Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Menyire engedsz a hisztinek...

Menyire engedsz a hisztinek 2-2,5 éves gyermekednél? Én nem, következetes próbálok maradni.

Figyelt kérdés
Ma pl. nem akart levest enni, csak palacsintát. 5 percig ment a hiszti, mondtam neki, hogy nyugodjon meg. Felvettem, meg is nyugodott, megbeszéltük, hogy egyen egy kis levest, és kap palacsintát is. Evett is levest. Mindég törekszem arra, hogy kompromisszumot kössek vele. De amit nem szabad azt nem szabad. Sajnos sok ellenpéldát is látok. Pl. barátnőm kislánya. Minden megvan neki engedve. Múltkor késsel rohangált a lakásba, az ütő megállt bennem amikor megláttam.Anyukája meg, ja így szokta. 3 éves a kislány. Nem tartom magam tökéletes anyának, ne értsetek félre, csak kíváncsi vagyok.Más lehet, hogy másként csinál dolgokat mint én. Én mindent úgy csinálok, ahogy nekem jó, és ahogy gondolom.
2011. ápr. 16. 13:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
Tokeletes!Akkor miert is van a kerdes?Meg kell veregetni a valladat,hogy klassza anya vagy?
2011. ápr. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Én múltkor vettem fagyit h majd ebéd után eszünk belőle. Meg ettem az ebédet,és utánna mertem fagyit. Tesóm lánya 4 éves mondta h ő is kér. Én mondtam neki egyen ebédet és akkor ehet. Evett vmit az igaz,de ugy h rossz volt nézni. Öklendezett,meg mondta h már fáj a hasa. Talán két kis kanállal evett. Én meg mondtamh szegény ha fáj a hasad akkor sajnos fagyit sem ehetsz,de ha nem akarod akkor ne edd megaz ebédet se. Erre mondta h kér fagyit mert evett ebédet,meg már nem fáj a hasa. én mondtam hnem kapsz mert szinte nem is ettél. Erre üvöltve földhöz vágta magát. Tesóm elmondott mindenféle irigy dögnek h sajnálom azt a kis fagyit a lányától. mondm én csak szerettem volna ha elöbb ebédel,utánna eszik édességet,de megkaptamh ne szóljak bele h ő hogyan nevei a gyerekét,és adott neki fagyit
2011. ápr. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%

:D


"Bezzeg László a szomszéd házból négy káefté Hat elemi, Luxus qrvák a tamtam bárból én meg valakire verjem ki"


"Bezzeg zoltán az apja volt ám az első butikos a városban, úgy hívják, hogy doktor zoltán, de kubikus lenne az átkosban"

2011. ápr. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
Bezzeg ti vagytok a mintaanyák bezzeg bezzeg bezzeg!!!!!!!
2011. ápr. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Az én ismerősöm röhögve mesélte, hogy elaludt a kanapén este mielőtt lefektette volna a gyereket. Felébredt hajnalban mert szomjas volt, a kisfiú meg ott aludt a konyhaszőnyegen. Nem vitte be az ágyába nehogy felébredjen.

Ja és orvosok a szülei.

2011. ápr. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
Nekem sose hisztizett egyik gyerekem se :-)))
2011. ápr. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Anyámnak se hisztizett soha egyik gyereke sem. :)))

Ja, meg mindig rendesen ettek, meg korán szobatiszták voltak, stb. stb.

Jól kezeled a hisztit, de valami mást biztos te is rosszul csináltál. Örülj neki, hogy magától lenyugszik, nálunk az szokott segíteni ilyenkor, hogy hideg vízzel megmosom az arcát, arra egyből abbahagyja.

Persze nyilván a barátnőd se egészen normális, hogy a kislánya késsel rohangál, és ő ezt hagyja...

2011. ápr. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
71%

Változó mennyire engedek. A Te példádnál maradva, szokta mondani pl fél 12-kor hogy finomságot kér. Ilyenkor természetesen nem kap, leülünk ebédelni és utána adok. Van hogy ezt egyből elfogadja, van hogy hisztizek egy sort, van, hogy csak két falatot eszik, közli hogy tele a pocakja kéri a finomságot. Ilyenkor azért próbálom még rábeszélni néhány falatra, de ha nem eszik, nem eszik. A nasit meg kapja, végülis elfogadta, hogy ebéd után van.

Ha azért hisztizik játszótéren mert még maradna, de menni kéne mert a hugi éhes, akkor engedni szoktam egy kis pluszt (kb. 5 percet), hogy ne az legyen hogy a hugi miatt nem játszhat.

Boltban ha valamit szeretne, egyet választhat, a többit ha kéri, nem szoktam engedni.

Szóval szituáció függő, mindenért nem akarok vele harcolni, de vannak alapdolgok (ilyne az ebéd előtt nincs édesség) amit mindig betartok.

2011. ápr. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nézd a nagyobbal még hiszti sem lenne 1 percig sem, egy szóra megenné a levest és aztán a paplcsintát (sőt ő cukorbeteg, azt mondanám, most leves és palacsinta neked nem-azon sem hisztizne egy percig sem)- úgyhogy én még bezzegebb anya vagyok, mint te.

A kicsi ha azt mondanám neki leves és utána palacsinta, nem enne sem levest sem palacsintát és nincs az az isten aki rátudná venni, ő kihagy 4-5 étkezést is lazán. Nála nincs kompromisszum, meg majd ha.. De mondjuk hiszti nélkül csinálja mindezt, ezt a javára lehet írni.

2011. ápr. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Jézusom aki probálja jol csinálni az a baj,aki másként csinálja az a baj..........
2011. ápr. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!