Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tegnap kullancs ment az 5...

Tegnap kullancs ment az 5 éves fiamba. Benne maradt egy kicsi darab, amire még a doki is azt mondta, hogy nem fertőzhet. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Délután 4kor még nem volt benne, utána vendégségbe mentünk, este fél 9kor a fürdésnél már benne volt, de még picike volt, semmit nem szívott. Megpróbáltam szépen csipesszel, ahogy kell, a gyerek elrántotta magát, beleszakadt. Utána nem engedte, hogy hozzányúljunk. A háziorvos asszisztense is megpróbálta kiszedni, egy darabot sikerült is neki, de egy pirinyó benne marat. Olyan mint egy kicsike szálka. Nem boldogultunk vele, úgyhogy bevittük az ügyeletre. Négyen fogtuk le szegénykémet, de a doki sem tudta kipiszkálni. Azt mondta, hogy felületi és valószínűleg nem fertőz, de azért figyeljük, hogy ízületi fájdalomra panaszkodik-e, vagy megjelenik-e rajta a vándorló piros kör. Engem nem nyugtatott meg. Szerintetek lehet baja? Még sosem volt benne kullancs, bennem is legutóbb gyerekkoromban.
2014. máj. 26. 09:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja. Kilöki a szervezete. Nyugodj meg!
2014. máj. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem az orvos azért tanult 5-6 évet, hogy tudja ezt. És mi, a válaszolók nem vagyunk orvosok.


Azért mondta azt, hogy figyeld a kört meg izületi fájdalmat (bár elképzelem ahogy egy 5 éves erre panaszkodik:D), hogy elkerülje az esetleges felelősséget, kötelessége tájékoztatni akkor is, ha 1% esély is van a fertőzöttségre.


Benned is gyerekkorodban volt, és most felnőtt vagy =élsz! túlélted!

2014. máj. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

Szegény gyereket ennyire meghurcolni egy vacak kullancs miatt...

Amúgy igaza van az előttem írónak.

Egy egyetemet végzett orvosnak nem hiszel, az itt leledző laikusoknak miért hinnél?

Semmi baja nem lesz, a szervezet felismeri az idegen testet és kilöki magából.

2014. máj. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A legjobb amit tehetsz, hogy alaposan figyeled a kullancs környékét és a gyerek egészségügyi állapotát. Ne hisztizd túl a dolgot, mert egy életre félni fog a kullancsoktól. Emiatt nem fog menni túrázni, stb.. Kezeld kellő óvatossággal a helyzetet.
2014. máj. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tavaly a kis másfél évesemben volt kullancs, ugyanígy történt, beletört a dögnek valamije a bőrébe, egy icipici pont. Magától kijött, én addig fertőtlenítgettem gyakran. Figyeltem a reakciókat, stb., de 1 napig bírtam idegekkel, és elvittem a kullancsot kivizsgáltatni. Engem megnyugtatott, nem volt fertőzött. Szóval happy end.
2014. máj. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk szerintem nem az fertoz , ami benne marad, hanem piszkalassal nyomogatod a hasat hány. Az a fertőző. +az összes benne lévő testvaladek
2014. máj. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!