Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mitől lehet, ha egy kisgyermek...

Mitől lehet, ha egy kisgyermek mozgásigénye drasztikusan csökken ás kicsit megtorpan a fejlődésben?

Figyelt kérdés
Kisfiam 4,5 éves, Szerintem kb. egy éve szépen lassan elkezdett csökkenni a mozgásigénye, de pár hónapja ea csökkenés nagyon látványos és aggasztó. És sajnos nem csak ez a gond. Ő fejlődésben szinte mindig előrébb tartott a koránál. Nagyon gyors volt a beszédfejlődése, 2 évesen olyan mászókákra ment föl, hogy egy 6 évesnek becsületére vált volna, nagyon gyorsan, és sokat futott, és a nagyon nagy mozgásigénye ellenére akár 1-1,5 órán át tudott mesékre, egyebekre koncentrálni. Most ott tartunk, hogy az óvónők engem kérdeznek, hogy baj van-e itthon, merthogy kicsit megtorpant a fejlődésben. Kevesebbet mozog, figyelme szétszórttá vált (szó sincs már arról, hogy nyugton odafigyeljen valamire akár csak negyed órán át mint régen..stb.) Lelki okok szinte kizárva. Itthon semmi nem történt, és az óvónők szerint is ezt leszámítva nagyon jókedvű.Szerepjátékokat továbbra is szépen játszik, mosolygós, beszédes, lelki törés jelét nem látni. Akkor?

#óvoda #gyerek #fejlődás
2014. máj. 6. 23:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Forduljatok a gyermekorvosához! Léteznek olyan izombetegségek, amik ilyesmi tünetekkel jelentkeznek ebben az életkorban. Szerencsére nagyon ritkák, de ha tényleg ilyen kezdődik, a folyamat lassítása érdelében minél előbb meg kell tudni a diagnózist.
2014. máj. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg ennyire hirtelen változás történt, mindenképp először egy orvosi kivizsgálás kellene, pl. vérvétel, neurológia, mitudomén. Ha ezek negatívak, akkor a nevtant keresd fel és kérd a gyerek vizsgálatát. Mindenképp járj utána, hidd el, még mindig jobb, mint őrlődni és tologati a problémát magad előtt.
2014. máj. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
GYÓGYPEDADÓGUST felkeresni, de azonnal. mert 5 éves korig még meg lehet kezdeni a "korai fejlesztést" (nézz utána az interneten ennek a módszernek, ez a neve, hogy korai fejlesztés). ez egy fejlesztő módszer, de csak 5 éves korig sikeres. és nyugi a gyógypedagógus nem gyogyósokkal foglalkozik, emiatt most ne pánikolj be. tény, hogy az is a feladatai közé tartozik, hogy a halmozottan sérült embereket kezelje, de más egyéb dolgokkal is foglalkozik, például ilyemivel. segíteni fog...saját tapasztalat...de mivel ti már 4,5 évesek vagytok, nincs vesztegetni való idő
2014. máj. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindenképpen a gyerekorvossal konzultálnél!! MInél előbb, mert lehet valami van a háttérben. Egy vérvételből is sokminden kiderülhet.
2014. máj. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Korai fejlesztésre járunk, mert van egy apró testi problémája csak nem írtam le, mert irreleváns a probléma szempontjából. Szóval folyamatosan karban vannak dolog tartva, és most olvasom a tavalyi fejlődés neurológiai státuszát, ami szinte ömlenges hogy milyen ügyes, mennyivel fejlettebb a koránál.. stb... Ehelyett az idei :figyelemzavar, nagymozgasokban apróbb zavarok. Olyan, mintha kamaszkorban, kB. Olyan lett.
2014. máj. 7. 09:17
 6/15 A kérdező kommentje:
Bocs a tablet félre gepeltz
2014. máj. 7. 09:17
 7/15 anonim ***** válasza:

ja, akkor bocsi, ha már jártok, nem akartam fontoskodni ezzel. hm...hát érdekes...és ez az óvodán kívül más közösségekben is megfigyelhető látványosan? esetleg próbáljátok meg elvinni valahová, hogy ez közösség, helyszín függőe. például játszóház, unokatesók, játszótér esetleg valamilyen délutáni edzés féle, mint úszás vagy bármilyen sportos mozgásos foglalkozás.hogy ott is kitűnik e ez a dolog.

ami eszembe jutott, hogy írnál pár dolgot a táplálkozásról?mit kap enni egy nap ált.


aztán ha vissza tudsz emlékezni, a szülés eseményeire és hogy haladt a mozgásfejődése egy éves koráig.tehát, fejemelés,kitámasztás, kúszás, mászás,ülés kapaszkodás, csipeszfogás, elindulás...rendben haladt e vagy volt e valami eltérés. persze ezeket már lehet átrágtátok sokszor...csak érdekes lenne visszaemlékezni ezekre az alapokra

2014. máj. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ezekkel a mozgásfejlődéses dolgokkal kezdték, mielőtt fejlesztő tornára került volna sor. Ott a gyógypedagógus mire gyanakszik?

Mindenképp indokolt egy orvosi kivizsgálás.

2014. máj. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
a másik, hogy...igen a neurológusok is néznek valamit...és az is nagyon fontos és szükséges és nagyon nagy tudásuk van. ez kétségtelen,de a helyzet az, hogy esetleg el kellene menni egy dévény tornászhoz, hogy ő mit gondol. az egy annyira gyakorlatias tudás és módszer...sokazor jobban tudja mi a szükséges mint egy neurológus (ezt halkan súgta meg a nővérem nekem, aki neurológus. mert az én gyermekemnek is szüksége volt rá, de ha a gyerekorvos és neurológus javaslatára vártam volna, biztos, hogy nem jutunk el időben a dévényre, hanem magán úton mentem és jól tette, mert kiderült, hogy baj van és ezt ő előbb látta, mint az orvosok, ők mindig csak mondták mi, van de várjunk még várjunk még....)
2014. máj. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
aztán lehet már voltatok a dévényen is...de akkor is érdemes lenne kikérni a véleményüket...olyan sok mindennel találkoztak már...
2014. máj. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!