Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nemi identitászavara van a...

Nemi identitászavara van a lányomnak, vagy csak én aggódom túl a dolgot?

Figyelt kérdés

Kislányom öt éves. Már volt egy korábbi kérdésem arról, hogy mi a teendő, ha túlságosan fiús. Akkor azt írtátok, hogy fogadjam el így, nem kell aggódnom miatta.

( http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye.. )

De tegnap kijelentette, hogy ő "félig fiú, félig lány", és teljesen fiú akar lenni, meg hogy ő nem akar hozzámenni senkihez, ha majd nagy lesz, ő inkább feleséget akar, mert a feleségnek lehet parancsolgatni. :D (Nem tudom, ezt honnan vette, nem nyom el a férjem, sőt a tenyerén hordoz.)

Továbbra sem kell aggódnom, vagy azért ezzel már szakemberhez kellene fordulni?



2014. ápr. 29. 09:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Válaszoltam arra a kérdésedre,írtam én is mondtam,fiú vagyok,és fiú akarok lenni,büszke voltam arra mikor elhitték,hogy fiú vagyok,fiús ruhákat hordtam és fiúk társaságát kerestem.Szépen lassan kinőttem,nem volt sosem leszbikus kapcsolatom senkivel,csak a fiúkhoz vonzódtam mindig is.Jelenleg 24 éves vagyok van egy vőlegényem és egy kisfiam,és csak mosolygok ha visszaemlékszem 5-7 éves önmagamra. Szerintem ne aggódj.

2014. ápr. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hasonló voltam én is, férfias gondolkodásmód megmaradt (nem vagyok annyira érzelmes, határozottabb, realisztikusabb gondolkodásmódom van).

De benne van a pakliban, hogy transznemű. Az pedig nem lehet kikezelni, ott egyetlen megoldás - ha teljes életet szeretne - akkor a nemváltó műtét lesz. Ezzel persze érdemes megvárni legalább a kamaszkor elejét, hogy addig miként változik a hozzáállása. Ha elkezd kamaszodni és a hormonok akkor se dobják a fiúk felé, akkor el kell fogadni, hogy ő ilyen.

2014. ápr. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ugyanilyen voltam 10 éves koromig a nővéremmel azon vesrsengtünk melyikünk néz ki fiúsabbnak, fiú néven szólítottuk egymást stb :) 16 évesen már faltam a pasikat :) ne aggódj!!
2014. ápr. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én elfogadom, és nem is az a probléma, ha később esetleg kiderül, hogy leszbikus vagy transznemű. Sok meleg barátom van, nem zavar a homoszexualitás vagy ilyesmi.

Inkább azon aggódom, hogy mindig ilyen fiús marad, és később meg fogják bélyegezni mások, hogy ő biztos leszbikus, annak ellenére, hogy nem az. Meg azért elég rossz érzés volt az ötéves lányom szájából azt hallani, hogy ő fiú akar lenni. :(

2014. ápr. 29. 09:51
 5/7 JnéHN ***** válasza:

Nekem a 4 éves fiam mondja azt, hogy ő lány akar lenni. Ezeket persze az után, mikor meglát egy szép csatot a hajamban, vagy azt, hogy festem a körmöm, vagy a szemem. Mert ezt ő is szeretné. Persze utána megy és traktorozik tovább, vagy szerel.

Nem volt egy hasonló történet itt is?

2014. ápr. 30. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Még kb 17 évig ráérsz aggódni. A nemi identitás kifejlődése egyénenként változó, de a végső korhatárt 22 éves életkorban húzták meg az okosok.

Amiről most mesélsz, az olyan ketegória, mint amikor a 6 éves kisfiú megesküszik, hogy csakis az anyukáját fogja feleségül venni.

2014. ápr. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Snapette ***** válasza:

Én fiús is maradtam rengeteg mindenben, bár egy szikrányit sem vagyok leszbikus vagy biszex hajlamú. Igen, volt olyan, aki ezzel akart gúnyolni, de a fiús attitűdben van egy nagy előny: nem érdekeltek az ilyen dolgok, nem sértődtem meg miatta, csak nevettem rajta. Sokkal strapabíróbb, erősebb lettem, nem föltétlenül fizikailag, de lelkileg, szellemileg is, könnyedén megtalálom a hangot bármilyen társaságban és még sose bántott, hogy nem néztek esendőnek.

Ja, és annak idején apum el kellet vigyen magával locsolni, mert nem tetszett az a szerep, hogy várjam otthon a locsolókat...

Szerintem nincs amiért aggódni.

Utólag visszanézve: bugyutának tartottam a lányokat, de nem azért, mert azok, hanem mert a társadalom kezelte úgy őket. Apró beszólások, amik fel sem tűnnek esetleg: nem vagy elég erős, elég ügyes, elég bátor, vagy el sem várnak ilyet tőled, mert lány vagy... ez nem tetszett nekem, csak akkor még nem tudtam megfogalmazni. Inkább éreztem.

2014. máj. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!