Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek az a nagyobb...

Szerintetek az a nagyobb önzőség részemről, ha itthon tartom, vagy ha bölcsibe viszem? Neki mi lenne a legjobb?

Figyelt kérdés

2 éves a lányom, nagyon kis szociális, úgy érzem néha, hogy nem elég neki a társaságom. Imádok vele játszani, de néha ok nélkül hisztizik. Ha társaságban vagyunk, soha nem csinál ilyet, lefoglalja magát a többi gyerkőccel. Én ugyanakkor félek, hogy ha bölcsibe viszem, lemaradok egy csomó fontos dologról vele kapcsolatban, amiket eddig is mind csodaként éltem meg. (Bölcsinek csak magánbölcsi jöhet szóba, mert nemsokára érkezik a kistesó.)

A másik félelmem, hogy ha elviszem bölcsibe, nem fogja úgy érezni hogy a kistesó miatt "küldtem el" otthonról?

Ti mit tennétek?/Tettek hasonló helyzetben?

Köszönöm, ha végigolvastátok és válaszoltok :)


2014. márc. 27. 16:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Ket hugom van (egyik apukam felol masik anyukam felol) ugyanolyan idosek az egyik bolcsis a masik (anyukam feloli) nem. Sokkal fejlettebb az anyukam feloli hugom. En ugy vagyok vele, hogy az elso 3 ev a legfontosabb a gyerkocnek, en itthon maradok majd a lanykammal annak ellenere hogy itt csak 1 ev a gyes (nemeto.)
2014. márc. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Én beadná bölcsibe.

Te is írtad, h kevés vagy neki, nagyon szociális. Én így simán beadnám. Jobb neki a gyerkőcök között. :)

Szerintem nem fogja úgy érezni, h elküldted a tesó miatt. Tök jól fogja majd érezni magát a bölcsiben.

:)

2014. márc. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nézd, a hisztinek felnőtt fejjel soha nem fogod megérteni az okát. Másfelől, ha úgy érzed, talán jobb neki a bölcsi, mivel a kortársai között nyugodtabb, és a nyugalom neked sem ártana a várandósság alatt. Nem hiszem, hogy azt gondolná, hogy a kisbaba miatt küldöd el, hiszen jövőre már úgyis ovis lenne, ami kötelező, szóval lehet, hogy így még könnyebb is lesz, hiszen még nincs ott a baba, nincs kire féltékeny legyen.
2014. márc. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Magánbölcsi heti 2-3 délelőttre?? Köztes megoldás lehet. (államiba is van fizetős lehetőség, érdeklődj utána!)
2014. márc. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Mikor érkezik a kistestvér? Ha tényleg hamarosan, lehet, hogy nem a legjobb időzítés. Egyébként én is a heti 1-2 délelőttre vinném magánbölcsibe.
2014. márc. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem jó lenne neki a társaság,és bizony a 2 évesek 90%ának már nem elég a játszóterezés meg az anyával való otthon levés.

Nem fogja úgy érezni,és nem maradsz le semmiről,hisz így is sok időt leszel vele az a napi 6-7 óra nem olyan sok amit átlagosan bölcsiben,oviban töltenek a gyerekek,ezen felül nagyon örülni fog a többi gyereknek.

2014. márc. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Bár nálunk nem jött a kistesó, de 2 éves 2 hónapos korába heti 2-3x délelőtt csanába járt. Igazság szerint, nem érte meg, nagyon sokba került. Mivel keveset járt, nem alakult ki "barátság", nem fejlődött semmit -bár nem is ezért vittem. Elvolt, de ha nem ment, akkos sem hiányzott neki.


Kérdezz körbe ismerősöknél, hogy melyik bölcsiről mi a vélemény. Kezdjétek el, ha nem tetszik neki, akkor sincs baj, max.nem jár többet.

2014. márc. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ mindenkinek :) Eddig még nem is halottam ilyenről, hogy pár délelőttre, de akkor utána kérdezek! Lehet ez lenne a tökéletes megoldás, legalábbis az elején. Köszönöm mégegyszer! Szép estét mindenkinek
2014. márc. 27. 21:00
 9/15 anonim ***** válasza:

"hiszen jövőre már úgyis ovis lenne, ami kötelező"

Nem,nem kötelező az ovi 5 éves korig!

2014. márc. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Már idén szeptembertől 3 éves kortól lenne kötelező az ovi, de 1 évvel eltolták.

2014. márc. 28. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!