Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire elvárható egy ötéves...

Mennyire elvárható egy ötéves gyerektől ilyen fokú "önállóság"?

Figyelt kérdés

Kislányom öt éves. Nagyon jó gyerek, igyekeztünk nem elkényeztetni, általában nincs vele sok gond.

Ami aggaszt minket a férjemmel, az az, hogy egyáltalán nem tud egyedül ellenni 5 percnél tovább. Persze nem arra gondolok, hogy berakom a szobájába és játsszon ott magában, de szeretnénk, ha néha képes lenne naponta legalább fél-egy órát egyedül játszani, úgy, hogy ott vagyunk vele mondjuk a nappaliban, de mi nem veszünk részt a játékban, hanem dolgozunk, beszélgetünk, takarítunk, stb. De ő erről hallani sem akar, mindig mindent velünk együtt akar csinálni, ha épp mesét néz, akkor azt nekünk is néznünk kell vele, 5 percre sem lehet felállni a tévé elől. A játékkal, rajzolással, színezéssel, kézműveskedéssel, stb ugyanez a helyzet.

Kistesót szeretnénk neki, és jó lenne már most elkezdeni hozzászoktatni, hogy sajnos igenis van olyan néha, hogy anya és apa nem tud csak vele foglalkozni.

Ez reális elképzelés ilyen korban, vagy pedig mi várunk el túl sokat?



2014. márc. 11. 14:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
66%
Még egy 2-3-4 évesnek is tudnia kellene egyedül játszania, vagy ellennie, nemhogy egy 5 évesnek. Az enyém 4 éves mőlt, de le sem tudom képzelni mi lenne ha nem lenne el egyedül 5 percet sem.
2014. márc. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
80%
Ha lesz testvére, meg fogja szokni :) Igen, elvárható lenne, hogy el legyen egy kicsit magában is, de szerintem nálunk se lenne el a fiam (ő az első gyerek), csak ketten vannak jól el a testvérével (4,5 a fiam, 2,5 a lányom).
2014. márc. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát az ugyanekkora kislányom ha kipihent, nagyon jól eljátszik egyedül, de mondjuk igyekeztem is ezt kisbaba korától kezdve megtartani, meg ugye szükség is volt rá (hűzimunka estébé). De nem vagyunk egyformák, úgyhogy lehet, hogy ő nehezen viseli az egyeüdléétet, ez lehet veleszületett személyiségjegy is. Borzasztó idegesítő lehet, de nagyon nagy veszekedést ne csináljatok belőle. :)
2014. márc. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 nittababy ***** válasza:
53%
Elvárható az én lányom már 2éves kora óta teljesen eljátszik egyedül bármit meg tudok csinálni!!Most 3 éves órákat eljátszik sőt egyedül pisil és kakil a bilibe úgy hogy nekem nem is szol teljesen őnálló!!
2014. márc. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
66%
Azért egy 5 évesnek többet is el kéne egyedül játszani nem csak fél-1 órát.
2014. márc. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
75%

Teljes mértékben elvárható egy ekkora gyerektől az ilyen fokú önállóság.

És sajnos pedig ez is egyfajta elkapatás, hogy mindig az ő igényei szerint csináltatok mindent és ehhez szoktattátok hozzá, hogy mindig ott ültetek a szoknyája mellett, mert ő így akarta.

A fiam olyan szinten anyás volt, hogy másfél éves koráig kb. az volt, mint ami most van nálatok. Aztán kb. másfél éves korától fogva ez változott, felfedezte a világot, ahol sok minden érdekelte, így már nem csak a közelemben volt el, hanem bizonyos ideig egymaga is. Aztán jött egy olyan periódus, amikor is nem csak a mi 3-unk háztartását, hanem plusz még egyet el kellett látnom, főzés, mosás, ház körüli munkák terén, így esélyem nem volt arra, hogy egész nap a fiam kénye kedvére ugráljak és ő dirigáljon nekem. Fogtam olyankor és jött velem a ház körül, illetve ha bent voltunk, akkor elmondtam neki, hogy most anyának ezt vagy azt meg kell csinálnia, ő addig foglalja el magát. És szépen elkezdett mindehhez hozzászokni, így most már elég hosszú időre le tudja magát foglalni és nem igényli, hogy egyfolytában a nadrágja mellett üljünk és most már ovis, 3 és fél éves és nagyon szépen önállósodott más terén is.

Szóval igen is el lehet várni ezt a lányodtól is, elég nagy már, megérti, hogy anyának, apának dolga van, amit meg kell csinálni, addig ő foglalja el magát. Bár csodálkozom, hogy ennyi idősen az óvodában valamilyen szinten nem önállósodott ilyen téren. Mert ott se vagy vele ugye egész nap, mégis lefoglalják sokszor magukat nem csak az ovistársakkal, hanem olykor magukban is eljátszanak.

2014. márc. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
72%

Nem akarlak bántani, de az egyedül játszáshoz szoktatást előbb el kellett volna kezdeni.

Nekem 3 éves fiam simán eljátszik fél órát is.De ha nem konkrétan játszik,akkor is elvan míg főzök,takarítok.A kicsi 15 hónapos,ő is eljátszik már.

Hogy főztél,takarítottál mikor kisebb volt?addig mit csinált?

2014. márc. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Valójában nem saját gyerek, a párom kislánya. És azért írtam ki a kérdést, hogy meg tudjam mutatni a gyerek anyukájának. Ugyanis amikor megkértük rá, hogy próbálja kicsit nagyobb önállóságra nevelni a kislányt, akkor teljesen kiakadt, hogy mi ne mondjuk meg neki, hogy nevelje a gyerekét, meg hát ő pedagógus, ő jobban tudja, és persze én vagyok a gonosz mostoha, és én rühellem az ő gyerekét, stb.
2014. márc. 11. 15:06
 9/25 anonim ***** válasza:
81%

OFF És ez mire jó? Hogy nem is a saját gyerekedrőlmvan szó, de úgy vezeted elő?

És ezt majd odanyomod a gyerek annyjának az orra alá, hogy bibibí, nekem van igazam?

ON A gyerek el van kényeztetve, nem tudom, ezen ennyi idősen mennyit lehet segíteni. Kistesót meg ne a gyereknek szeressenek (már ha ez nem a Te, hanem az ő megfogalmazása), hanem maguknak még egy gyereket.

2014. márc. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
84%
* gyerek anyjának
2014. márc. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!