Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hisztis gyerekkel mikor kell...

Hisztis gyerekkel mikor kell szakemberhez fordulni?

Figyelt kérdés

2,5 éves kislányom kb 2 hete óriási hisztiket rendez. Na, sose volt olyan sarokba ülős tipus, mindig is akaratos gyerek volt, de amit mostanában művel az már néha megijeszt. Hiszti közben mindig elhatározom hogy elviszem orvoshoz, de azán mikor lenyugszom akkor már másképp látom a dolgokat. De persze azért folyamatosan foglalkoztat a téma, rengeteget olvastam már itt a neten a hisztiről, de azt sehol nem írja (vagy én nem találtam), hogy mikor kóros?

Arra gondoltam hátha van itt olyan anyuka akinél hisztivel kezdődött és végül szakembernél kötöttek ki.

Persze én lennék a legboldogabb ha ez csak simán a dackorszak része lenne.

Ma pl. 1 órán át ordított, fetrengett a földön, dobálózott. Semmivel nem tudtam megnyugtatni és az a poén hogy igazából nem is tudom miért pöccent be!

Egyébként egy nagyon okos, inteligens kislány. Soha nem kapott még egy popsira csapást se, szeretetben neveljük, nagyon sokat foglalkozom vele és a testvérével. (itthon vagyok velü)

Az biztos hogy valamit nem jól csinálok, de egyenlőre nem tudom hogy mit?! :(

Egy szó mint száz, segíteni szeretnék neki valahogy, és nem akarnám hogy ez a "hisztiroham" tovább fajúljon.

Egyébként ha valami gond van a gyerek viselkedésévl akkor kihez kell fordúlni, pszihológus,pszihiáter,neurológus?

De mondom, egyébként semmi más rosszat nem tudok rá mondani.


2014. máj. 1. 13:40
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

Mivel próbálkoztál az alatt az 1 órás hiszti alatt?

Amúgy kiviszed a mosdóba és jó ,bő hideg vízzel megmosod az arcát alaposan.

2014. máj. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Kezdj el enni valami finomságot a gyerek előtt, rögtön abbahagyja. Persze csak ha nem pont előtte tömte meg a gyomrát valami olyasmivel, amit nagyon szeret.
2014. máj. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Azért csinálta 1 órán keresztül, mert te csak vele foglalkoztál ezalatt.

Ott kell hagyni, ha azt látja, hogy nincs közönsége, akkor abbahagyja. Ha lenyugodott, akkor szépen el kell neki mondani, hogy nem volt szép ez a viselkedése, nagyon szereted és pont.

A 4 évesem is tud még a mai napig olyan hisztiket csapni, hogy csak na, de nem foglalkozom olyankor vele, és hamar abba is hagyja, ha látja, hogy nem ér el vele semmit.

2014. máj. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Mivel próbálkoztam?!

-szépen nyugodtan kérdeztem tőle mi a baj, de nem mondta meg.

-próbáltam megölelni,megnyugtatni, de nem hagyta.

-ha fel akarta borítani a ruhaszárítót, erélyesen rászóltam.

-próbáltam figyelmen kívül hagyni, elmentem,nem szóltam hozzá.

-mondtam neki, hogy szeretem, semmi baj, stb.

-próbáltam elterelni a figyelmét játékkal, mesével, de semmi nem hatotta meg.

A hideg vizet még nem mertem kipróbálni, bár már megfordult a fejemben. :)

Az előtte evést se próbáltam még. :)

2014. máj. 1. 14:23
 5/10 anonim ***** válasza:
48%

Ne haragudj meg a válaszomért, de így hisztis is lesz a gyereked! Az én fiam még csak 2 éves, da ha ilyen ok nélküli hiszti van, akkor megy a szobába az ágyra és behúzom az ajtót, hogy dühöngje ki magát, és utána társalgunk. Mindig is iszonyatosan hisztis volt, ezt másfél évesen kezdtük el, azóta van hiszti, de max 5 percig tart és utána jön szipogva puszit adni és akkor megbeszéljük. Azzal, hogy hiszti közben ölelgeted, puszilgatod, csak azt éred el, hogy ugyan úgy csinálni fogja. Ugyanis az ölelés, puszi, a dicséret jele. Barátnőm ezt csinálja a most már 4 éves fiával, és a mai napig, vergődik, hisztizik, az oviban nem tudnak vele mit kezdeni....

Szerintem próbáld meg, hogy ott hagyod egy kicsit, ha megy utánad vissza a szobába, egyszer csak abba hagyja.

2014. máj. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hát az tök jó, hogy ez nálatok működik. Az én lányom fogja magát és kijön. Ha 20x rakom be akkor 20x jön ki és csak mégjobban behergeli magát. Rázárni meg nem fogom.

Az biztos, hogy minden gyereknél más a megoldás, ezért próbálok ezt is-azt is.

2014. máj. 1. 14:51
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha ilyen hosszú hisztiket szokott rendezni, tényleg beválhat, ha nem foglalkozol vele. Vagy hagyd ott, ahol éppen lefeküdt a földre, vagy jelölj ki egy helyet, ahova mindig viszed ilyenkor (szobája, vagy egy erre kinevezett hisztiszék, akármi, csak mindig ugyanaz). És ha egy órán át hisztizik, egy órán át ne foglalkozz vele, ne is szólj hozzá. Első alkalommal egy óra lesz, aztán egyre kevesebb. Az egyik lányom kb. ennyi idősen egyszer a boltban vágta hasra magát sírva, mert nem mászhatott fel az áruk tetejére, otthagytam míg vásároltam, amikor látta, hogy megyek a pénztárhoz, rögtön abbahagyta. Tudom, kicsit ciki, hogy az ember gyereke a boltban földhöz vágja magát, de azóta nem fordult elő többet, mert nem ért el semmit a hisztivel. A nővére meg ennyi idős korban, mikor nem akart hazajönni meg kezet mosni, szintén lehasalt a földre, és ott sírt. Első egy-két alkalommal 15 percet, aztán egyre kevesebbet, néhány hét/hónap után elmaradt, mert rájött, hogy mindenképpen haza kell jönni meg kezet kell mosni. Egyébként ha úgy érzed, hogy a gyerek viselkedésével gond van, gyerekpszichológushoz kell fordulni, mert ő meg tudja állapítani, hogy van-e gond, és tanácsokat is tud adni a gyerek kezelésében.
2014. máj. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Babeli Zurzavar ***** válasza:
100%

nekem ez a cikk segitett sokat:


www.medveczkykata.hu/gyerekneveles/ovodaskori_problemak/hiszti_miert_hisztizik_gyerek


a distressz tipusu hiszti legnagyobb ellensege ha bezarod a szobaba... embertelen fajdalmat tanulnak meg epp kezelni akkor, nem szabad magara hagyni!!! az en fiam ilyen nagy tenyleg fajdalmas hisztit akkor csap, mikor az apukaja elmegy dolgozni, kb 2-3 alkalommal a cikk szerint jartam el es jelentem, ellenben a veszmadarakkal, a fiam a korosztalyos hisztiket leszamitva egyaltalan nem kezelhetetlen, pedig sokaig azt hittem baj lesz ha nem foglalkozom a temaval tudomanyosabban!

2014. máj. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Bár a lánykám már nemsokára 4 éves, de elég régóta ha hisztizik és rászólásra nem hagyja abba, megy a büntibe (ez nálunk a nappali ajtaja előtt van, belülről - egy légterű a ház, így szem előtt van). Ha eljön, szó nélkül visszaviszem, ha kell többször is. Ha lehiggad, jön oda, hogy "kérek puszit" :-). Akkor megbeszéljük. Ezek max. 5 perces hisztik. Igazából inkább azért van, mert pl.direkt szétdobálja a kirakót és nem hajlandó összepakolni.

Ha 1 órán keresztül nem hagyja abba a kislányod, az azért van, mert van közönsége, Te. Jelölj ki egy helyet, ami szem előtt van és legyél következetes. Ha 100x eljön, akkor te 101x-re is visszaviszed. De ha tutujgatod, puszilgatod, persze hogy folytatni fogja. Te csináld tovább a dolgodat.

Vagy csak mondd neki, hogy addig, amíg hisztizik, úgy veszed, hogy nincs ott, ha abbahagyja, odafigyelsz rá, te addig ülj le és olvass.


Szerintem ez a korral jár, feszegeti a határait és erre te nagyon jó alany vagy.

2014. máj. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

enyém is hatalmas hisztiket rendezett 2,5 kora körül.

nem tudom, hogy lehet-e kóros a hiszti, még nem hallottam, a dühroham az nem jó, persze ott már vannak más dolgok is.


nekünk ezek jöttek nagyon be:

gyors víz engedés kádba, beültettem (nem hideg víz, hanem rendes fürdés) amint víz érte a popóját csönd lett, kis hüppögés és már játszott is.

más, hogy elkezdtem énekelni és ütemre tapsolni. ezt egyik barátnőm mondta és csodákra képes :D tényleg próbáld ki, a gyerek köpni-nyelni nem bírt, csak tátott szájjal nézett, hogy mire föl ez a buli :D


a 3., mondjuk ekkor már nagyobb volt, elkezdtem utánozni. ez még most 4,.5 évesen is bejön, ha értelmetlen dolog miatt nyivákol. én is azt csinálom amit ő, először csak néz mint borjú az új kapura, aztán elröhögi magát és kérdezi, hogy ő is ilyen viccesen hisztizik-e :)

ezt egyébként a pszichiáterünk mondta, hogy próbáljam ki, náluk ez vált be (nem a hiszti miatt járunk, teljesen más okból kifolyólag, csak megkérdeztem, hamár úgy is ott vagyok)

2014. máj. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!