki,egy hasmenéstől,azóta. Most kitalálta,hogy csak az oviban hajlandó kakilni. Amikor jár óviba nem gond,de most 6 nap szünet van. Mikor elkezdte ezt az egész,visszatartom a kakit, témát,mindennel próbálkoztam. Ajándékkal,veszekedéssel,zsarolással,az lett a vége,hogy kiakadtam és én sírtam. Adtam neki glicerinkúpot,azzal is képes visszatartani. Nem kemény a kakija,normális,de itthon nem akar kakilni. Ja, 3 éves,kisfiú. Kijelentette,hogy soha nem is fog itthon kakilni. Próbáltam megbeszélni vele,elmagyarázni a következményeket,de semmi. Az étkezésével nincs gond,nagyon rossz nézni a mennyiséget amit megeszik úgy,hogy napokig nem jön ki semmi. Valakinek valami ötlete? Megoldás?
2014. ápr. 20. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:
és a miért kérdésre mit válaszolt?
2014. ápr. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hasonló van nálunk is,bár már rendeződött valamelyest,az én lányom is fél a kakilástól.Ahogy olvasgattam teljesen általános probléma (olvasgass utána ha még nem tetted,rengetegen kűzdenek ezzel) Gyerekpszichológus szerint akármilyen nehéz nem kell forszírozni a dolgot,mert csak rosszabb lesz.Magától rendeződni fog elvileg.De tudom mennyire nehéz...
2014. ápr. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A miért kérdésre az volt a válasz, mert ott jobb. Attól félek,hogy valami baja lesz ha nem kakil 6 napig. Nem tudom mit tegyek.
2014. ápr. 21. 00:18
 4/5 anonim ***** válasza:
56%
Hát muszáj lesz kakilnia,6 napig nem lehet vissza tartani,ráadásul mi lesz akkor a nyári szünetben.Ha nem kakil 4 napig akkor glicerines kúp + 15 csepp guttalax.
2014. ápr. 21. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jaj,bocsi,nem azt akartam, köszi a választ! Véletlenül a piros kezecskére nyomtam,de zöldet akartam! Nem is tudtam,hogy 3 évesnek adhatok guttalaxot.
2014. ápr. 21. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!