Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezdjem el a tej...

Hogyan kezdjem el a tej nélküli hetet?

Figyelt kérdés
Nagyon ritkán van normális széklete a 2éves fiamnak inkább hasmenése szokott lenni. Ma voltunk dokinál és mondta hogy egy hétig szüneteltessük a tejtermékeket. Az a helyzet hogy még reggel és este anyatejes. Nagyon nehéznek tartom ezt a feladatot hisz rengeteg mindenben van tej. Most legszívesebben oda adnám a fiam erre a hétre egy olyan szülőnek aki már tudja ezt kezelni.
2014. máj. 26. 11:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az orvos a tehéntejre gondolt, nem az anyatejre. Persze ebbe beletartozik az is, hogy akkor neked sem szabad tejterméket fogyasztanod.
2014. máj. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Eddig anyatejen kívül semmilyen tejet nem ivott csak tejterméket kapott
2014. máj. 26. 11:14
 3/6 anonim ***** válasza:
De nem értem. Mi olyan nehéz ezen? 1 hétig simán ki lehet bírni. Millió finom étel van amiben nincsen tej. Mi az amivel problémátok van?
2014. máj. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Anyatej mehet, csak arra figyelj, hogy ne igyál tehéntejet, illetve mellőzd a tejtermékeket. Nekem a barátnőm és a babája is allergiás mindenre, amiben akár tejszármazék is van! Kenyérnek is megnézi az összetevőjèt, mert pl abban is előfordul. Mivel náluk az anyuka is a teljesen tejmentes étrendet követi nincs baj. Nektek valószínű csak a tejet és tejtermékeket kell kizáni kezdésnek. Nincs joghurt, sajt, kefír, tejföl stb. És semmi olyan étlet nem ehet amibe teszel. Én is csináltam

Szoptatás alatt az enyhébb verziót. Ha viszont kiderül, hogy allergiás a tejre ( 2féle allergia lehet), akkor minden olyan ki kell zárni amibe tej, tejcukor van. ( ezt kinőheti)

Szóval első körben én nem adnék neki ( és én sem ennék) vajat sajtot stb ( fent említstt dolgokat). De mondjuk olyan kenyeret, amiben van tej/tejszármazék azt igen.

2014. máj. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is hanyagolni kellett tejtermèkeket 2 hètig egyszer. Èn speciel rizstejet ittam. A szòja nem jò mert abba is van protein mint a tejben. A gyereknek meg ne adj tejtermèket addig, legyèl kreatív adj màst. Nem anyatejre gondolt a doki, az nyugodtan mehet!
2014. máj. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a tejtermékeket teljesen megvonnám egy hétre a gyerektől és közben szoptatnám úgy, hogy én sem eszem tejterméket.
2014. máj. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!