Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehetséges hogy tejallergiás...

Lehetséges hogy tejallergiás vagy hasonló lenne a 4 éves fiam?

Figyelt kérdés

szinte születsésétől kezdve,kb 6 hónapos korától tiszta kiütés,ekcéma,olyan mint a reszelő a 2 felső karja,meg az arca,háta felső része,mellkasa néha.Sokszor voltunk már bőrgyógyásznál,de mindig csak a szteroidos krémeket irták fel neki....

A tünetei:

-ezek a kiütések(mint az apró pici pattanások,és érdesek)

-szinte állandó haspuffadás (olyan mint aki terhes)

-laza széklet szinte mindig(egy nap van hogy 3x is kakál)

-állandó felsőlégúti megbetegedések,hörghurut,tüsszögés,köhögés...stb,egyébként asztmás is,amire másfél éve szed állandó gyógyszereket

-esténként alig lehet lefektetni,nagyon nehezen alszik el.

-hasfájásra néha szokott panaszkodni


hirtelen ezek jutottak eszembe.Lehetséges a tejallergia,vagy laktóz érzékenység vagy ilyesmi?A gasztrora kell ilyenkor menni ha szeretném kivizsgáltatni?

Milyen vizsgálatokat csinálnak?

Köszönöm!


2014. ápr. 17. 09:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Már előbb el kellett volna vinned!!Kérj háziorvostól beutalot gasztoenterologiára,csinálnak egy vérvételt és megtudjátok mi a baj.Doki sose mondott rá semmit??
2014. ápr. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

nem,mindig mindent az asztmájára fogtak...

az ekcémát meg arra hogy ő ilyen alkat,és csak szteroidos krémek vannak rá..én meg nem fogom az egész testét azzal kenni...mert persze,addig jó még kenem,de amint abbahagyom,újra olyan lesz.

2014. ápr. 17. 10:43
 3/6 anonim ***** válasza:

Mielőbb gasztrora kell vinni! (Nem mostanában kaptok majd időpontot sajnos.)

Simán lehet lisztérzékenység is. Arra van teszt, amit otthon meg tudtok csinálni és ha pozitív, akkor már ezt is tudod közölni az orvossal.

kb.4000Ft. [link]

2014. ápr. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ez így látatlanba is azt mondom tuti valami allergia!

Szteroidos krémekkel ne kend!Nagyon durva!

2014. ápr. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszönöm!

Tudom,sajnos 2-3 hónap az előjegyzés... :( néztem magánredelést,de 10 ezer ft az első konzultáció....sajnos arra most nincs pénzünk,de a 2-3 hónap az rengeteg idő még....

Olvastam hogy a tüneteknél az is szerepelt,hogy alultápláltság,fogyás.Nálunk ez pont forditva van,van hogy alig eszik,mégis hizik...

2014. ápr. 17. 15:57
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, lehet tejallergia. Az én lányomnak is hasonló kiütései vannak, és a vérvétel igazolta a tejfehérje allergiát. Ha nem tudod most orvoshoz vinni, kipróbálhatod, hogy megvonod tőle teljesen a tejet és mindenféle tejterméket néhány napig. Ha javul a bőre, valószínűleg a tejtől van. Figyelj arra, hogy nagyon sok termék tartalmaz tejport, kazeint. Ezeket is kerülni kell.
2014. ápr. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!