Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a szabály, meddig kell...

Mi a szabály, meddig kell gyerekülés?

Figyelt kérdés
Hány kilóig,vagy hány centiig?
2009. dec. 26. 13:56
 1/9 A kérdező kommentje:
valami olyasmit olvastam,hogy 150 centiig...de öcsém még nincs 150 centi,de nem sovány gyerek,és nem igazán fér el egy ülésben (ülésmagasito van neki) sem...8 éves,kb 140 centi,és lassan 50 kilós fiú
2009. dec. 26. 13:59
 2/9 anonim ***** válasza:
A fiam 8 éves, 125 cm, 21 kg -gizda gyerek - de neki már ülésmagasitó van. Szerintem már Ti is használhatjátok. Én ugy tudom, 130 cm-től használható.
2009. dec. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én úgy tudom 150cm-ig kell gyerekülés vagy késöbb ülésmagasitó.

2009. dec. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

már joideje ülésmagasito van neki...csak abba fér bele...

agyis már most abba sem,hogy fel kell rendesen öltöztetni

de csak 140centi,de ehhez 50kilo majdnem...

meddig muszáj?

szegénynek kényelmetlen

2009. dec. 27. 07:18
 5/9 anonim ***** válasza:
Hátsó ülésen 135 cm-ig kell a gyerekülés vagy ülésmagasító, ha a biztonságiöv nem a nyakánál, hanem rendesen a vállánál megy el ülésmagasító nélkül akkor már nem kell. Elsőülésen van a 150 cm vagy 12 éves kor amíg kötelező. Kisfiam kb 140 cm és 35 kg mi már nem használunk hátul semmit neki.
2009. dec. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
megbüntete a rendőr ha hátul utazik a 140 centis 50 kiló feletti gyerek? ülésbe nem fér el,se magasiton:D
2010. ápr. 18. 16:58
 7/9 anonim ***** válasza:

nem büntet. ahogy az utolsó írta a kresz szerint:

A 3. életévüket betöltött, legalább 135 cm magas gyerekeket a hátsó ülésen már elegendő a gépkocsiba szerelt biztonsági övvel rögzíteni (gyerekülés nélkül), ha az öv a testmagasságához igazodik és a gyerek biztonságosan beköthető. (Ilyenkor lehet jelentőségük az ülésmagasítóknak, ha a biztonsági övrendszer nem állítható.)

2010. ápr. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

nem kötözködésképpen, de ez nem a rendőr vagy kresz kérdés, ha nem éri el a 150 cm-t az öv a nyakánál megy el és ütközésnél elszorítja a nyaki ütőeret és meghalhat vagy agy károsodást szenvedhet, amikor egyébként lehet hogy sérülés nélkül megúszná.

Úgyhogy ez nem a rendőr hanem az ő érdeke, hogy a vállánál menjen az öv és ne a nyakánál.

És persze a Kresz 150 cm-t ír elő, de a rendőr nem jár centivel és nem mér le, hogy most 149 cm- büntetés 150 cm-pont jó. Hanem szerintem az öv helyzetéből látja jó helyen megy az öv vagy nem. Mintahogy gyerekülésből sem veszi ki a gyereket, hogy megvan e már 9 kiló, mertha nincs akkor büntetés. Ez a te érdeked, aztán ha betartod úgyis jó ha nem akkor úgyis.

2010. ápr. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

állitható az öv,rendesen tarja,mivel elég duci gyerek,ez természetesen az első szempont,ez megvan

ülésmagasitóval "billegett" már,nem 20 kiló hogy megtartsa...

2010. ápr. 19. 06:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!