Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért baj, hogy a kisfiam 22...

Miért baj, hogy a kisfiam 22 hónapos korától bölcsis lesz?

Figyelt kérdés
Kaptam pár beszólást némelyektől, hogy aki nem akar foglalkozni a gyerekével, az minek szülte, meg hasonlókat. De nem értem, miért baj ez. Október végén tölti majd a kettőt, augusztustól lesz bölcsis, hogy legyen időm beszoktatni is (meg ha netán elkap valami kórságot, akkor otthon tudjak vele lenni), mert szeptemberben mennék egyetemre, nappalira. Többek szerint is ez a végtelen önzésem megnyilvánulása. Nem tudom, mi mást tehetnék. A volt munkahelyemre nem szeretnék visszamenni, nem ezért csináltam meg levelezőn az érettségit, és nagyon szeretnék olyasmivel foglalkozni majd, amit szeretek is csinálni, nem csak nyűg. Másrészt, ha nem mennék egyetemre, akkor dolgozni kéne visszamennem, akkor is bölcsibe menne a fiam. Mivel a GYED még elég volt valamire, nade a GYES??? Ennél több juttatást kapok, ha egyetemre megyek... (aminek persze egy része diákhitel, de mindegy). Most ez tényleg ilyen hatalmas probléma? Azok a gyerekek, akik járnak bölcsibe szenvednek valami hátrányt? Nem elég érettek még arra, hogy reggeltől délutánig közösségben legyenek?
2008. júl. 29. 22:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
egyáltalán nem baj. akik beszólogatnak azok melyik bolygón élnek? az én fiam történetesen 13hónaposan ment bölcsibe de nem azért mert én nem éreztem jól vele otthon magam. lakást vettünk hitelünk volt mint mindenki másnak, és a férjem nem volt milliomos csemete. dolgozni kellett és kész. akik beszólnak azok nem dolgoznak vagy eltartják őket? nem értem én ezt. meg különben is kinek mi köze hozzá hogy te hogy élsz? ha nincs lé akkor dolgozni kell. nemcsak neked másnak is. ha ez bűn lenne akkor vajon miért nincs férőhely a bölcsikbe? ilyen világot élünk. a gyes semmire nem elég! aki ezt kapja tudja! vagy akkor nekünk életünk végéig nem jár gyerek, mert nem vagyunk gazdagok? és kedves gondozónő! én nem magamat vigasztaltam hanem a gyerekem igenis jól érezte magát a bölcsibe. persze ez nagyban függött az ott dolgozók hozzáállásától is. amiért így 10 év után is hálás vagyok nekik.
2008. aug. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

A mai világbam nem mindenki tudja megengedni magának, hogy az első három évet a picivel otthon töltse.

A gyes elég kevés, abból biztosítani egy életet szinte lehetetlen.

Bár sokan azt gondolják, hogy a bölcsi árt a gyermeknek, szerintem ez nem feltétlenül igaz. A szocializálódása fejlődik. A beszédkészsége, a társakkal való viszonya is jobb lesz. Hiszen a saját korosztályában lesz és ráadásul biztonságos felügyelet alatt.

Igaz, a bölcsiben a nevelés annyira nem jellemző még, mint az oviban, de én úgy gonolom, hogy azért találták fel eme intézményt, hogy használjuk.

Én sem engedhetnék meg magamnak babysittert.

2008. aug. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
100%

Sztem sincs ezzel semmi baj. Nekem kettő kisfiam van, és a kisebbik a nagyobbal együtt bölcsis lett, míg ő ovis, lévén egy helyre járnak, és az sokkal rosszabb lett volna, ha külön veszem őket. A nagy 3évesen ment oviba, a kicsi pedig 16hónaposan. Persze sírtak meg minden, meg nekem is rossz volt. De ha jobban belegondolsz nekik ott akkor is jobb, ha bármit csinálsz is, mert azt a társaságot, ami ott van, nem tudod nekik megadni. Az ovi+bölcsi erre van kitalálva, h a gyerek jól érezze magát. A fájdalom meg azért van igazából, mert mostmár nem csak körülötte forog ez egész világ egész nap, hanem lesznek mások is, akik ebbe beleszólnak. A picuri is élvezte, bár neki nehezebb volt, de pár hét alatt lezajlott az egész.

Mindig csak a saját érdeked legyen szem előtt, ne foglalkozz mással. És ha az az érdeked, h dolgozz, mert élni kell, akkor hagyd az okoskódókat, nekik biztos nem kell semmit sem csinálniuk.

Remélem azóta már bölcsisek vagytok.

2008. aug. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!