Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit jelent az hogy 5 eves...

Mit jelent az hogy 5 eves lanyomnak a bal fuleben a dobhartyaja mogott van egy kis folyadek?

Figyelt kérdés
Tavaly es az iden is volt full gyulladasa 3-4 alkalommal feb.-apr. kozott.Mindig magatol kifolyt neki.Most elvittem megnezetni azert (angliaba) fuleszetre ott minden teszte jo let de mondtka hogy a bal dobhartyaja mogott van egy kis folyadek.A doki azt mondta tobb gyereknel is elo szokott fordulni.Baj akkor van ha mind a ket fuleben van es nyomja a hallojaratot ami hallas csokkeneshez vezethet...Most megvan fazva es tobb hete kohog es eszrevettem hogy tobbszor kell szolnom es mondja is nem hallom....ami ijeszto de gondolom ez a megfazas miadt van.1 hete voltunk a dokinal akkor szep volt a fule azt mondta.De nem faj neki.Oktoberben kell visszamennunk majd.Csak azert hogy figyeljek neki!Ha valaki volt hasonlo helyzetben irjatok mar rolla!Elore is nagyon koszonom!
2014. máj. 25. 16:51
 1/5 anonim ***** válasza:

mármint mi volt szép a fülén? nem nézik a hallás csökkenést hanem mérik, kis fülhallgatót dugnak a fülébe és egy gép kirajzolja, hogy mennyit ver vissza. ezzel tudják megállapítani, hogy van-e a fülébe valami. ami egyébként úgy kerül oda, hogy nem fújja ki rendesen az orrát, vagy ha meg van dagadva a mandulája akkor hiába fújja az orrát, mégis a fülébe megy a váladék.


mi hónapok óta járunk, sajnos nem javul a hallása, sőt, most már levegő is van a fülében :( most megvártuk még a szép időt és ha most se javul akkor sajnos felszúrják a fülét.


egyébként nem számít, hogy egy vagy két fül, meg kell oldani, mert ha nem, akkor hosszútávon lehet halláscsökkenése, vagyis elromlik a hallása.

2014. máj. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A glue-ear, amikor a dobhartya mogott felgyulemlo folyadek nem urul ki (altalaban az orrmandulak megnagyobbodasa is hozzajarul), ami valoban eleg gyakori es altalaban mulo allapot. Amennyiben tartosan fennall, mint 5 eves kisfiam eseteben (neki ketoldalu), ugy valoban hallascsokkenest okoz. Kb. ugy hall mindent mintha viz alatt lenne. Ez okozhat problemakat az iskolaban angoltanulas szempontbol, mert az uj szavakat rosszul hallja, rosszul tanulja meg, illetve onbizalomhianyt mivel sokszor nem erti, nem hallja rendesen a korulotte tortenteket, amit kerdeznek, amit kernek tole. Altalaban a GP diagnosztizalja. Amennyiben 5 kurzus antibiotikumon esik at a gyerek a sorozatos fulgyulladasok miatt, vagy az iskolaban/ ovodaban szolnak erte, akkor a GP beutalhatja egy ENT (ful-orr-gegesz) szakorvoshoz, ahol csinalnak hallasvizsgalatot. Gondolom ti ezen atestetek mar. A fiamnak mindossze 20% hallasa maradt jelenleg, 6 honapot kell varni a mutetre, ami egy grommit (csovecske a debhartyan keresztul) es az orrmandula eltavolitasa. Allitolag a mutet utan azonnal helyrejon a hallasa. Mar nagyon varjuk, mert sajnos 3 eve kuzdunk vele, es itt nem kapkodjak el. Altalaban ha meg van zva akkor meg rosszabb a helyzet. Javaslom, ha az ENT-nel nem voltatok meg akkor surun vidd a GP-hez, akkor hamarabb tudjak gyogyitani.
2014. máj. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bocsanat, eleg faradt vagyok es elsore csak a kerdesed egyik felet tudtam ertelmezni :). Csak gyorsan akartam valami hasznalhatot vaszolni. Az en kisfiamnak sem faj a fule, csak 2-3 eves koraban at vettuk eszre, hogy a szankat nezi mikor kerdezunk valamit, meg mindig visszakerdez hogy mit mondtunk. Aztan az oviban nagyon lassan tanult meg uj szavakat, gyakorlatilag a magyar szavakat is elkezdte rosszul mondani. Akkor vittuk orvoshoz, csak GP-hez aki megnyugtatott, hogy milyen gyakori es hogy elmulik. Aztan folyamatosan evekig hol jobb lett kicsit, hol rosszabb. Mindig azt mondta aGP hogy majd elmulik, kinovi, ne aggodjunk. Hogy nem a hallasaval van a baj, hanem a ketnyelvu gyerekek sokszor keverik a dolgokat es lassabbak is beszed ugyileg. Iden fiam elkezdte az iskolat, eszrevettem hogy gondjai vannak, megint nyaggattam a GP-t. Nagynehezen honapok utan eljutottunk az ENT-hez es a hallastesztek (nekunk 3 felet csinaltak) kimutattak hogy nagyjabol 20%-os az akkor jelenlegi hallasa. Mindket fulere... Nem tudtam sirjak hogy tok suket, vagy oruljek, hogy vegre kiderult hivatalosan is (senki nem hitt nekunk addig). A hallasvizsgalat utan rogton fogadott a doki, aki elmondta, hogy csak akkor hajlando megmuteni a gyerek fulet, ha fel ev mulva visszamgyunk es nem javul a hallasa addig. Szoval varunk augusztusig, es akkor hallasvizsgalat es ha nem jobb a fule, mar pedig nem jobb, akkor mutet. Eszre fogod venni, ha nagyon bedugul neki, mert tenyleg szo szerint alig hallanak olyankor, de szerencsere ti folyamatos ellenorzes alatt vagytok. Allaban tenyleg kinovik, tok ritka hogy evekig tart. Az. hogy tartos hallaskarosodast koz az pedig meg annal is ritkabb.
2014. máj. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!Mar voltunk az ENT-n a korhazban.A vizsgalatok mind jok lettek.Eloszor levegot fujtak a fulebe,majd egy szobaba ultunk be ahol kockakat kellett beletenni amikor sipolast hallott a fuleben.Amikor kimentunk en leultem es megneztem a leletet amin az volt hogy sikeres volt a vizsgalat.A doki mondta azt hogy a levegos befujasnal volt kis elteres a bal fulnel ,ott van egy kis folyedek.Amire azt mondta figyelni kell!Igy oktoberre kaptunk idopontot hogy visszamnejunk es megnezik.Alig hogy voltunk a fuleszeten par napra ra megint megfazott es bevan dugulva az orra es eszrevettem hogy nem hall annyira!Sokszor visszakerdez hogy mit mondtal anya?Felelmetes!De remelem ez a megfazas miadt van.Neketek pedig minden jot kivanok!Kivanom hogy ne kelljen mutet de ha megis gyors gyogyulast kivanok!Egy egyutterzo anyuka
2014. máj. 28. 12:20
 5/5 anonim ***** válasza:

nemtudom,lehet itt találsz 1-2 hasznos infót:

[link]

2014. máj. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!