Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mindenki következetes tud...

Mindenki következetes tud lenni, csak Én nem?

Figyelt kérdés
Két gyermekem 7 és 3 évesek.Folyton ellenkeznek és,mindig alkudoznak Velem.Tudom következetesebbnek kellene lennem,akkor amit egyszer megmondok az úgy van.De azt hiszem,hogy Én nem tudok ilyen lenni.Az Én természetem is elég szertelen.Már annyit próbálkoztam szabályokkal,házirendel stb,de hasztalan.Csak Én vagyok ilyen szerencsétlen Anya?
2009. dec. 28. 16:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, itt vagyok például én! 4 éves a kislányom, erősebb személyiség, mint mi a férjemmel együttvéve. Egy ideig nagyon jól ment a következetesség, ám mióta kibontakozott (igencsak) a saját személyisége, azóta állandóan ütközünk. Leginkább velem, mert ugye apa csak este van itthon, akkor meg buli van, hancúrozás, játék. Egész nap meg én harcolok vele.
2009. dec. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Egyébbként minden ok velük,csak öntörvényűbbek,makacsabbak az átlagnál.És nem szerintem,hanem a Nevelőik szerint is.Pl a 3 éves lányomnak szólok,hogy vigyázzon,mert koszos lesz,akkor Ő mondja,hogy majd vesz fel másik ruhát,ezt meg kimossuk.Mit mondjak erre,végül is igaza van nem?
2009. dec. 28. 18:46
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

igen, pont ez van nálunk is, olyanokat válaszol vissza, ami végülis teljesen helytálló, meg logikus, csak úgy emlékszem, a mi gyerekkorunkban még nem "illett" ilyeneket, vagy bármit is visszaválaszolni. :-))


Vagy engem például azzal akaszt ki, hogy ha azt mondom, ha megetted az ebédet, olvasok mesét, erre jön a válasz: anya, ha olvasol mesét, megeszem az ebédet. És akkor a hülye anyja ebéd közben mesét olvas neki. :-)) Ezt mondjuk én rontottam el totálisan, mert mindig nagyon rossz evő volt, és csak játékkal, meséléssel tudtam ott tartani kicsi korában az asztalnál, hogy amíg játszik, mesélek, legalább becsempészek pár falatot a szájába. Nos, ez az állapot csak annyiban javult, hogy önállóan eszik, a mennyiség változó, de az esetek 80%-ában kell valami plusz elfoglaltság mellé.


De ez csak egy kiragadott példa volt, ezer ilyen csiki-csuki alku van egy nap köztünk.


Vagy nem akarom engedni, hogy az ágyon ugráljon. Válasz: de anya, a gyerekek szeretnek ugrálni, egészségesek lesznek tőle! :-)) Ha mondom, hogy ugráljon a padlón, rögtön mondja, hogy de az nem jó, nem rugózik.

Végülis igaza van, de akkor is!!!! :-))

2009. dec. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is ki tudott találni jó magyarázatokat, úgyhogy én is rászoktam. Megdöbbentő, hogy ezeket a pöttöm emberkéket is meg lehet győzni érvekkel- az esetek többségében. Az alkiudozás pedig minden ember életének része.- Még a felnőtteké is!

Egyébként én azokban a kérdésekben vagyok következetes, ami veszélyes, vagy egészségtelen valamilyen szempontból. Ld.:kaja előtt nincs édesség, de mivel a fiam rossz evő, ha megmondja, hogy milyen "rendes" ételt szeretne, akkor válogathat.

Azért pedig ne járjon jutalom, hogy megevett valamit. Ha éhes lesz úgyis eszik.



Sok sikert!

2009. dec. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kérdés bennem is felmerül nap mint nap. Örülök, hogy nem én vagyok az egyetlen szertelen. Próbáltam én is de szerintem nem változom.
2009. dec. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.A bosszantó az,hogy sztem a gyerekek,még be is tudnák tartani a szabályokat,de Én meg az Apjuk nem....Ezért mond csődöt minden.Elég intuitiv jellemek vagyunk mind a ketten,ezért nálunk sokszor ahogy esik úgy puffan módjára működnek a dolgok.
2009. dec. 29. 15:48
 7/7 A kérdező kommentje:

Minden gyereknek meg kellene érteni azt,hogy Pl:Azért mert azt mondtam!

Vagy,hogy:Mert Én így akarom,és kész!

Annyi gondom van így velük,hogy csak az észérvekre hallgatnak.Meg kell értetni velük,hogy mit miért nem teszünk.

Annyit kell így dumálni Nekik!

2009. dec. 29. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!