Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 25 hónapos és egyre válogatósa...

25 hónapos és egyre válogatósabb! Mindenevő volt most már alig eszik valamit! Valakinek hasonló problémája?

Figyelt kérdés
25 hós a fiam 21 hónapos koráig mindent megevett.azóta ránéz az ételre és ha nem szimpatikus neki bármit bevethetek nem eszi meg.olykor a szájához emeli és megnyalja de leteszi kb 5 étel van amit hajlandó megenni és sírva tudnék fakadni ,hogy na most mi legyen.vigyem orvoshoz?én csinálok valamit rosszúl?én okoztam valami zavart az étkezésében?pedig nagyon kevés nasit adtam neki eddig.az édességet nagyjarészt próbáltam elkerülni.tanácstalan vagyok.esetleg valaki aki hasonlóan járt igy milyen trükkel vagy megoldással jött helyre az evése?kinövi esetleg!hozzáteszem 17 kg a súlyával nincs baj csak tényleg madárnyit eszik és 5 félére összpontosít!

2014. máj. 22. 12:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! Fiam dettó. Kicsinek zabált szó szerint és bármit. Aztán neki is jött ilyen időszak,de nyugi,mert csak átmeneti. Most az oviban ő a legnagyobb étvágyú gyerek. Majdnem 6 éves 134-es ruhákat hord és 27 kg. Arányos,magas gyerek. Add neki amit szeretne,mert ha erőlteted,akkor csak megutálja az étkezést. Hagyd figyelmen kívül,meglátod hamarosan visszatér a korábbi étvágya:)
2014. máj. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hasonló problémám nekem is van, a jó étvágyú fiam mára odáig jutott hogy imádkozni kell neki hogy egyen. Nem reggelizik itthon semmit, ebédre és vacsorára eszik egy keveset. Ha elviszem napközibe, ott mindent lelkesen megeszik, illetve a nagyszülőknél is, ott 1 hét alatt hízott fél kilót (azt azóta kamatostul leadta), most 23 hónapos és 10,5 kg :( Múltkor kórházban volt egy betegség miatt, ott is evett. Amióta hazajött, nem eszik. Pedig TÉNYLEG jól főzök, és ha péksüteményt veszünk neki, azt sem eszi meg. Csak a napköziben. Nálunk a közösségbe vitel segített ezen, se sajnos 3 napig megy, 3 hétig beteg, és akár kórházba is kerül.
2014. máj. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az én fiam 23 hós és hasonló helyzetben vagyunk. 18 hósan kezdte, addig mindent megevett! Aztán egyik napról a másikra nem evett meg semmilyen (!!) gyümölcsöt, majd kiiktatta a főzelékeket é a többi. Ez mind egybeesett a hisztikorszak megjelenésével. Nem tudok jót tanácsolni, i türelemmel viseltük, bár rágtam a kefét rendesen. Ha nem eszik, hát nem eszik egy-egy étkezésre, 86 cm és 13 kiló, nem fog elfogyni. Lassanként újra elkezdett megeszegetni mindenféle ételt, de nem úgy, mint korábban. Idővel rájöttem, hogy a gyümölcsöket idényükben jobban szereti, újra eszik azóta almát, szőlőt, cseresznyét. A zöldségeket nem szereti főzelékben, viszont ragulevesben, zöldségköretként bármennyit és bármikor. Mindenféle húst eszik, mindenféle módon elkészítve. itt a gyk-n kaptam egy tanácsot egy anyukától, hogy számoljam össze, mennyi mindent eszik meg valójában a fiam és mennyi egészséges étel van közötte. És igaza volt! A főzelékeket nem csípi, na bumm. Szerintem ha nem erőlteted, akkor lassan visszajön az étvágya. Egyedül eszik amúgy? Szoktatok közben játszani tévézni? Nassolni szokott? Ezek a dolgok, amikkel el lehet rontani szerintem, mással nem hiszem. Ez ilyen dacos korszak, dacolnak az evéssel is. Vagy nem jönnek a rágófogai? Az is okozhatja! Amúgy az anyákban ez az etetési ösztön nagyon erős. Tudom magamról, mert a kisfiam tényleg nagyon husis, de nem egyszer volt olyan, hogy sírtam, mert nem ebédelt... Pedig hát nem fogyott le :D
2014. máj. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!