Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kapzsi és birtoklásmániás a...

Kapzsi és birtoklásmániás a gyerekem, hogy szoktathatnám le erről?

Figyelt kérdés

Még csak öt éves, de már most nagyon durván kiütközik rajta ez a tulajdonság, és roppant zavaró.

Akárhová megyünk, akármilyen programot szervezünk, neki minden ilyen alkalom kizárólag arról szól, hogy kapjon valamit. Játékot, képeskönyvet, ruhát, édességet, akármit.

Persze nem veszünk meg neki bármit, amit a száján kiejt, hiába hisztizik. Kb egy éve kezdődött nála ez, de nem javult a helyzet, hiába kap következetesen kisebb büntit az ilyen jellegű hisztik miatt.

És ami ennél is rosszabb, kb semmi más témája nincsen, mint hogy ő mikor kitől mit kapott, illetve hogy még miket szeretne kapni. A hétvégére elvitték a nagyszülei, és amikor jöttek hazafelé a gyerekkel, felhívtuk telefonon és kérdeztük, hogy érezte magát a hétvégén. Erre három percen keresztül sorolta hogy mit kapott, illetve miket nem vettek meg neki a nagyiék, aztán lerakta a telefont. Pedig egy csomó programjuk volt, csomó élmény érte(Balaton, etettek hattyúkat, voltak aquaparkban, voltak kirándulni, voltak bábszínházban), és még csak meg sem említette ezeket. És sajnos ez az általános nála. Nagyon zavar, én ezt szörnyen rossz tulajdonságnak tartom, és aggódom, hogy nem növi ki és egyetlen barátja se lesz emiatt.

Mit tehetnék, hogyan kell ezt kezelni? Az, hogy nem veszünk meg neki akármit, az alapvető, mindig is így volt, de úgy tűnik, ez nem elég. Valakinek valami ötlete van esetleg?



2014. máj. 26. 07:09
1 2
 1/15 anonim válasza:
Semmiképpen sem szabad megadni neki azt, amit kér. Lehet, hogy még kicsi, de meg kell próbálni neki elmagyarázni, hogy ez így nem helyes.
2014. máj. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Igen, ezt csináljuk mi is. Lassan már ott tartunk, hogy csak olyasmit veszünk neki, amire szüksége van, például ruhát vagy cipőt.

És ha megyünk valahová, előtte mindig megbeszéljük vele, hogy "az a lényeg, hogy jól érezzük magunkat és hogy együtt legyünk", és elmondjuk, hogy semmit sem fog kapni, az az ajándék, hogy elmegyünk ide vagy oda. Ő rá is bólint ilyenkor mindig, de aztán már általában az első sarkon meglát valamit, amit szeretne, és kezdődik is a hiszti. :(

2014. máj. 26. 07:21
 3/15 anonim válasza:
93%
Csak következetességgel tudtok úrrá lenni a viselkedésén. Ha valami nem, az akkor is nem legyen, ha a feje tetejére áll.
2014. máj. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
62%

Ez kizarolag a ti hibatok egyik gyerek sem igy szuletik.

Egyszeru nem kell vele foglalkozni nem kell rola beszelni.

Tobbet kell a gyerekkel osszebujni es a programok olyan helyen legyenek ahol fu fa virag van es bolt nincs igy megtanulja kapni szeretetet lehet targyak nem szamitanak.

Bar 5 evessen a kicsi lanyom orizgetett egy csigat ,,kapta,,

2014. máj. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%
Csak óvatosan mondom és nem biztos, hogy igazam van. Ezeknek a gyerekeknek a "szeretet" mindennapos kifejeződése hiányzik, ami a testi-lelki kontaktusban nyilvánulna meg. Rengeteg időt kell velük eltölteni, rájuk fordítani, velük játszani. Sokszor az is elég, ha csak mellettük van valaki, aki mintha játszana velük, mintha velük foglalkozna. Eközben a simogatás, a dícséret, az elismerés kell nekik. Mindezek hiányát a gyerek a tárgyak birtoklásával próbálná ellensúlyozni.
2014. máj. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Következetesek vagyunk. Többször előfordult már, hogy elkezdett hisztizni hogy ő akarja(!) ezt vagy azt a dolgot, és ha nem hagyta abba, simán hazavittük a moziból a film közepén, vagy az állatkertből fél óra után.

Csak kicsit meg vagyok ijedve, hogy hiába vagyunk következetesek, egy év alatt sem javult semmit a helyzet.

Fogalmam sincs, ezen kívül mit tehetnénk még. De már ott tartok/tartunk, hogy nem is szeretek vele lenni, ha meg elvisszük valahová, szabályosan görcsbe rándul a gyomrom már az indulásnál. Persze szeretem őt, de ez az irgalmatlan önzés meg kapzsiság teljesen kiborít. Nem így neveltük, szóval biztosan nem nevelési hiba. Talán ilyen az alap személyisége, bár fogalmam sincs, hogy kitől örökölhette, se én, se az apja nem vagyunk ilyenek, és hirtelen nem is tudnék hasonló hozzáállású személyt mondani a rokonságunkból sem.

Nagyon el vagyok keseredve.

2014. máj. 26. 07:52
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem érzem úgy, hogy nem kap elég szeretetet. Én itthonról dolgozom, szóval ha hazajön az oviból, minden időmet vele töltöm. A férjem is sokat van vele. A testi kontaktus is megvan, szeret az ölünkben ülni, sokat játszunk, szeretjük, életében talán kétszer kiabáltunk vele.
2014. máj. 26. 07:54
 8/15 anonim ***** válasza:

Azért úgy láttam, nagyiéknál rengeteg dolgot kap.


Mondjuk 5 éves, szerintem lassan el lehet neki mondani, hogy nem szép amit csinál, egy két tanmesét is (hiszen senki nem akar egy történetben a "gonosz" lenni.

Más nem, nevelési tanácsadó.

Vagy ne elvidd, hanem kérdezz meg egy pszichológust.

2014. máj. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én elvinném nevelési tanácsadóba. Az oviban mit mondanak? Ott nincs ilyen gond, hogy begyűjt játékokat és nem adja oda akkor sem, ha nem is játszik vele?
2014. máj. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem, az oviban semmi ilyen jellegű gond nincs.
2014. máj. 26. 09:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!