Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 és fél éves gyerekem nem...

4 és fél éves gyerekem nem tudta megmondani, hogy mitől, de keservesen sírt, potyogtak a könnyei. Meg vagyok ijedve. Tapasztaltatok már ilyet?

Figyelt kérdés
Nem sírós típus. Ma voltunk oviba beiratkozni, talán tudat alatt ettől ijedt meg, de mikor kérdeztem, azt mondta, hogy nem ezért sír. Biciklizés délelőtt, jó kedves volt, aztán apukája elment dolgozni délbe, és ez után elkezdett pityeregni hang nélkül. Hosszas unszolás után azt mondta, hogy lehet azért sír, mert apa elment. Ebben sem volt biztos. Nem aludta ki magát az biztos, ez is közrejátszhat? Ebéd után elaludt, még alszik. Aggódom érte. (Nagyon okos gyerek, nincs probléma a kifejező képességével).
2014. máj. 5. 13:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Én gyerekem is 4,5 éves. Szerintem így most elős körben ne ijedj meg ettől. Szerinte ma fő ok az ovi beiratkozás. Lehet most tudatosult benne, hogy ő ezentúl oviba fog járni, és nem leszel vele/mellette egész nap. És ezért pityorgott, és apa is hiányzott neki. Az én lányomnál is van ilyen bizonyos időközönként(ő már ovis 2. éve), hogy sír hogy apa kell, pedig minden nap délután látja. Ez normális náluk szerintem, majd megszokja, addigis törődjetek vele nagyon sokat hogy érezze hogy mellette vagytok, és mondd el neki sokszor, hogy az ovi milyen jó dolog, de attól még minden nap hazahozod, és nagyon sokat lesztek együtt délután.
2014. máj. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Édes kispofa. Nem lehet, hogy bennetek volt valami feszkó és azt vette át? Vagy fáj a feje ettől a bolond időtől? Tapasztalok néha hasonlót, az ötéves lányom is néha úgy el tud szomorodni, meglepő és nem mindig indokolt módon, pedig nem egy melankolikus típus egyébként :) Ne aggódj, nem kell mindent érteni.
2014. máj. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Apa is elment dolgozni, ő meg megy az oviba.Olyan számára mintha széthullott volna a meleg családi fészek.De ezt most csak a fáradtság hozta így össze.Ha felébred minden rendben lesz.Vagy esetleg bújkál benne valami.Akkor szoktak ilyenek lenni.Reméljük csak a fáradtság.
2014. máj. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!