Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes anyukák! Ti mit...

Kisgyerekes anyukák! Ti mit mondtok a húsvétról a gyerekeiteknek?

Figyelt kérdés
Mit és hogyan ünnepel nálatok a család?

2014. ápr. 20. 22:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
Mi nem húsvétolunk, bölcsiben kaptak ajándékot. Nem beszélünk róla különösebben, ez egy ilyen nap amikor a gyerkek kapnak kisebb ajándékokat.
2014. ápr. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A vallásos részbe nem megyek bele, kicsi is még illetve nem foglalkozunk vele. Annyit tud, hogy apával megy locsolkodni, ha ügyesen mond verset kap tojást. Ennyi elég, a többit majd megtanulja.
2014. ápr. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én sem részleteztem még. Jönnek a locsolók, tojást festettünk, készültünk. Kap majd egy kis csomagot, aztán ennyi. Majd ha nagyobb lesz.
2014. ápr. 21. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenkinek, aki írt.
2014. ápr. 21. 08:17
 5/11 anonim ***** válasza:
Én csak annyit mondtam hogy a nyuszi hozott ajándékokat, amiket megkerestünk a kertben.
2014. ápr. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én sem részletezem, mivel nem vagyunk vallásosak. Ez egy ünnep, amikor végre együtt lehet a család, a fiúknak pedig egy aranyos program, hogy mehetnek locsolkodni.

Kaptunk kölcsönbe egy nyuszit, festettünk tojást, kaptak a gyerekek egy kis ajándékot és kész.

2014. ápr. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Akkor én leszek az ellenpont, mi Jézus feltámadását ünnepeljük, délelőtt istentiszteletre megyünk, egyébként meg nálunk is van tojásfestés, locsolkodás stb. Istentiszteletre egyébként is járunk, nem csak ünnepen.
2014. ápr. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mi nem vagyunk vallásosak, de elmondom a gyereknek, hogy mit ünneplünk ilyenkor. Mivel ez egy keresztény ünnep (ahogy minden nagyobb ünnepünk az), szerintem az alapvető műveltség része, hogy tudja, miért is van az egész hacacáré, mi az a nagyböjt, miért hívják „húsvétnak” az ünnepet, miért „mennek a harangok Rómába”, stb.

Egyébként a szokásos módon ünneplünk, vasárnap hozza a „nyúl” az ajándékokat, nagy családi sonkazabálás van, és hétfőn locsolkodás.

2014. ápr. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nyuszifészek keresés a fűben. Húsvéti tojások. Látogatás a nagyszülőknél és locsolkodás. Amíg pici nem akarok beszélni a vallási részéről az ünnepnek.
2014. ápr. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Amíg kicsik voltak, azon túl hogy a nyuszi ajándékot hoz és a nagypapa meglocsolja őket mást nem mondtam.

Olyan elsős koruk körül kezdtem mondogatni, hogy mi az ünnep háttere, de mivel mi nem vagyunk vallásosak, így a pogány eredet részét emeltem ki jobban, bár megemlítettem, hogy a keresztények is ekkor mit ünnepelnek.

2014. ápr. 22. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!