Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hányás-hasmenés után hogyan...

Hányás-hasmenés után hogyan kezdjem újra etetni, ha fél?

Figyelt kérdés
Vasárnap ebédnél a mamánál lett rosszul 4,5 éves fiam, hányt, híg a széklete. Hétfőn reggel vizet hányt, evett pár szem almát, főtt krumplit, délben belázasodott. Délután kapott főtt krumplit, répát, kihányta, azóta nem mer enni, pedig már szerda van. Tegnap ramatyul volt, éjjel (hétfőről keddre) kijött belőle a víz is, 39 fölött volt a láza. Mára nem lázas, egyszer volt wc-n, nem hányt, az éjszaka nyugis volt. Láthatóan jobban van, már játszik is, nem csak fekszik. Mondogatja, hogy szendvicset, meg sült csirkét akar, de 3 szem krumplinál és 5 szem almánál többet ma sem evett még. Azt mondja fél, hogy hányni fog. Na de nem adhatok neki sült csirkét még, előbb látnom kellene, hogy a ropi, keksz, pirítós, alma megmarad-e benne, de ha egyszerűen azt nem kéri... Félek nagyon legyengül.
2014. jan. 15. 12:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem adj neki azt amit szeretne. Ha mar láthatóan jól van, akkor nem fog kijönni belőle. En sosem diétaztatom a lányom hányasos vírus után, nagyon rossz evo, így ilyenkor azt kap amit szeretne, meg sosem volt belőle probléma. Olyan hamar rendbe jönnek ilyenkor, nem kell aggódni.
2014. jan. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Valahogy pedig meg kellene értetni vele, hogy most nem ehet olyat, mert az még árthat is neki.

Nekem is most eset át a 4,5 éves lányom ilyenen, ő sem akart enni, csak csokit meg sütit, de mivel ő is félt, hogy megint hányni fog, én ehhez a cselhez folyamodtam, mindig mondtam neki,amikor nem kellett neki semmi csak csoki vagy süti,˝hogy attól hányni fogsz, de a keksztől meg a krumplitól nem fogsz hányni˝ Nálunk ez bevált.

Próbáld meg hátha nálatok is sikerül

2014. jan. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én 4,5 évesem is éppen diétán van. Ő szalámit meg szalonnát kért ma, elmondtam neki, hogy holnap már ehet, ha ma jól lesz, és diétázik. Adhatsz neki üres kiflit, vajas pirítóst, rizst esetleg nagyon kevés natúr sült hússal, ha azt jobban kívánja. Ha nem eszik, szerintem nem érdemes erőltetni, ebben a korban szerintem érzi, hogy mi nem esik jól neki. Három nap nem evés még belefér, csak igyon eleget.
2014. jan. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy szendvicstől nem lesz baja, főleg ha azt kívánja is. A másfél éves kisfiam is átesett ezen a víruson, 1 hétig alig evett, de utána öröm volt nézni :) Ne feltétlenül sült csirkével kezdjétek, hanem mondjuk vajas-párizsis/májkrémes szendvics, pár óra múlva mehet a csirke :) Lehet hogy több napi nem-evés után én sem ugranék a krumplira vagy a kekszre.
2014. jan. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem erőltetem, csak a sült csirkét még korainak gondoltam. Aludtunk egyet és úgy kelt, hogy ő bizony farkaséhes, adjak rendes ennivalót ne főtt krumplit. :) Kezdetnek megevett egy májkrémes kenyeret. :)
2014. jan. 15. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!