Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek 2 vagy 3 gyerekkel...

Szerintetek 2 vagy 3 gyerekkel "szebb" az élet?

Figyelt kérdés

Tudom, hülye kérdés, de nem tudom jobban megfogalmazni.


Szóval van 2 gyermekünk (1 fiú, 1 lány), így kerek az életünk, anyagilag is bár nem bőségben, de jól megvagyunk. Nekem azonban motoszkál a fejemben a 3. baba gondolata, az eszem lebeszél róla, de a szívem mást diktál.


Tudom, hogy így 2 gyerekkel is elég nehéz, segítségünk sincsen, 3 gyerekkel meg aztán főleg nehéz lehet, kicsiként is meg amikor már nagyok... Meg is beszéltük a férjemmel, hogy nem lesz (ő nem is nagyon akar), de ahányszor hallom hogy ismeretségi körömben valaki a 3. babáját várja elfog az "irigység" és tegnap is egész este sírtam mikor férjem mondta, hogy ismerősünk 3. babáját várja. Összeszorul a szívem ilyenkor:( Pedig az eszem tudja, hogy kettő is elég (idegileg, logisztikailag, anyagilag mindenhogy), és azt sem szeretném ha a házasságunk rámenne arra ha még egy gyereket bevállalnánk.


Most így még határeset, de azért meg tudom oldani, hogy legyen időm magamra is (torna, fodrász, kozmetika), de 3 gyerekkel ez esélytelen kategória lenne amíg kicsit, nem beszélve az anyagi részéről. Most elférünk négyen a lakásunkban, az autónkban, de ha lenne még egy gyerek akkor mindent le kellene cserélni (na de miből...).


Szóval tudom,hogy nem kellene de a szívem mást súg és félek, hogy örök életemre bánni fogom, ha nem szülök még egyet:(



2014. ápr. 18. 13:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek annyi gyerekkel szép az élet, ahányat szeretne és be tud vállalni.

Lehet hogy nekem ezerszer szebb életem van 1 gyerekkel, mint másnak 3-al, mert esetleg nekem 1 gyerekhez van elég türelmem, van elég anyagi-érzelmi hátterünk hozzá, míg egy másiknak, akinek meg van 3 gyereke, ott meg már nincs türelme a 3-hoz, vagy nem jönnek ki úgy anyagilag, hogy meg tudjanak élni vagy egyszerűen már az érzelmi háttér nincs meg hozzá, mert 3 gyereket egyszerűen nem kellett volna vállalniuk.

De olyan is van, hogy valakik világ életükben nagy családot akartak, meg is van hozzá mindenféle alap, így van 3 gyerekük és teljesen boldogok. Esetleg 3 gyerek mellett is jobban kijönnek a párjukkal, mint ahol csak 1 gyerek van.

Szóval ilyen szemszögből tényleg nem lehet semmit mondani. Az életet nem a gyerekek száma határozza meg, hogy mennyire szép az. Hanem az, hogy tényleg mennyit szeretnének, mennyit vállalnak és azt hová és milyen érzelmi-anyagi háttérrel vállalják.

Ha plusz egy gyerekkel már nem lennétek meg valamilyen szempontból jól, akkor örülj, hogy van már 2, akik szépek, egészségesek. Mert annak sincs értelme, hogy szülsz még egyet, aztán meg anyagi háttér hiánya miatt szorongtok, vagy nem lenne ez, nem lenne az, ami korábban megvolt, ebből esetleg feszültség lenne. Vagy ezért pluszban hitelbe vernétek magatokat, mert kell a nagyobb ház, autó, stb.

Mert a gyerekszülés nem csak az érzelmekről szól. Vagy nem csak az anyagiakról szól. Hanem kell érzelmi-anyagi háttér egyaránt.

Illetve írod, hogy a párod nem is nagyon akar már.

Én tudom magamról-magunkról, hogy nekünk 1 gyerek is elég. És felőlem szülheti valaki közvetlen közelemben a 4. gyereket is, szerethetem is annyira nagyon a gyerekeket, a saját gyerekemet, ha tudom, hogy még egy gyereket nem tudunk bevállalni. Így nem agonizálok ezen. Megelégszem azzal, ami van az adott körülmények között.

2014. ápr. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 20 évig 2 gyermekünk volt! Csodás volt az èlet úgyis.Most 40-en túl válaltunk még egy babát.Most jött el az idő hogy mindenki tudjon neki örülni és a keretbe is beleférjen.Nagyon jó döntés volt nagyon boldogok vagyunk.Szóval ha a párod sem szeretnè, és a lehetőségek is hatàrt szabnak, halaszd a témát.Majd eljön az ideje, lemondani nem kell róla.
2014. ápr. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Hát én sem most szeretném (3 és fél és 2 évesek a meglévők) de 2-3 év múlva már talán igen. De már nem vagyok fiatal sem 35 éves vagyok.


Tudom, hogy a férjem így boldog és anyagilag és mindehogy így könnyebb az életünk, de hát annyira erős bennem a vágy, hogy el-el nyomom, de mindig felszínre tör és ez így nem jó...

2014. ápr. 18. 14:18
 4/16 anonim ***** válasza:
50%

Nem attól szép egy család, hogy hány gyerek ül az asztalnál, hanem attól, hogy harmónikusan, szeretetben és bőségben tudnak együtt élni. Ha a párod nem akarja, már bukott a történet. Kockáztatod a család költségvetését, és a kapcsolatotok zavartalanságát, ha te mégis segítesz becsúsztatni a babát. Vele szúrsz ki a legjobban.


Magaddal kéne tisztázni, miért is akarod? Miért hiányzik még egy gyerek a nyakadra, amikor csodálatosan megvagytok? Ha imádod a pici gyerekeket, látogasd meg az ismerősöket, babázz egy kicsit, aztán menj haza és örülj, hogy nem kell éjszaka virrasztani, mert van 2 imádnivaló gyereked, akik egyre több időt és figyemet követelnek. Éjszaka ugyan nem sírnak fel, de értelmesebbek és sokat kérdeznek, meg kell nekik mutatni a világot, fel kell őket készíteni az életre. Vannak nők, akik anyának születtek, mint te is. De mérlegelni kell, mert nem csak megszülni, felnevelni is tudni kell a focicsapatot és ideggel bírni a zsivalyt, s a költségeket.Ne fojtsd el, beszéljétek meg a férjeddel.

2014. ápr. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

"Pedig az eszem tudja, hogy kettő is elég (idegileg, logisztikailag, anyagilag mindenhogy)" ezzel elmondtad, hogy neked elég a kettő. Esetleg vágysz babázni, de ha az eszed ezt mondja, amit leírtál, akkor csak pillanatnyi vágyról beszélsz.


Elsődleges, hogy idegileg bírja az ember, ha ez megvan, akkor sokmindent meg lehet oldani. Nagyon sok szépség van a két gyerekben, minden kornak megvan a saját izgalma, szépsége. Ovi, suli, izgalmak.

Mindenkinek mástól szép az élet. Van akinek egy gyerekkel teljes, van akinek 15-tel (épp láttam valamelyik nap a tv-ben, olyan szépen éltek, de persze ez extrém). Neked kell tudnod, mivel teljes az életed. De az írásaidból nem most van ennek itt az ideje. Lehet, hogy két év múlva, és még nem leszel kiöregedve, ne félj!

2014. ápr. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3 gyerekkel kerek a világ. Igaz, hogy magamra nincs szinte semmi időm, de ez most nem is érdekel, mert imádom a gyermekeimet. A legkisebb és a legnagyobb között 5 év a korkülönbség, a középső pont félúton van közöttük. Amikor még 2 gyerkőcünk volt, én is csak áhítoztam egy 3. baba után. A férjem eleinte nem akarta, de aztán megváltozott a véleménye és bevállaltuk. Mosat már teljesen kereknek érzem a családot, az életünket, és több babánk biztosan nem lesz. De a picike még kellett. Anyagilag nem lett semmivel sem nehezebb, sőt.
2014. ápr. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nekem is hárommal kerek a világ, mondjuk mi mindig így terveztük. Nagyon kicsi a korkülönbség 18, és 20 hónap, de nekünk nagyon jó így, kiegyensúlyozott, boldog életünk van. Egyébként most született két ismerősünknél 3. baba úgy, hogy a nagyobbak már kamaszok.
2014. ápr. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is ilyesmit érzek, mint te, bár azért annyira még nem hatalmasodott el rajtam ez a vágy, hogy sírjak miatta, de a szívem néha belesajdul, hogy sajnos minden észérv ellentmond a 3. gyereknek.

Mondjuk én 33 vagyok, tehát még van 2-3 évem, viszont 2 fiam van, így az is bennem van, hogy esetleg 3.-ra összejönne a kiscsaj is :)

Nekünk sem az anyagiak jelentik a fő akadályt, hanem a többi (kocsicsere, lakásbővítés, logisztika stb), na meg az idegek :)

A fiaim már nem olyan picik (7 és 4,5 évesek), már abban a korban vannak, hogy nem kell mellettük lennem a nap 24 órájában és már bármit lehet velük csinálni, el tudunk menni hosszabb biciklitúrákra, egész napos kirándulásokra és programokra, mert már nem alszik a kicsi sem napközben és ami a legjobb, hogy egyre kevesebb dolgot kell magunkkal vinnünk! :)

Tudom, ezek nem mindenki számára meggyőző érvek, hiszen sokan egy csecsemővel is elmennek sátorozni, de mi nem ilyenek vagyunk.

Szóval ugyan a szívem vágyik rá, hogy újra kisbaba legyen a háznál, de a jelenlegi kényelmes életünkről már nem szívesen mondanék le...

2014. ápr. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Némileg hasonlóképpen voltunk mi is a párommal: ő nem akart harmadikat, én viszont majd megvesztem miatta. Persze minden észérv ellenem szólt, úgyhogy muszáj volt erőt vennem magamon. De a szívemet nem tudtam lecsendesíteni, úgyhogy más alternatívát kerestem, hogy ne kettyenjek meg, talán meg is találtam a megoldást, mert munkát váltottam, ami egzisztenciálisan némi "visszaesést" jelent, de egyáltalán nem bánom, mert érzelmileg helyretett: bébiszitter lettem egy pár hónapos baba mellett. Most ez a főállásom, kibabázhatom magam kedvemre, mégsem ment rá a házasságom stb. Pár évig tökjó lesz ez így nekünk azt hiszem, közben hivatást is váltok: fősulira fogok járni, és fejlesztő gyógypedagógus leszek, tehát ott is meglesz a kötődés a gyerekekhez, főleg ,hogy addigra az enyémek már nagyok lesznek...

A saját vágyaim miatt nem vehetem semmibe a családom érdekeit, és bár mindig hiányozni fog nekem egy saját harmadik, de meg fogom találni a módját, hogy kiadjam magamból a szeretetet, ami neki szánnék. Jobbat nem tudtam kitalálni magamnak, de szerintem ez működni fog így.

2014. ápr. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ha a nagyfiam után kislány lett volna a második akkor nem akartam volna 3 .gyereket egyátalán de 2 fiam lett igy 6 év után válaltunk egy 3. Gyereket

Is ő kislány lett,viszont 3 gyerek jóval többe kerül és jóval idegesitöbb mint 2 gyerek ,és magadra is jóval kevesebb idő jutna ,amig a 3. Pici akkor meg semmi ,igy jol gondold át mit vagy hajlandó végleg vagy átmenetileg feláldozni a 3. Gyerekért ,én imádom mind a 3 gyerekemet,de sokszor idegesitőek ,és fárasztoak.

2014. ápr. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!