Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Átlag alatti mit tegyek?

Átlag alatti mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kisfiam 5.5 éves. Épp csak 15 kg és 103 cm.Mindkét érték átlag alatti jóval az életkorához képest.

rengeteget eszik,nem nassol sokat(néha egy egy nápolyi,túrórudi,de nem rendszeresen).-annyit eszik szó szerint mint egy átlag étvágyú felnőtt,nem igazán mozog sokat,nyugis gyerek.

Gasztros kivizsgálása negativ,nem tudom hová lenne érdemes fordulnunk?

Korábban tejallergia gyanu miatt teljesen tejmentes diétán volt(ezt azért irom le,mert akkor normális volt a széklete,de elötte és azota sosincs szilárd széklet-2-5 éves korig tartott ez az időszak)

tejterheléses vizsgálata is negativ volt,igy nem bizonyosodott az allergia,azt mondták nem kell diétázni.

Mit tegyünk?ha nem lenne étvágya,megérteném hogy pici,na de így??


2014. máj. 6. 15:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Gondolom az a 3 év betett neki. Biztos vmit ártott neki hiszen az nem normális h 3 éven keresztül nem volt normális széklete csak híg, vagyis még most is. Ideje lenne vmi vitamint bevezetni. B12 esetleg.

Mondok egy példát. A most 15 hónaposom hasmenéssel küszködik egy hete, ezzel olyan anyagok mint az ionok meg a k vitamin kimosódtak a szervezetéből. Emiatt neki pl a doktornő humana elektrolytot írt neki. És csak egy hete nincs szilárd széklete. Akkor 3 éve ki tudja mi lehet a baj h nem hízik nem nő. Hiába eszik kimegy egyből. Ez naná h nem normális. A háziorvosnak mondtad h szilárdat azóta se kakál? Mert ha nem tesz ez ellen semmit én már ott hagytam volna.

2014. máj. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem 3 évig nem volt szilárd a széklet:2-5éves korig diétázott,addig normális széklete volt,de a gasztron azt mondták nem tejallergiás és már nem kell a diéta.Házidokink küldött a gasztrora,de most OTT nem tudnak mit kezdeni a helyzettel.(ha minden negativ akkor a háziorvos néz valami enzimműködést...nem tudom,ebböl mit fognak majd látni.
2014. máj. 6. 16:04
 3/9 anonim ***** válasza:
Pedig a kerdesedben ugy irtad mintha a szeklete nem lett volna addig normalis. Igy mindjart mas. Azert kepedtem el h 3 evig csak hig a szeklet nem is csoda h nem no az a gyerek. De en meg mindig vmi vitaminokat javaslok. Mert ez a suly tenyleg nagyon keves.
2014. máj. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Vitamint kap,de igy is tul nagy az étvágya.....lehet az elején valoban kétértelmüen fogalmaztam...
2014. máj. 6. 17:08
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen érthetően írtad le a széklet dolgot... Viszont ezek szerint a három év diéta nem volt elegendő ahhoz, hogy behozza a "lemaradást"? Nem lehet, hogy valakitől a családon belül simán ilyen termetet örökölt?


A széklet dolog viszont kicsit aggasztó, a gyerekorvos, gasztenterológus mit mond erre?

2014. máj. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Orulok h te ertetted, attol en meg felre ertettem. Szerintem emberek vagyunk tevedhetunk, mint irtam is.
2014. máj. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Gasztron azt mondták h ez lehet az un. tipegők hasmenése...na de ebböl a korszakbol igencsak kinőtt már...


Mi se vagyunk nagyok,de ennyi idősen nagyobbak voltunk(megnéztem a kiskönyvemet)

Ha nem enne átlagnál többet,nem is lenne kérdés,de az evés miatt.

2014. máj. 8. 06:47
 8/9 anonim ***** válasza:

Folyamatosan hízik, nő, csak kisebb, mint az átlag? Ha voltatok kivizsgáláson és negatív, akkor lehet, ilyen alkat.


Kislányom júliusba lesz 4 éves, csak 14 kg és 96 cm. Ő is sokat eszik, mondjuk ő állandó mozgásban van. A 3 éves státuszon 11,3 kg és 92 cm volt, magához képest szépen hízott. Én is vékony vagyok és az apja is vékony volt gyerekként, tehát nálunk genetika.

2014. máj. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
lehet ilyen alkat,de a folyamatos laza széklet is aggasztó...
2014. máj. 14. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!