Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most mit csináljak? Rossz...

Most mit csináljak? Rossz ember vagyok? Milyen megoldás lehet erre a problémára?

Figyelt kérdés

A párom 7 éve megcsalt. Egyszeri alkalom volt, megbocsájtottam. Később kiderült, hogy a nő gyermeket vár tőle. Akkor úgy volt, hogy elvállunk, de végül együtt maradtunk és a gyerek is hozzánk került. Egy év múlva én is teherbe estem, aminek nagyon örültem.

Mindkét gyereket sajátomként neveltem.. eddig.

Most viszont a nagyobbik elkezdett az anyjára hasonlítani.

Ma délelőtt kint játszottak, és ahogy nevetett egyből az anyja jutott eszembe. Hirtelen olyan gyűlöletett éreztem, hogy legszivesebben megütöttem volna, vagy még rosszabb.Pedig semmit se tett, csak nevetett. Így utólag tudom, hogy nem tehet róla, hisz nem is ismeri a biológia anyját.

Nem tudom, hogy a páromnak elmondjam-e?

Pár napja volt egy hasonló eset, akkor se ütöttem meg.

Később mi lesz ebből?


2014. máj. 18. 13:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Beszélhetsz erről a pároddal, de férfi lévén nem fogja megérteni. Viszont itt ütközik ki, hogy te nem bocsátottad meg a 7 évvel ezelőtti esetet, a gyerekre haragszol azért amit az apja meg az anyja tett. Ezt magadban kell helyre tenni, de igen gyorsan.
2014. máj. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért itt fejben van a probléma! Gondold magad elé a szitut kivülállóként. Látsz egy anyukát (jelen esetben téged) játszani egy gyerekkel, aki csupán jó kedvből nevet egyet, erre anyuka lekever egyet....! Ne cseszd el a dolgokat. Magadban tedd helyre, vagy beszéld meg a pároddal, mert ez a gyerek nem érdemli meg, hogy ő szenvedjen a párod félrelépése miatt. A gyereknek kéne a legutolsónak lenni, akin levezeted a feszkót. Nekem is van olyan ember a környezetemben aki egy az egyben olyan habitusú, kinézetű, sőt hanglejtésű, mint az anyám, aki csak fájdalmat és keserűséget okozott nekem. Most keverjek le neki egyet? Ugye nem kéne. Nem tehet róla.
2014. máj. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
13%
Igen, rossz ember vagy!
2014. máj. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

3.!

Te meg egy tuskó vagy!

Kedves kérdező! El tudom képzelni, milyen rossz lehet Neked. Az lenne a legjobb,ha felkeresnél egy pszichológust, biztos tud Neked segíteni. Tényleg úgy tűnik, nem tudtad feldolgozni, hogy megcsalt a párod. (ez sem csoda)

Hogy szólj-e erről a férjednek? Nem tudom. Te ismered, Te tudod (ha tudod), hogy mit reagálna erre, felfogná-e, hogy miről beszélsz.

Később mi lesz? Ha nem kérsz segítséget: egyre rosszabb lesz. Ha jól matekozok, akkor 6-6,5 éves. Mi lesz 5-10 év múlva, ha még jobban hasonlít a szülőanyjára?

2014. máj. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy rossz ember, elég rossz ez a helyzet, szerintem jó, hogy tudatosítottad magadban ezt az érzést és lehet rajta dolgozni, szerencsére nem csak ösztönlények vagyunk. Gondolj arra, hogy a gyerek nem csak az anyukájára, hanem az apukájára is hasonlít és a nevelés is nagyon sokban számít, ezért inkább rátok hasonlít sok mindenben és nem a biológiai anyára.
2014. máj. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Figyelj, nem könnyű feldolgozni ezt a helyzetet, csoda, hogy eddig nem volt probléma. Ki kéne beszélned magadból. Érdemes lenne, ha van rá pénzed és időd, pszichológushoz menni. Megérné, biztos segítene. Ha fel tudod hozni magadban ezt a problémát és az összes háterét, akkor szembe tudsz nézni vele. Nem a gyereket utálod, hanem az anyját. AMi érthető. Mindig el kellett ezt folytanod, a párkapcsolatod és a gyerekek békéje érdekében. Nyilván örökké nem tarthatod elfojtva, valemilyen formában ki fog jönni. Inkább akkor jöjjön kontrollált formában.
2014. máj. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy rossz ember természetesen, miért is lennél, hiszen nem cselekedtél rosszat, csak a negatív érzések és gondolatok gyötörnek.

Pszichológust, pszichoterápiát ajánlanék, akár pár alkalmas konzultációt csak, de mindenképpen szakembert! Segít feldolgozni, megérten, átértékelni a helyzetet. Az érzelmeket nehéz racionalizálni, pláne interneten.

2014. máj. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!