Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idősen lehet elvárni...

Mennyi idősen lehet elvárni egy gyerektől, hogy ha valaki kérdez tőle valamit, akkor arra illik válaszolni?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 23. 13:08
 1/10 anonim ***** válasza:
15%
Annyi idősen amikor megtanítják neki a szülei. Ha 3 évesen akkor 3 évesen, ha 6 évesen akkor 6 évesen.
2014. ápr. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Tegnap voltunk kétéves vizsgálaton, a védőnéni kérdezgette, ő meg szépen válaszolt. Pl, mi a neved, jársz-e bölcsibe, szereted-e, mi a jeled, stb. Nagyon örültem neki. Onnantól, hogy megtanul beszélni, lehet tanítgatni a válaszadásra. persze a megfelelő korosztálynak szánt kérdésekkel.
2014. ápr. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

kérdés ki kérdez ?

mit kérdezz ?

érti e a kérdést ?

és mikor kérdezi ?


pl egy vita/leszidás után tuti nem szívesen válaszolnak a gyerekek kortól függetlenül

a visszahúzódó meg senkinek sem szeret válaszolni


szal szerintem gyerek és szituáció függő.....

2014. ápr. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A lányom 3 éves, szépen, érthetően beszél, egész nap be nem áll a szája. De sokszor előfordul, hogy ha szomszédok, távolabbi rokonok, vagy mondjuk idegenek kérdeznek tőle valamit, akkor nem válaszol, egészen konkrétan úgy csinál, mint aki nem is hallja a kérdést. Olyankor mindig elmondom, hogy alapvető illem, hogy ha valaki kérdez tőle valamit, akkor arra válaszolni szokás. Múltkor mondta az egyik ismerős, hogy ne erőltessem, majd ha akar akkor válaszol. Na de sokszor bosszantó, hogy okos, értelmes gyerek létére úgy csinál, mint aki nem is hallja, hogy hozzá beszélnek.
2014. ápr. 23. 13:30
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

azért az nem feltétlenül úgy működik,hogy: ha 2 év évesen úgy tanitja a szülő,hogy válaszoljon-akkor az válaszolni is fog. nyilván sok múlik a szülőn is,de ha a gyerek olyan fajta hogy visszahúzódo,félénk,stb-akkor aztán mondhatsz neki bármit,hogy márpedig válaszoljon,ugysem fog megszólalni azt garantálom..!

én nem rég voltam a 3 évesemmel a védőnőnél-és ott sem volt hajlandó válaszolni semmire. csak azért nem estem kétségbe-mert a nagyobbik is ugyanilyen volt,és tudom hogy még sokat fog változni.


szóval, te se aggódj!!

2014. ápr. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A párom unokaöccse 5 éves és ő az a típus, akinek oldódnia kell míg egyáltalán egy helyiségben mer maradni bárkivel aki vendégségbe megy hozzájuk. Èn lassan 1 éve ismerem, sűrűn összejárunk de mégis most húsvétkor volt először, hogy 3 mondatos "párbeszédet" váltott velem. A nővére most lett iskolás és ugyan ilyen volt tavaly. Aztán az iskola óta valahogy megnyílt. Nagyon közlékeny. Nekem is fura volt az elején hogy egy 5 éves kisfiúval nem lehet pár szót váltani, de a szülők sem erőltették. Ők ilyen típusuak. Hiába mondod neki, hogy így illik, majd mondja, ha akarja.
2014. ápr. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
Az én lányom visszahúzódó, zárkózott. Ő még 6 évesen sem igazán válaszol a kérdésekre. Én ugyan próbálom oldani, de Ő ilyen. Tehát nem mindegy ám, hogy miért nem válaszol.
2014. ápr. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom (7,5 éves) sem szeret válaszolni idegeneknek, távoli ismerősöknek (ez alatt értek mindenkit, akit nem lát napi szinten és nem családtag). Mostanában már 1-2 szavas mondatokkal válaszol, ha kérdezik, 1-2 éve még úgy csinált, mintha nem hallaná, hogy hozzá beszélnek. Ha feloldódik, akkor nincs probléma, akkor már-már beszélget is, de ehhez idő kell. A fiam 3 éves, elég tőle megkérdezni, hogy hogy van és kisebb élménybeszámolót tart az életéről, bárkivel azonnal beszélgetésbe elegyedik, szóval ő ilyen habitusú, a láynom meg zárkózott típus. Nem kortól függ, nem nevelés kérdése szerintem.
2014. ápr. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom azoknak a táborához, akik azt írták, nem minden gyerek válaszol csípőből. A fiam is ilyen, folyton dumál itthon, de ha távolabbi ismerős (vagy ismeretlen) szól hozzá „lefagy”, ha válaszol is, olyan halkan, mintha egy kis nyámnyila fickó lenne – mókás is, mert persze ezért nehezen hiszik el mások, mekkora szája van egyébként.


A zárkózottabb/szégyenlősebb személyiségtípuson kívül egyébként szerintem az is befolyásolja ezt, hogy mennyire „éli bele” magát egy gyerek a dolgokba. Az enyém annyira el tud merülni egy játékban, bármiben, hogy konkrétan nem hallja, ha szólnak hozzá. Pedig nem „beteg”. :) Ja, és már 8 éves.


Persze én is szólok neki, hogy köszönjön, válaszoljon stb., ha nem teszi, de azt gondolom, azért nem kell erre ráparázni, mert magamról tudom, hogy bújtam anyám szoknyája mögé, ha hozzám szóltak a szomszédok gyerekkoromban – és érdekes módon mégis tisztelettudó felnőtt lettem, köszöngetek, válaszolgatok buzgón mindenkinek. :)


Azt gondolom még, hogy a gyerekek leginkább a mintákból tanulnak. Ha a szüleik udvariasak, akkor azt fogják megtanulni, nem kell hozzá „szíjjal verni” őket. Persze, tudom, rossz, amikor a szuperintelligens ismerősök megjegyzéseket tesznek, hogy „ekkora gyerek, és nem köszön előre” meg „micsoda neveletlen, hogy nem válaszol”, de gondolj arra, hogy ez az ő értelmi/érzelmi színvonalukat minősíti, hisz nyilván frankó tekintélyelvű nevelést kaptak, és attól érzik magukat „valakinek”, ha egy gyerek „megadja a tiszteletet”. :)

2014. ápr. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
lányom se akar mindig mindenkinek válaszolni ,pedig szeret beszélni de csak velünk és néhány ismerösel.
2014. ápr. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!