Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig adtok tápszert a...

Meddig adtok tápszert a babátoknak? Mikortól váltotok boltitejre?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy 1 éves kor alatt nem lehet, de nem is ez a kérdésem! Az 1 évesnél idősebb babákról van szó...
2009. dec. 28. 06:59
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Én soha nem adtam a gyerekeimnek tápszert.! hónapos koruktól adtam nekik tejet és természetes gyümölcsöket,zöldségeket.Mindhárman egészségesek,és nem is lettek allergiásak semmire.Minél később kap egy gyerek természetes ételt,annál nagyobb a valószínűsége az allergiának,mert az immunrendszere nem tud védekezni megfelelően.Igaz,hogy a tápszergyártók ennek az ellenkezőjét hirdetik.25-30 évvel ezelőtt nem volt ennyi mindenre allergiás gyerek,mert nem tápszereken nőttek fel a babák.
2009. dec. 28. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszolóval egyáltalán nem értek egyet.Jó nagy baromságokat irt, teljesen más volt 20-30éve ezzel nem kell példálozni.Nem véletlenül van kitalálva hogy a gyerek ételeit milyen sorrendben és mennyi idős korában kell bevezetni.Az előttem szóló valószinűleg 6 hónaposan már pacalt etetett a gyerekeivel...

A lányom 15 hónapos egy éves kora után hagytuk el a tápszert (amit reggel este kapott csak) de nem bolti tejjel váltottam ki hanem gyerekitallal.De bevezethettem volna a sima tejet is de azt még egyenlőre hanyagolom.

Ja amúgy soha semmire nem volt allergiás pedig tápszert kapott születése óta, de betartottam a "szabályokat" a hozzátáplálásnál.

2009. dec. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Na akkor én vagyok a középút :-)sajnos nem volt tejem, így tápszert kapott, majd mikor 1 éves elmőlt, akkortól kapta a bolti tejet, másfél éves koráig forralva, azóta pedig simán. Seemi baja, lekopogom.
2009. dec. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És mi a helyzet azokkal a gyerekekkel, akiknek a családjában van tejallergiás(pl.édesapja)?
2009. dec. 28. 11:02
 5/9 anonim ***** válasza:

Ezen a kérdésen már sokat gondolkodtam, és sajnos úgy érzem, hogy az igazságot nem fogjuk megtudni. Nem tudhatjuk, hogy a tápszergyártók mekkora nyomást fejtenek ki a táplálkozás kutatókra. Pl. ha ők szponzorálnak egy kísérletet, akkor nyilván nem a legobjektívebb eredmény születik. Sajnos a világot a pénz uralja.

Én 1 éves korig fogok neki tápszert adni, de ha nálatok az apa allergiás, akkor a védőnő tud talán tanácsot adni.

2009. dec. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A védőnő helyesli a dolgot,ezek aqz én aggályaim.
2009. dec. 28. 12:38
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiam 13 hónapos koráig kapott tápszert reggel és este. A tejet 11 hónaposan kóstolta meg. Most 17 hónapos reggel-este babatejet iszik, és ha kér, kap tejet, kakaót, de nem az immunofortis-os babatej helyett, hanem amellett.

Amiben nem hiszek: három éves korig nem szabad tejet adni a gyereknek, mert menten allergiás lesz.

Amiben hiszek: a babatejben, tápszerben lévő vitaminkészítmény támogatja a kicsi immunrendszerét, mintha sokáig szopizna.

Azt hiszem a "hiteim" :) nem tévesek, mert a gyerekem se nem allergiás, se nem beteg (eddig egyszer volt lázas, tavaly télen az influenza miatt).

2009. dec. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Lányom 13 hóig szopizott,aztán babatejet kapott.Akkor ivott tehéntejet,amikor már ugyan azt reggelizte mint mi tejjel,és leemelte a konyhaszekrényről napközben is a tejesdobozt és gyakran meghúzogatta./nem tartunk hűtőben tejet,mert olyan sok fogy Nálunk,hogy nincs ideje megromlani a konyhaszekrényen, még nyáron sem/Kb 18 hós lehetett.

És Én sem támogatom az idő előtti tejadást.Nem vagyok elvakut anyuka,de a tehéntej a kisbocik igényeinek kielégítésére szolgál,ami így nem kezelt formában nem feltétlen jó egy 7-10 kg-os embergyereknek!!!!

2009. dec. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
13-14 hónapos korában kezdtem fokozatosan belekeverni a tápszerbe a tehéntejet, mert volt tejallergiás a családban. Fokozatosan növeltem a tej arányát, soha nem okozott gondot, kb 5-6 hét volt, amíg a tápszerről átálltunk a tejre.
2009. dec. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!