Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen első rajzoló készletet...

Milyen első rajzoló készletet érdemes venni egy 15 hónaposnak? Viaszkrétát, filctollat vagy ujjfestéket?

Figyelt kérdés

Olyasmi érdekel, amit már egy ekkora gyerek is tudna felügyelet mellett használni, de a lakás ne legyen azért romokban :) Ha van valakinek konkrét márka/típus tippje, azt is köszönöm!

(A gyurma ugye még korai?)


2014. ápr. 28. 10:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Már mindenből lehet kapni olyat (játékboltokban jó drágán), ami elvileg lenyelhető, kimosható... Én a méhviasz krétára szavazok, az jó vastag, megmarkolható, mindenütt fog, nem szúrja ki a szemét és nem kell rákészülni meg nagyon mosdani utána. Sólisztgyurma sem korai (egy emlékbe elrakható tenyérlenyomatot biztos megér) és folpackban egy hétig eláll a hűtőben. De valószínű, hogy bármit kreatívkodnátok, csak pár percig fogja érdekelni, így jóval több idő a nekikészülés és a takarítás, mint a móka.
2014. ápr. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem korai a gyurma :) csak figyelj oda,hogy ne vegye a szájába!

Én a zsírkrétát ajánlom, a filctollal még összekenne mindent, esetleg olyat vegyél ami kimosható ruhából!

2014. ápr. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát minden attól függ, hogy a szájába veszi-e. A falat meg bármivel össze lehet firkálni :)


Színes ceruzából élénk színű, vastag szárú, puha hegyűt válassz. Filctollból OKVETLENÜL olyat, ami textiliából kimosható! Zsírkrétából olyat, ami nem mérgező. A lányom az aszfaltkrétát is nagyon szerette.


Az ujjfesték tuti szuper, de ahhoz vízhatlan köpeny vagy külön festős ruha is kell.

2014. ápr. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Só-liszt gyurmával már nyugodtan próbálkozhattok, indulhat a kukacgyártás :)


Szerintem jó megoldás az Ikeás akril ceruza, mert a falról letörölhető (nagyjából) és könnyű megfogni, mert elég vastag.


Zsírkrétából én tekerhető hegyűt, nem mérgezőt vettem, ujjfestékből Aldisat.


Be kell fogni egy otthoni felnőtt pólót a kicsinek festősnek, akkor nem lesz gond :) Meg persze viaszos terítő az asztalra és ezerrel figyelni, hogy ne kenje máshová :D

2014. ápr. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én crayola termékeket vettem, zsírkrétát és filcet, ezekre 12+ van írva, szóval nem hiszem hogy bármi olyat tartalmazna. A zsírkrétát rágcsálta már :) de amúgy nem jellemző, a filcet imádja, ez azért jó mert lejön mindenhonnan, ruháról, asztalról egy vizes ronggyal. De a kezértől is ha hamar lemosom, aztán azért ottmarad, ruhából is kimosható, nem maradt még meg a folt rajta. De készülj, hogy nemcsak a papír lesz filces :) de mint írtam le lehet mosni.

Gyúrmát lehet lassan, én playdoh-t vettem, érdemes szaggatókat, sodrófát, derelyevágót, kiskést hozzá venni. Persze ezeket segítséggel fogja tudni, mert neked kell majd kinyújtanod, de a kis kezét ráteszi majd, és ereje sem lesz még a derelye vágóval elvágni, de tetszeni fog hidd el. elég 2-3 színt venni, nem kell nagy készletet, mert azokkal még nem tud mit kezdeni.

2014. ápr. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
ja műanyag kiskés, derejevágó, sodrófára gondoltam, müllerbe vettem egy ilyen készletet, tök jó!!! mellé 3 tégely playdoh gyurmát.
2014. ápr. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Filctollat ne vegyél. Kettőt kalapál vele és már be is nyomta a hegyét.
2014. ápr. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

én mágneses rejztáblát vettem először, aztán crayola lemosható filctollat. De figyelni kell, mert azt írják lemosható, de a ruhából mégsem jön ki.

Emellett sajnos nem tudom hol lehet kapni, de létezik olyan zsírkréta, ami nagyon vastag, konkrétan marokra kell fogni a gyereknek. Ilyet nem talltam, de szerintem ez nagyon jó lehet. Továbbá vettem falkrétát is, az nekünk mindig van a homokozó cucc melett, változatosság kedvéért az van, és ettől tuti nem lesz romokban a lakást.

2014. ápr. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is mágneses rajztáblát vettem neki először, 16 hósan, a következő kimosható filc volt, utána pedig zsírkréta (szintén kimosható).
2014. ápr. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

a crayola filcet strapálja a fiam rendesen és nem nyomódik be a hegye, ez a legkisebbeknek való 12+ van rajta.

Imádja a hegyét a papírhoz csapni, jónagyot koppan az asztalon.

Én amiatt nem rajongok értek, hgoy a keze olyan lesz és ha nem mindjárt mosom le akkor azért rajta marad. A ruhából nekünk mindig kijött.


Amit ajánlok még az aquadoodle ez egy vízes tábla. Vízzel kell megtölteni a tollat, de nekünk ilyen nincs, de nagyon gondolkodom, hogy veszek egyet.

2014. ápr. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!