Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek mikor "kell"...

Szerintetek mikor "kell" megmondani a kicsiknek, hogy nem létezik a Mikulás és társai?

Figyelt kérdés
2013. dec. 8. 12:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell megmondani nekik, előbb-utóbb kapisgálni kezdik a dolgokat és rájönnek.
2013. dec. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Majd rájönnek maguktól.
2013. dec. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
6%
Én nem hiszem el hogy bárki is azt hinné hogy létezik a Mikulás és a Jézuska és ők hozzák az ajándékokat. Én mindig is tudtam hogy ez lehetetlen, attól még hogy kicsi vagyok nem vagyok retardált.
2013. dec. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Jajjj kedves 3-as,ne legyél már ilyen brutális.

Akkor szerinted sok retardált gyerek van a földön ugye?



1-2 válaszoló,de nem jobb ha a szülőtől hallja először?Mondjuk 8-9 évesen már nem kellene szerintem ezzel etetni őket nem?

2013. dec. 8. 12:59
 5/17 anonim ***** válasza:
7%
Eleve nem kell mesékkel etetni őket
2013. dec. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell semmit mondani,ahogy nő majd rájön,hogy a Mikulás és a nyuszi egy szimbólum,és hogy nem az angyalok hozzák a fát,Jézuska pedig nem mese,hanem ugye a születését ünnepeljük,és megajándékozzuk egymást az Ő születése ünneplésekor.Nem kell belenyúlni a gyerekek fantáziájába,nekem például nem volt törés mikor rájöttem,pedig hittem benne sőt a mai napig jó érzés arra gondolni,hogy a Mikulás eljön minden évben,jó érzés látni a kisfiam arcát ahogy várja.Ezekre a dolgokra szükség van.
2013. dec. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
6%
Nem, pont hogy azt mondtam hogy nem hiszem hogy minden gyerek olyan retardált lenne, hogy azt hiszi létezik a Jézuska, és 1 este alatt körbejárja a világot ajándékokat osztogatva a "jó" gyerekeknek. A szülők mániája hogy a 7, 8 (!) éves gyereküket retardáltnak nézik, azért mert még nincs annyi élettapsztalatuk. Attól még a józan ész létezik csesszemeg!
2013. dec. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
50%os te kevered az Amerikában ismert Télapóval....
2013. dec. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Rájönnek maguktól egy idő után, nekem az első mikulásos élményem, hogy apukám elment otthonról, nemsokára jött a Mikulás (jött apukám Mikulás ruhában álszakállal) énekeltünk neki testvéremmel és hozott ajándékot. Aztán elment a Mikulás, 10 perc múlva hazajött apukám és megkérdezte, hogy járt-e itt a Mikulás :). Kisgyerekként egyáltalán nem volt gyanús, de a nagyobb testvéremnek gyanús lett, így következő mikulásokkor mindig megpróbáltunk ébren maradni, hogy meglessük a Mikulást mikor a csizmánkba teszi az ajándékot. Sose sikerül, de azért leesett, hogy nem tudna bejönni az ablakon :). Szerintem ne mondd el, majd rájön, ezek olyan jó dolgok.
2013. dec. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
nem kell
2013. dec. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!